Szukaj w działach:

Systemy Hägglunds napędzają Ferrari Agroindústria

 

 

Usina Ferrari, brazylijski producent cukru, stosuje bezpośrednie napędy hydrauliczne Hägglunds w maszynach do kruszenia trzciny cukrowej. Firma już od dekady korzysta z układów napędowych Hägglunds, ponieważ ich niezawodność i sterowalność przyczynia się do rozwoju i sukcesu przedsiębiorstwa. 

Usina Ferrari zawsze dąży do osiągnięcia maksymalnego czasu pracy i wydajności, oczekuje zatem niezawodności – zarówno od wyposażenia, jak i od dostawców. Systemy napędowe Hägglunds firmy Bosch Rexroth były pierwszym wyborem brazylijskiego producenta cukru, ponieważ elementy te doskonale sprawdzały się jako niezależne napędy walców w innych cukrowniach. 

Silniki hydrauliczne Hägglunds to kompaktowe i trwałe rozwiązanie napędzające poszczególne walce, umożliwiające precyzyjne dostosowanie siły tarcia, aby uzyskać maksymalną ekstrakcję. W zakładach Usina Ferrari w 2008 r. zainstalowano silniki hydrauliczne Hägglunds w młynach pracujących w tandemie, o łącznej wydajności 640 ton na godzinę.


„Inwestycje w wyposażenie Bosch Rexroth natychmiast przełożyły się na wyższą wydajność mielenia i ekstrakcji soku oraz lepsze wykorzystanie czasu mielenia” - wyjaśnia Hênio J. Rospendowski Jr, Dyrektor Generalny.

 


Henrique Fantinatti, Dyrektor ds. Technicznych Usina Ferrari, dodaje: „Osiągnęliśmy wiele korzyści, na które wcześniej nie mogliśmy liczyć. Udało się nam określić rozłożenie momentu obrotowego w młynie i jego wpływ na pracę walców. Mogliśmy skorygować ustawienia młyna, zgarniaków i kompensacji średnicy, a tym samym poprawić osiągi i wydajność".


Wiele lat niezawodnej pracy

Usina Ferrari może spokojnie prowadzić działalność produkcyjną, ponieważ napędy Hägglunds nie wymagają długich czynności serwisowych. Inspekcja jednego z silników Hägglunds MB po 6 latach nieprzerwanej eksploatacji nie wykazała żadnych oznak zużycia ‒ pierścienie krzywkowe, rolki, tłoki, płyty prowadzące i łożyska były jak nowe.


„Liczba lat roboczych bez żadnej konserwacji zewnętrznej mówi sama za siebie” ‒ deklaruje Paulo Cesar Benedito, kierownik ds. konserwacji w Usina Ferrari. Układ hydrauliczny Bosch Rexroth otwiera nową kartę w napędach młynów przemysłowych. Widzimy zmianę paradygmatu, która przekłada się na niezawodność, prostotę konserwacji i obsługi oraz wysoką dostępność".


Krok w kierunku technologii Hägglunds

Czerpiąc tak wiele istotnych korzyści, firma Usina Ferrari poszła o krok dalej i zainstalowała kolejne systemy Hägglunds. W 2018 r. uruchomiono nowy młyn wyposażony w silniki Hägglunds CBM3000 napędzające cztery główne walce. Silnik Hägglunds CBM jest następcą modelu Hägglunds MB i zapewnia o 50% wyższy moment obrotowy przy masie mniejszej nawet o 50% od poprzednika. 

Firma rozpoczęła też wdrażanie elementów Hägglunds Inside Intelligence, pakietu technologii i usług Bosh Rexroth dotyczących łączności w systemach napędów hydraulicznych. Wykorzystanie łączności przyniesie dodatkowe korzyści pod względem konserwacji.


„Komputeryzacja ułatwi nam podejmowanie decyzji" ‒ wyjaśnia Benedito. „Będzie nam łatwiej przewidywać awarie, które mogłyby wstrzymać produkcję. Dzięki temu oszczędzamy czas i obniżymy koszty."

 


„Zastosowanie wyposażenia Bosch Rexroth zapewniło nam wysoką niezawodność operacyjną, którą uznajemy za główny wskaźnik wydajności w naszej branży" ‒ deklaruje Hênio J. Rospendowski Jr., Dyrektor Generalny Usina Ferrari.

 

Źródło: Bosch Rexroth
Redaktor: MRR

Bosch Rexroth Sp. z o. o.
Jutrzenki 102/104
02-230 Warszawa
+48 22 738 18 00
POWIĄZANE
3 miliony złotych na fabryki przyszłości Jesienią prawie 1000 menedżerów z MŚP z całej Polski dowie się w praktyce, czym je...
Sprzedaż robotów wzrośnie dziesięciokrotnie Sprzedaż robotów dla przemysłu zwiększy się przynajmniej dziesięciokrotnie w ciągu ...
INDUSTRYmeeting 2018 INDUSTRYmeeting poświęcone jest kluczowym technologiom przemysłowym obejmującym: cięcie, s...
Rozwój od dziesięciu lat - KOMPOZYT-EXPO® Zakończyły się dwa dni pełne eksperckich treści, prezentacji branżowych nowości i network...
Materiały kompozytowe w EXPO Kraków Technologiczne i produktowe nowości, ponad 200 firm z 21 krajów oraz praktyczna wi...
Przyszłość sektora produkcji Nadchodząca 8. edycja Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech skupiona będzie na odpowi...
Partnerzy