Szukaj w działach:

Bezpieczniejsze Targi w Krakowie

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Czy targi mogą być bezpieczne? - jest to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez wystawców i zwiedzających po tym, jak Rząd ogłosił kolejny etap odmrażania ograniczeń. Pracownicy Targów w Krakowie od kilku tygodni pracują nad ustanowieniem standardów dla wydarzeń, które odbędą się w nowych warunkach sanitarnych. Jedno jest pewne - przy zachowaniu odpowiednich procedur będzie bezpiecznie oraz komfortowo. 

Po pierwsze, należy to jasno stwierdzić. Odmrożenie targów w przypadku praktycznie każdej branży przyniesie liczne korzyści, w tym pomoże odbudować przerwany łańcuch dostaw i kontaktów. Obecnie wystawcy odczuwają realny brak możliwości prezentacji produktu czy promocji marki przed fachową publiką. A ta publika, czyli odwiedzający, łakną kontaktu z nowościami branżowymi, chcą móc porównać produkty oraz technologie. Dlatego tak istotny dla całej gospodarki jest powrót do spotkań branżowych. Jest to możliwe dzięki wypracowanym procedurom bezpieczeństwa. 

Bezpieczniej niż w galeriach handlowym

Po tygodniach odizolowania ponownie odwiedzamy centra handlowe, restauracje, muzea, kina, teatry, biblioteki. Nasze życie społeczne i kulturalne małymi krokami powraca do normy. Czas, aby biznes miał możliwość reaktywacji. Targi są miejscem, w którym spotykają się przedstawiciele wielu branż, dla których udział w wydarzeniach branżowych jest kluczowy dla rozwoju firmy. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, dystansu między uczestnikami targów, spotkania biznesowe mogą być bezpieczne.


- Uczestników naszych wydarzeń obowiązują precyzyjne procedury, jak np. obowiązkowa rejestracja, dzięki której wiemy, nie tylko ile osób przebywa w obiekcie targowym, ale wiemy też kim one są. Pamiętajmy również, że targi branżowe to nie wydarzenia masowe. Są to imprezy biznesowe, przychodzą na nie konkretni klienci i przedstawiciele rozmaitych firm - mówi Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.


Współpraca z ekspertami

Sugerowane przez Targi w Krakowie rozwiązania są owocem współpracy specjalistów i przedstawicieli branży targowo-kongresowej z całego świata, w których Zarząd firmy brał czynny udział. Procedury zostały opracowane m.in. na podstawie wytycznych WHO, zaleceń OECD, wytycznych EEIA (Europejski Związek Przemysłu Targowego) oraz wytycznych UFI (Światowego Stowarzyszenia Targów). PIPT (Polska Izba Przemysłu Targowego) w imieniu organizatorów targów złożył swoje propozycje do Ministerstwa Rozwoju. Sugestie zostały uwzględnione w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja, zgodnie z którym od 6 czerwca możliwa jest organizacja targów, wystaw, kongresów, konferencji, spotkań przy spełnieniu odpowiednich warunków. 

EXPO Kraków gotowe do targów

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków jest już gotowe na powrót do życia. Kompleks o powierzchni 14 000 m2, składający się z nowoczesnych hal wystawienniczych oraz zespołu sal konferencyjnych, jest w pełni przystosowany do organizacji różnego rodzaju wydarzeń biznesowych i komercyjnych. Wszystkie przestrzenie są przygotowywane zgodnie z odgórnymi przepisami Głównego Inspektora Sanitarnego.


- Koncentrujemy się na tym, by targi były bezpieczną formą spotkań. Ze szczególną starannością zadbamy o częste dezynfekowanie klamek, blatów, krzeseł, będą w wielu miejscach dostępne podajniki do dezynfekcji rąk. Ogromna przestrzeń umożliwia zachowanie odpowiedniego dystansu między uczestnikami spotkań, a bardzo duża kubatura obiektu i zarządzanie systemem wentylacji poprzez rozbudowane narzędzie, jakim jest BMS  (Building Management System)  zapewniają pracę w trybie stuprocentowej wymiany powietrza. Jesteśmy przygotowani do automatycznego zliczania wchodzących, a nawet do mierzenia temperatury kamerami termowizyjnymi. - zapewnia Marcin Bugajski, Dyrektor Administracyjno-Techniczny Obiektu. 


Cała naprzód 

Szczegółowe procedury działania EXPO Kraków można znaleźć na stronie internetowej https://targi.krakow.pl/public/files/bezpieczne-targi-dokument.pdf. O tym, jak będą wyglądać targi w nowej odsłonie, organizatorzy opowiedzą w czasie konferencji online „Targi NEW REALITY”, która odbędzie się w poniedziałek, 8 czerwca br. o godz.11:00.

Wśród prelegentów wystąpią m.in. Mateusz Jaworski, Senior Event Marketing Manager w EventiX.pl, Mateusz Kania, Kierownik Działu Organizacji Technicznej i Inspektor ds. Sanitarnych w EXPO Kraków, Przemysław Trawa - Prezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego, a także wieloletni Prezes Zarządu Grupy MTP, przedstawiciele Easyfairs Group, Andrzej Trela, Dyrektor Departamentu Rozwoju i Kluczowych Relacji Konfederacji Lewiatan, Ewa Woch - Wiceprezes Targów w Krakowie.

Podczas konferencji na czacie będzie można zadawać pytania specjalistom. Wszystkie odpowiedzi zostaną zebrane i opublikowane w specjalnym dokumencie po konferencji.

Spotkanie będzie trwało około 45 minut i podzielone zostanie na dwie części:

  • Część 1. Jak będą wyglądać targi w nowej rzeczywistości? Co się zmieni? Jaka jest rola targów w odmrażaniu gospodarki i budowaniu przewagi konkurencyjnej firm i regionów?
  • Cześć 2. Jak zapewnić bezpieczeństwo podczas eventów – konkretne rozwiązania. Jakie technologie i rozwiązania pojawią się jesienią na targach?

Transmisja konferencji rozpocznie się o godzinie 11.00 na:

 

Źródło: Targi w Krakowie
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Kardex Mlog otwiera oddział w Polsce W dniu 1 grudnia ruszył w Polsce krajowy oddział firmy Kardex Mlog. Jego otwarcie stanowi...
Jesień z Konferencjami Axon Media Pierwsze jesienne Konferencje Techniczne Axon Media z pewnością zainteresują tych specjal...
Przemysł 4.0 na Executive Innovation Forum 17 czerwca odbędzie się IX edycja „Executive Innovation Forum”. Jest to wyjąt...
Nowa formuła User D@y 2020 W związku z epidemią COVID-19 coroczne wydarzenie dla branży metalowej User Day, organizo...
Nowości w branży odnawialnych źródeł energii na ENEX 2024 Nowości z zakresu odnawialnych źródeł i możliwości wynikające z ich zastosowania p...
Targi INNOFORM w nowym terminie Po konsultacji z wystawcami oraz partnerami biznesowymi Zarząd Bydgoskiego Klastra Przemy...
Partnerzy