Szukaj w działach:

Usługi cyfrowe ABB dostępne nieodpłatnie

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

W obliczu skutków epidemii koronawirusa, która dotyka prawie każdy sektor i rynek na świecie, biznesy Elektryfikacji oraz Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB podjęły decyzję, która może pomóc w utrzymaniu ciągłości działania wielu przedsiębiorstw. 

Do końca tego roku można bezpłatnie odnowić lub rozpocząć subskrypcję m.in. oprogramowania ABB Ability™ EDCS, ABB Ability™ Connected Services, RobotStudio® oraz wybranych rozwiązań ABB Ability™ SaaS (Software-as-a-Service). Darmowe rozwiązania mają wesprzeć funkcjonowanie ważnych placówek opieki zdrowotnej, przedsiębiorstw użyteczności publicznej, a także obiektów przemysłowych i handlowych.

Biznes Elektryfikacji ABB zapewnia narzędzia dla infrastruktury krytycznej: od zdalnego monitorowania oraz diagnostyki systemów zasilania w aplikacjach wykorzystywanych w opiece zdrowotnej, po rozwiązania w zakresie zarządzania energią i budynkami użyteczności publicznej, jak również obiektami komercyjnymi i przemysłowymi.

Natomiast do końca tego roku Robotyka ABB udostępnia klientom nieodpłatnie swoje najistotniejsze usługi, które obejmują: monitorowanie stanu i diagnostykę, narzędzie do programowania i symulacji offline, zdalne rozwiązywanie problemów oraz monitorowanie linii produkcyjnych.

Dzięki takim rozwiązaniom firmy mogą czerpać korzyści z rozwiązań cyfrowych, które ułatwią zabezpieczenie krytycznych instalacji elektrycznych, zdalne zarządzanie liniami produkcyjnymi i ogólne zwiększenie wydajności. Jest to szczególnie ważne dzisiaj, gdy kładziemy coraz większy nacisk na pracę zdalną oraz utrzymanie dystansu społecznego.

Biznes Elektryfikacji ABB 

Wybrane, nieodpłatne rozwiązania z zakresu zarządzania energią i zasobami, dostępne na platformie ABB Ability Marketplace™ dotyczą:

 • ABB Ability™ Electrical Distribution Control System (EDCS), czyli system nadzorowania rozdziału energii elektrycznej – cyfrowa platforma do zarządzania energią, która może pomóc przedsiębiorstwom zmniejszyć koszty operacyjne nawet o 30 proc.
 • ABB Ability™ Backup Management dla instalacji elektrycznych – DataCare, umożliwiający łatwe udostępnianie informacji technicznych dotyczących przekaźników zabezpieczeniowych i sterujących.

Dodatkowo ABB anuluje opłaty za trzy nowe rozwiązania automatyki ABB dla budynków komercyjnych (dostępne za pośrednictwem myBuildingsPortal), które zwiększają bezpieczeństwo poprzez zdalne zarządzanie:

 • Building Care Service umożliwia klientom dostęp do IoT Dashboard Server, który zapewnia pełny podgląd oraz sterowanie budynkami. DALI Manager daje z kolei kontrolę systemów oświetlenia awaryjnego DALI za pośrednictwem IoT Dashboard Server.
 • Funkcja Video Streaming and Storage dla produktów z rodziny smartIP VideoControl pozwalająca operatorom budynków na zdalne oglądanie nagrań przesyłanych bezpośrednio z ich systemu CCTV ABB. Nagrania przesyłane strumieniowo są także zapisywane online i mogą być odtwarzane w późniejszym czasie.
 • Funkcja Remote Lock Release dla produktów smartIP VideoControl umożliwiająca operatorom budynków na zdalne otwieranie elektronicznych zamków drzwiowych.

Biznes Robotyki i Automatyki Dyskretnej

W tym zakresie usługi świadczone bezpłatnie obejmą:

 • ABB Ability™ Connected Services (Monitorowanie Stanu i Diagnostyka) – platforma monitoruje stan, a także efektywności pojedynczych robotów lub całej floty, pomagając klientom w zdalnym monitorowaniu oraz uruchamianiu aplikacji zrobotyzowanych przy zachowaniu optymalnej wydajności. Użytkownikowi dostarczana jest praktyczna wiedza, która pozwala rozwiązywać potencjalne problemy, mogące doprowadzić do kosztownych i nieplanowanych przestojów. Główne funkcje obejmują:
  • Bezpieczna usługa monitorowania i diagnostyki 24/7.
  • Identyfikacja najczęstszych awarii.
  • Monitorowanie stanu i analiza trendów dla jednostek mechanicznych i parametrów kontrolera.
  • Natychmiastowe powiadomienia o krytycznych alarmach za pośrednictwem poczty elektronicznej.
  • Migawka systemu w przypadku alarmu dla szybkiej analizy przyczyn wyjściowych.
  • Portal MyRobot i pulpit alarmowy z aktualnymi informacjami.
  • Wirtualne wsparcie szkoleniowe w godzinach pracy.
 • RobotStudio® - narzędzie do opracowania symulacji i programowania offline, umożliwiające kreowanie cyfrowej repliki (cyfrowy bliźniak) zasobów fizycznych lub systemów. Dzięki tej funkcji można zdalnie zobaczyć to, co dzieje się na linii produkcyjnej. W RobotStudio® możemy symulować oraz testować kompletną instalację robota w wirtualnym środowisku 3D bez konieczności odwiedzania czy zakłócania pracy rzeczywistej linii produkcyjnej. Wszystkie funkcje, w tym nakładki do PowerPacks i konwertery CAD, cyfrowe bliźniaki i spotkania w wirtualnej rzeczywistości, są teraz dostępne nieodpłatnie.


Klienci, którzy chcą bezpłatnie korzystać z oprogramowania, powinni skontaktować się z lokalnym przedstawicielem handlowym ABB.

 

Źródło: ABB

POWIĄZANE
ctrlX AUTOMATION: korzystaj z technologii przyszłości „Kwestionujcie wszystko. Stwórzcie coś zupełnie nowego. Coś, co zmieni przys...
Showroom robotów AIUT otwarty na WIW 2022 Najnowsze rozwiązania intralogistyczne, dynamiczne pokazy autonomicznych robotów m...
Czy polski przemysł jest gotowy na skok innowacyjny W Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie dnia 4 czerwca br. odbędzie się konferencja IN...
Nowa platforma elektryfikacji samojezdnych maszyn roboczych eLION to kompleksowy pakiet urządzeń i elementów obejmujący pełną gamę elektryczny...
Od ziarku piasku do smartfona Centralnym, technicznym elementem nowoczesnego świata stał się mikroczip. Od ekspresu do ...
O monitorowaniu zmian w łańcuchu dostaw na Masters&Robots 2022 Ostatnie lata nie były łatwym czasem dla logistyki. Wybuch pandemii COVID-19 dosłownie sp...
Partnerzy