Możliwości czwartej rewolucji przemysłowej
Branża produkcyjna w Polsce w pełni się rozwija. Od lat jest siłą napędową gospodarki, a ciągłemu napływowi inwestycji zagranicznych towarzyszy energiczny rozwój polskich producentów.
Nie można jednak zakładać, że ta sytuacja będzie trwać wiecznie, stąd poszukiwanie dalszych obszarów, w których firmy mogłyby się dziś poprawić. Manufacturing Summit ma na celu zebranie i integrację menedżerów firm produkcyjnych oraz ekspertów związanych ze środowiskiem produkcyjnym. W tej wybranej grupie omówione zostaną bieżące kwestie związane z działalnością firm produkcyjnych, a także trendy, których nie można zignorować przy tworzeniu strategii rozwoju firmy.
Ciągła zmiana jest wyzwaniem, które determinuje codzienne życie menedżerów firm produkcyjnych. Nowe trendy rynkowe, nowe kanały dystrybucji, nowe strategie współpracy, innowacyjne technologie - wszystko to oznacza, że działy produkcyjne w firmach muszą stale doskonalić się i nadążać za zmieniającym się światem.
W labiryncie wyzwań utrata sedna tego, co robimy, jest łatwa. Jednak co to dokładnie jest? Gdzie dziś szukać obszarów optymalizacji w swojej fabryce? W samej organizacji procesów? A może w drodze komunikacji? Czy odpowiedzią na nasze problemy będzie wdrożenie nowoczesnych technologii? A może największy potencjał poprawy leży poza samą fabryką, a wąskie gardło trafiło do działu logistyki lub sprzedaży?
Podczas szóstej edycji Manufacturing Summit uczestnicy spróbują znaleźć odpowiedzi na te problemy i dowiedzieć się, gdzie bije serce produkcji. To wyjątkowe wydarzenie o ugruntowanej pozycji na rynku będzie okazją do zapoznania się z możliwościami, jakie czwarta rewolucja przemysłowa otworzy dla producentów, oraz znalezienia rozwiązań problemów, które napotyka się w fabrykach od lat.
Kluczową częścią wydarzenia będzie sesja wykładowa, która jest okazją do zaprezentowania nowych pomysłów, studiów przypadku i skutecznych metod działania. Prezentacje poprowadzą przedstawiciele wiodących firm produkcyjnych i specjaliści branżowi. Wykłady są okazję do zaprezentowania doskonałości operacyjnej firmy w zakresie zarządzania produkcją, jak również przykładów działań strategicznych i osiągnięć kadry kierowniczej. Prelekcje dotyczące rozwiązywania problemów będą uzupełniane prezentacjami przedstawiającymi najciekawsze rozwiązania, które zwiększą wydajność zakładu i łańcucha dostaw.
Tematy omawiane na sesji plenarnej są również uwzględnione w panelach dyskusyjnych. Debaty eksperckiej dotyczyć będą najważniejszych dla środowiska produkcji punktów zapalnych. Różne perspektywy przedstawione przez poszczególnych panelistów umożliwią gościom konferencji opracowanie własnego modelu postępowania w zarządzaniu podległymi obszarami. Oprócz oficjalnej części wydarzenie tętni życiem kuluarowym, w ramach którego wymieniane są cenne doświadczenia i nawiązane cenne kontakty.
Cena udziału w Manufacturing Summit to: 390 PLN + VAT. Promocja „2+1” - przy zgłoszeniu dwóch osób z firmy udział trzeciej jest bezpłatny.
Więcej informacji na stronie: www.manufacturingsummit.pl
Więcej o wydarzeniu na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Wydawnictwo Eurologistics
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?