Światowe trendy branży motoryzacyjnej
Tematem przewodnim piątej edycji konferencji Automotive będą najnowsze trendy oraz wdrożenia w zakładach przemysłowych branży motoryzacyjnej.
W trakcie spotkania, które odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 r.w Legnicy przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego, świata nauki i dostawców rozwiązań technologicznych będą rozmawiać o najlepszych praktykach w procesie produkcyjnym silników. Wydarzenie jest płaszczyzną wymiany doświadczeń i prezentacji innowacyjnych rozwiązań w zakresie digitalizacji, automatyzacji i robotyzacji. Partnerem Technologicznym konferencji jest firma Siemens.
- „Przemysł samochodowy przechodzi czwartą rewolucję, a jej istotnym elementem jest przełom w branży motoryzacyjnej związany z elektromobilnością i napędami elektrycznymi. Siemens dostarcza producentom technologie wspierające rozwój i umożliwiające osiągnięcie przewagi konkurencyjnej. Staramy się także zapewnić klientom i partnerom wiedzę niezbędną do dalszego rozwoju oraz możliwości wymiany doświadczeń. Konferencja, na którą serdecznie zapraszam, poruszać będzie najistotniejsze tematy dla branży automotive, takie jak digitalizacja w przemyśle motoryzacyjnym, rozwiązania w chmurze, logistyka w cyfrowej fabryce i dobre praktyki w zakresie utrzymania ruchu. Będzie można zapoznać się z wdrożeniami i dowiedzieć się jak cyfryzacja wkracza w świat motoryzacji” - mówi Piotr Ciemięga z firmy Siemens.
Tegoroczna edycja konferencji Automotive podzielona została na cztery sesje tematyczne dotyczące: digitalizacji, automatyzacji oraz robotyzacji procesów produkcyjnych, rozwiązań chmurowych, kwestii logistycznych w cyfrowych fabrykach i utrzymania ruchu. Zaproszeni prelegenci skupią się na zaprezentowaniu innowacyjnych wdrożeń w zakładach przemysłowych sektora automotivew formie case study. Dla uczestników będzie to szansa na zapoznanie się z globalnymi trendami w zakresie standardów technologicznych w Cyfrowej Fabryce 4.0 oraz nawiązanie kontaktu z jej przedstawicielami w Polsce.
Partnerem Branżowym zbliżającego się spotkania jest firma Mercedes-Benz Manufacturing Poland, która w tym roku uruchomi produkcję silników w nowej fabryce w Jaworze. Jest to jedna z wielu tego typu inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach na terenie Polski przez koncerny motoryzacyjne, takie jak Toyota, czy Fiat Chrysler Automobiles (FCA).
- „Już wkrótce uruchomiona zostanie fabryka Mercedes-Benz w Jaworze, w której produkować będziemy nowoczesne, czterocylindrowe silniki do samochodów osobowych z napędem konwencjonalnym oraz baterie elektryczne do pojazdów hybrydowych i czysto elektrycznych. Podczas konferencji opowiemy o naszej inwestycji, stosowanych rozwiązaniach z zakresu utrzymania ruchu i podzielimy się dorobkiem w obszarze rozwoju technologii cyfrowych, które systematycznie wdrażamy. Konferencja Automotive jest niezwykle istotna dla rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce, jest platformą wymiany doświadczeń, dzięki której każdy uczestnik może wzbogacać swoją wiedzę praktyczną, by następnie zastosować ją we własnym zakładzie produkcyjnym” - mówi Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych w Mercedes-Benz Manufacturing Poland.
Partnerem Głównym konferencji jest firma Aiut, zaś Patronat Honorowy objęły instytucje mające istotne znaczenie dla sektora: Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych – Konfederacja Lewiatan, Polska Izba Motoryzacji, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Urząd Dozoru Technicznego, Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz czołowe uczelnie techniczne: Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska oraz Politechnika Wrocławska. Do współpracy zaproszona została również Politechnika Opolska.
Organizator do udziału w konferencji zachęca w szczególności:
- Kierowników utrzymania ruchu
- Kierowników działu konstrukcyjnego
- Technologów, inżynierów produkcji i inżynierów procesu produkcyjnego
- Osoby odpowiedzialne za zakupy
- Osoby odpowiedzialne za planowanie inwestycji.
ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ
Więcej o konferencji Automotive 2019 na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Omega Communication
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Prosty falownik MOVITRAC® basic od SEW-EURODRIVE
- Zarejestruj się na spotkanie w DemoVanie Stäubli
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- SCAN FORUM 2024 - Forum technik CT oraz skanowania 3D CT
- Proof of Concept w robotyzacji
- Stäubli TX2-200: Nowy Członek zrobotyzowanej Rodziny
- Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU
- Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji?
- Lenze i750 cabinet otwiera nowe możliwości
- Sterowniki Lenze – łatwe i wydajne sterowanie ruchem
- VII Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze