Szukaj w działach:

MAXOLUTION® - nowe oblicze automatyzacji

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Rozwiązania systemowe MAXOLUTION firmy SEW-Eurodrive przeznaczone są zarówno dla automatyzacji maszyn jak i fabryk, w tym dla najbardziej wymagającej branży automotive.

Firmy stoją obecnie przed wyzwaniem optymalizacji procesów produkcyjnych i montażowych, co jest możliwe dzięki automatyzacji. Efekty można jednak osiągnąć tylko wtedy, gdy działania prowadzone są w sposób spójny, jednocześnie z zachowaniem elastyczności i możliwości wyboru różnych opcji, aby w przyszłości szybko reagować na zmieniające się oczekiwania rynku. Jak zatem zachować taką równowagę? To możliwe dzięki rozwiązaniom systemowym z zakresu automatyzacji produkcji MAXOLUTION® firmy SEW-EURODRIVE. Wizje stają się rozwiązaniami – profesjonalnymi, przetestowanymi, bezpiecznymi i dostępnymi już dziś Twoją fabrykę przyszłości tworzymy dzięki wymiennym modułom, umożliwiającym szybką reakcję na zmienne wymagania rynku. Zamiast nieelastycznych systemów, takich jak stacjonarne systemy przenośników, tworzymy inteligentną fabrykę o nowej, elastycznej strukturze modułowej. Dzięki temu w prosty sposób można dodawać, powielać lub usuwać poszczególne moduły procesowe w zależności od tego, jak kształtuje się struktura i dynamika procesów sprzedażowych.

Przygotujemy Ciebie i Twój zakład produkcyjny na automatyzację fabryki zgodnie z ideą Industry 4.0

MAXOLUTION® automotive / rozwiązania dla branży motoryzacyjnej

MAXOLUTION® automotive / rozwiązania dla branży motoryzacyjnej

 

Koncepcja Industry 4.0 ewoluuje i zyskuje coraz większe znaczenie. Dziedzina ta obejmuje całość procesów produkcyjnych o mniej lub bardziej złożonej strukturze. Dotyczy to wszystkich procesów produkcji, takich jak obsługa, przepływ materiału, współpraca różnych komponentów, maszyn, systemów i sterowników oraz integracja danych.

Producenci są zmuszeni szybko reagować na zmieniającą się sytuację na rynku i dlatego rośnie zapotrzebowanie na coraz bardziej spersonalizowane rozwiązania. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy przeformatowana zostanie koncepcja procesów produkcyjnych oraz rozplanowania produkcji. W miejsce technologii przenośników stacjonarnych wprowadzone będzie inteligentne połączenie gniazd produkcyjnych, stanowisk montażowych oraz maszyn i urządzeń za pomocą mobilnych systemów transportowych i robotów. Takie rozwiązanie z jednej strony zwiększa dostępność, produktywność i wydajność systemu, a z drugiej minimalizuje koszty operacyjne.

MAXOLUTION® machine automation / automatyzacja maszyn

MAXOLUTION® machine automation / automatyzacja maszyn

Mobilne systemy wspomagania - Zoptymalizuj współpracę ludzi i maszyn

Ludzie i maszyny tworzą sieć w inteligentnej fabryce. Nasze autonomiczne mobilne systemy wspomagania integrują poszczególne procesy produkcji i montażu. To systemy cyberfizyczne, przez co zawsze mają dostęp do wszystkich istotnych danych.

Z pewnością znane są nasze sprawdzone rozwiązania oparte na jednostkach napędowych oraz projekty automatyzacji dla stacjonarnych urządzeń do transportu materiałów. Nasze doświadczenia dotyczące optymalizacji procesów produkcyjnych pozwoliły stworzyć samojezdne systemy mobilne o maksymalnej elastyczności i skalowalności, z zapewnieniem doradztwa technicznego oraz bezpieczeństwa procesów, instalacji i systemów.

Ze względu na liczne rozszerzenia funkcjonalności oraz przyjazne interfejsy, systemy te zapewniają wsparcie i odciążenie pracowników w realizacji prostych zadań transportowych. Mobilne systemy wspomagające montaż działają na przykład jako inteligentne i ergonomiczne stoły warsztatowe, natomiast systemy wspomagające obsługę działają dzięki wykorzystaniu współpracującego robota.

Mobilne systemy wspomagające


Jednocześnie ci mobilni asystenci „doskonale rozumieją się” z innymi pojazdami. Poruszają się oni autonomicznie, komunikują się i wymieniają dane. To tak zwana
 inteligencja rozproszona, która obejmuje Innowacyjną, zdecentralizowaną technologię sterowania, za pomocą której wiele mobilnych systemów wspomagających może działać w ramach jednego, kompletnego i inteligentnego systemu.

Oferujemy indywidualne rozwiązania w zakresie mobilnych systemów wsparcia. Jeśli masz szczególne wymagania wobec mobilnego systemu wspomagania - dostosujemy naszych autonomicznych asystentów do Twoich wymagań lub opracujemy rozwiązanie całkowicie dopasowane do Twoich potrzeb. Nasz kompleksowy system modułowy zapewnia wszystkie niezbędne komponenty.

Twoje korzyści: 

  • Kastomizowane rozwiązania dostępne w krótkim czasie dzięki naszym ekspertom i kompleksowemu modułowemu systemowi komponentów do systemów mobilnych
  • Autonomiczny, niezawodny transport
  • Inteligencja rozproszona umożliwia asystentom swobodne poruszanie się i doskonałą koordynację z innymi pojazdami
  • Płynnie przebiegające sekwencje procesów
  • Integracja najnowocześniejszej technologii w zakresie lokalizacji, nawigacji i komunikacji
  • Szybki i trwały system transportu

Bezstykowy system przesyłania energii MOVITRANS® działa na zasadzie indukcji i może być stosowany na zasadzie kabla zasilającego, przekazującego energię w sposób ciągły lub też jako rozwiązanie wykorzystywane miejscowo w formie stacji ładowania.

Lokalnie zrealizowane projekty potwierdzają nasze kompetencje

Firma SEW-EURODRIVE Polska zrealizowała projekt automatyzacji transportu w tłoczni profili aluminiowych firmy Final S.A. z Dąbrowy Górniczej w oparciu o system AGV.

Zautomatyzowanie procesu transportu wewnętrznego profili aluminiowych - ładunków o wadze do 4 ton i długości 7 metrów - poprzez zastosowanie samojezdnego wózka transportowego AGV i automatycznej stacji rozładowczej.

sew-eurodrive-system-transportowy


System transportowy złożony jest z potężnego wózka transportowego oraz automatycznej stacji rozładowczej. Trasa przejazdu wózka o długości 160 metrów (z produkcji do obszaru pakowania) realizowana jest za pomocą samojezdnego wózka transportowego AGV o wymiarach 5,9 x 2,2 metra, zasilanego bezkontaktowo na całej trasie przejazdu za pomocą umieszczonej w posadzce pętli indukcyjnej.

Rozwiązanie systemowe Movitrans® firmy SEW-EURODRIVE polega na bezstykowym przesyle energii z pętli indukcyjnej w podłodze do wózka AGV który zapewnia niezawodny, cichy i bezobsługowy transport. Zasilająca pętla indukcyjna służy również do nawigowania wózkiem. Istotnym elementem tego rozwiązania jest bezpieczeństwo – laserowe skanery wykrywają obiekty znajdujące się w określonej odległości od wózka. Ich pole działania zmienia się w zależności od kierunku i prędkości jazdy wózka. Nad całością systemu bezpieczeństwa czuwa kontroler, który stale monitoruje kierunek jazdy, prędkość, stan skanerów laserowych oraz pozycję rozładunku. Lampy ostrzegawcze typu bluespot ostrzegają o zbliżaniu się wózka, a kolorowe listwy świetlne informują o jego statusie. Zastosowanie samojezdnego wózka AGV w fabryce profili aluminiowych jest najlepszym przykładem procesu automatyzacji, jak również personalizacji rozwiązania, optymalizacji logistyki wewnątrzzakładowej ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa.

 

Źródło: SEW-EURODRIVE Polska 

 

SEW-EURODRIVE Polska
Techniczna 5
92-518 Łódź
+48 42 270 90 00
POWIĄZANE
Robotyka, automatyka i IOT na Warsaw Industry Week 2019 Warsaw Industry Week to Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych organiz...
Beyond Cases I Przyjaciele I 25 lat SEW-EURODRIVE w Polsce W tym roku świętujemy nasze 25. urodziny pod hasłem „Beyond – zawsze ponad sta...
Wdrożenie systemu ERP w branży obróbki metalu Dolina Leininger, położona w południowo-zachodnich Niemczech na skraju Lasu Palatynackieg...
Badanie nt. zrównoważonego rozwoju w branży IT Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i autom...
Industry 4.0 - jak integrować i pozyskiwać dane z produkcji? Przemysł 4.0 to hasło pojawiające się coraz częściej w świecie przemysłu, związane jest z ...
Cyfrowa transformacja na HPE Discover More 2019 Świat IT utożsamiany tylko z wielkimi ośrodkami przetwarzania danych odchodzi do przeszło...
Partnerzy