Współpraca człowieka z robotem: korzyści dla produkcji manualnej
Firma item opracowała innowacyjny i modułowy system z robotem współpracującym mający na celu odciążenie pracowników na stanowiskach montażu ręcznego i poprawę wydajności odpowiednich procesów produkcyjnych.
Korzyści: system można w kilka sekund przezbroić, a w razie nieużywania przechować na małej przestrzeni. To pozwoli montować partie produkcyjne w sposób ekonomiczny i częściowo zautomatyzowany. Rozwiązanie item opiera się na robocie o lekkiej konstrukcji firmy Universal Robots.
W przeciwieństwie do innych rozwiązań, system item nie jest na stałe powiązany z jednym stanowiskiem pracy, lecz jest zamontowany na urządzeniu, które można zadokować na różnych stanowiskach pracy. Również stół roboczy można szybko i elastycznie dopasować do różnych zadań: różne wymienne płyty umożliwiają tym samym kilkusekundowy czas przezbrajania. Stanowisko do montażu ręcznego można przekształcić w (częściowo) zautomatyzowaną produkcję w ciągu kilku sekund - nawet w przypadku produktów, dla których zakupienie specjalnie do tego celu maszyny nie jest opłacalne.
W filmie „Współpraca człowieka z robotem: korzyści dla produkcji manualnej” przedstawiono montaż rolek tocznych w zakładzie item Industrietechnik i zaprezentowano przygotowywanie systemu do użytkowania.
Więcej informacji o systemie montażowym z przemysłowym robotem współpracującym, jego rozwoju, potencjale oraz możliwościach, jakie kryje system dla Twojego przedsiębiorstwa, znajdziesz w bezpłatnym raporcie użytkownika: https://bit.ly/2H6UeMp
- Robotyzacja przez duże R - czyli Yaskawa na STOM-Robotics 2024
- Przemysł Zrobotyzowany na STOM-Robotics 2024
- Automatyzacja i robotyzacja produkcji w Bydgoszczy
- I Świętokrzyskie Forum Robotyki - Kielce
- Nowe trendy w produkcji automotive na #APS2024
- Nowoczesna forma przemysłu czyli INNOFORM® 2024
- Nowoczesne rozwiązania SCHUNK na STOM 2024
- Zrobotyzowana kooperacja Yaskawa Polska & Schmalz Polska
- Strefa bezpieczeństwa i testy uderzeniowe Troax Poland
- Jakie są trendy w automatyce i robotyce przemysłowej?
- Bezpieczna robotyzacja przemysłu na ITM 2024