Szukaj w działach:

Eksperci automotive w jednym miejscu

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
 

Mimo że do XV corocznego spotkania przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego AutoEvent pozostało prawie dwa miesiące, zainteresowanie uczestnictwem jest olbrzymie.

Pula dostępnych stoisk wystawienniczych także zaczyna się wyczerpywać. Z ponad czterdziestu propozycji zostało zaledwie dwanaście, z których większość przypada w pakiecie sponsorom konferencji.

- „Jeszcze przed świętami wielkanocnymi zamknęliśmy pierwszą setkę uczestników, wśród których jest dużo firm nowych, w tym z zagranicy” – mówi Magdalena Szczypińska, Dyrektor Biura Polskiej Izby Motoryzacji. - „Wśród nich są: Niemcy, Serbia, Austria, Francja, Wielka Brytania, Dania czy Portugalia. Ponadto w tym roku dominowały będą firmy z sektora automatyzacji, robotyki oraz pośrednictwa pracy, co w czasach problemów kadrowych ma duże znaczenie dla przemysłu motoryzacyjnego. Nie zabraknie też typowych firm produkcyjnych” - dodaje.

W gronie tegorocznych partnerów i sponsor są m.in.: Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Klaster Silesia Automotive, Data Interchange, Noyen, Goodman, 3M, Exact Systems, Miasto Częstochowa, BSI, Siemens PLM Software, Personnel Service, CAT LC Polska, Kuehne&Nagel, Simon&Kucher, Metroplan Polska. Z kolejnymi kilkunastoma prowadzone są rozmowy.

AutoEvent 2019 z dwoma jubileuszami

Zbliżający się AutoEvent 2019 odbędzie się ponownie w Rawie Mazowieckiej. W terminie 12-14 czerwca hotelem OSSA zawładnie tzw. automotive. Rok bieżący to również dwa jubileusze: XXV lat Polskiej Izby Motoryzacji oraz XV lat konferencji AutoEvent. Wśród uczestników są firmy, które również będą świętowały swoje jubileusze.

W tym roku spotkanie zacznie się (12 czerwca) turniejem TESA CUP (godz. 16.00) i kolacją przy grillu (godz. 20.00). Zawody piłkarskie TESA CUP organizuje wiodący producent folii i taśm samoprzylepnych – firma TESA TAPE. Uczestnicy zostaną podzieleni na pięcioosobowe drużyny. Każda rozgrywka będzie trwała 20 minut. Zwycięska drużyna otrzyma puchar ufundowany przez firmę TESA TAPE. Będą też nagrody – niespodzianki dla zawodników drużyny zwycięskiej, natomiast dla wszystkich uczestników turnieju upominki. Zapisy trwają. Rejestracja poprzez: www.autoevent.pl/turniej

Drugi dzień (13 czerwca) wydarzenia, to blok konferencyjny, zaczynający się o godzinie 10:00 i trwający do późnego popołudnia (godz. 18.00). Natomiast wieczorem odbędzie się uroczysty bankiet, podczas którego rozstrzygnięte zostaną m.in. plebiscyty „Inwestycja Roku” i „Menedżer Roku”.

Trzeci dzień AutoEventu (14 czerwca) to kontynuacja prelekcji, paneli dyskusyjnych na sali plenarnej. Wszystko zacznie się o godz. 10.00, natomiast od 13.00 ruszają rozmowy kooperacyjne, tzw. B2B. Konferencji AutoEventowi towarzyszyć będzie wystawa firm z sektora automotive. W roku ubiegłym samych stoisk było ponad 40.

Gościem specjalnym spotkania będzie Jan Mela, który poprowadzi wykład inauguracyjny dotyczący motywacji. Jan Mela to polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu.

Kluczowe bloki tematyczne wydarzenia to: 

  • Logistyka i magazynowanie: - zmiany w łańcuchach dostaw. Reakcja rynku na BREXIT; zainteresowanie na powierzchnie przemysłowe i magazynowe w Polsce; automatyzacja i robotyzacja w centrach logistycznych.
  • Nowoczesna fabryka, nowoczesna produkcja: finalna wersja Industry 4.0: inżynieria, informatyka, marketing, logistyka, zarządzanie; tradycyjne metody planowania i zarządzania produkcją, a potrzeby rozwoju przemysłu w czasach Industry 4.0; automatyzacja w automotive. W jakich obszarach produkcyjnych maszyna nigdy nie zastąpi człowieka; zawody zagrożone przez automatyzację produkcji; czy druk 3D ma szansę zastąpić tradycyjną produkcję?; działalność w erze cyfryzacji.
  • Edukacja przyszłości. Współpraca między uczelniami a rynkiem pracy: szkolnictwo branżowe odpowiedzią na aktualne potrzeby biznesu. Potrzeba praktycznych umiejętności. Dopasowanie kompetencji pracowników; polski system edukacji wobec nowych zadań. Szkolnictwo dualne drogą do sukcesu? Rada Sektorowa.

Prócz powyższych tematów w czasie zaplanowanych referatów i paneli dyskusyjnych poruszone zostaną także takie zagadania jak: pojazdy autonomiczne (bezpieczeństwo, regulacje, odpowiedzialność); samochody elektryczne czy autonomiczne będą lekarstwem na braki kadrowe oraz wzrost bezpieczeństwa na drogach; sztuczna inteligencja i jej rola w rozwoju mobilności; możliwości współpracy z producentami maszyn rolniczych oraz producentami zabudów.

 

Więcej o AutoEvent 2019 na Zrobotyzowany.pl


Źródło: Polska Izba Motoryzacyjna

POWIĄZANE
XV Targi INTARG promocją innowacyjności Targi INTARG® to wydarzenie o szerokim zasięgu oddziaływania - interdyscyplinarnym, k...
Działy zakupów nabierają nowego znaczenia Obeceni nasza gospodarka podlega ciągłym zmianom, wiąże sie to z szerszym zastosowaniem n...
Branża opakowań spotyka się na Taropaku Już za kilka tygodni w dniach 4-6 października 2021 roku, na terenie Międzynarodowych Tar...
Nowy QMC 123 - system, który nada tempa produkcji! Wiodący producent w branży technologicznej – Staubli w tym roku zaprezentował nowe ...
Sukces Targów BHP w Katowicach! 9 marca zakończyły się największe w południowej Polsce Targi Bezpieczeństwa, Higieny Prac...
Wiedza od KUKA dla Integratorów i Partnerów Firma KUKA zaprasza do udziału w organizowanych przez siebie spotkaniach - zarówno...
Partnerzy