Szukaj w działach:

Eksperci automotive w jednym miejscu

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
 

Mimo że do XV corocznego spotkania przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego AutoEvent pozostało prawie dwa miesiące, zainteresowanie uczestnictwem jest olbrzymie.

Pula dostępnych stoisk wystawienniczych także zaczyna się wyczerpywać. Z ponad czterdziestu propozycji zostało zaledwie dwanaście, z których większość przypada w pakiecie sponsorom konferencji.

- „Jeszcze przed świętami wielkanocnymi zamknęliśmy pierwszą setkę uczestników, wśród których jest dużo firm nowych, w tym z zagranicy” – mówi Magdalena Szczypińska, Dyrektor Biura Polskiej Izby Motoryzacji. - „Wśród nich są: Niemcy, Serbia, Austria, Francja, Wielka Brytania, Dania czy Portugalia. Ponadto w tym roku dominowały będą firmy z sektora automatyzacji, robotyki oraz pośrednictwa pracy, co w czasach problemów kadrowych ma duże znaczenie dla przemysłu motoryzacyjnego. Nie zabraknie też typowych firm produkcyjnych” - dodaje.

W gronie tegorocznych partnerów i sponsor są m.in.: Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Klaster Silesia Automotive, Data Interchange, Noyen, Goodman, 3M, Exact Systems, Miasto Częstochowa, BSI, Siemens PLM Software, Personnel Service, CAT LC Polska, Kuehne&Nagel, Simon&Kucher, Metroplan Polska. Z kolejnymi kilkunastoma prowadzone są rozmowy.

AutoEvent 2019 z dwoma jubileuszami

Zbliżający się AutoEvent 2019 odbędzie się ponownie w Rawie Mazowieckiej. W terminie 12-14 czerwca hotelem OSSA zawładnie tzw. automotive. Rok bieżący to również dwa jubileusze: XXV lat Polskiej Izby Motoryzacji oraz XV lat konferencji AutoEvent. Wśród uczestników są firmy, które również będą świętowały swoje jubileusze.

W tym roku spotkanie zacznie się (12 czerwca) turniejem TESA CUP (godz. 16.00) i kolacją przy grillu (godz. 20.00). Zawody piłkarskie TESA CUP organizuje wiodący producent folii i taśm samoprzylepnych – firma TESA TAPE. Uczestnicy zostaną podzieleni na pięcioosobowe drużyny. Każda rozgrywka będzie trwała 20 minut. Zwycięska drużyna otrzyma puchar ufundowany przez firmę TESA TAPE. Będą też nagrody – niespodzianki dla zawodników drużyny zwycięskiej, natomiast dla wszystkich uczestników turnieju upominki. Zapisy trwają. Rejestracja poprzez: www.autoevent.pl/turniej

Drugi dzień (13 czerwca) wydarzenia, to blok konferencyjny, zaczynający się o godzinie 10:00 i trwający do późnego popołudnia (godz. 18.00). Natomiast wieczorem odbędzie się uroczysty bankiet, podczas którego rozstrzygnięte zostaną m.in. plebiscyty „Inwestycja Roku” i „Menedżer Roku”.

Trzeci dzień AutoEventu (14 czerwca) to kontynuacja prelekcji, paneli dyskusyjnych na sali plenarnej. Wszystko zacznie się o godz. 10.00, natomiast od 13.00 ruszają rozmowy kooperacyjne, tzw. B2B. Konferencji AutoEventowi towarzyszyć będzie wystawa firm z sektora automotive. W roku ubiegłym samych stoisk było ponad 40.

Gościem specjalnym spotkania będzie Jan Mela, który poprowadzi wykład inauguracyjny dotyczący motywacji. Jan Mela to polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu.

Kluczowe bloki tematyczne wydarzenia to: 

  • Logistyka i magazynowanie: - zmiany w łańcuchach dostaw. Reakcja rynku na BREXIT; zainteresowanie na powierzchnie przemysłowe i magazynowe w Polsce; automatyzacja i robotyzacja w centrach logistycznych.
  • Nowoczesna fabryka, nowoczesna produkcja: finalna wersja Industry 4.0: inżynieria, informatyka, marketing, logistyka, zarządzanie; tradycyjne metody planowania i zarządzania produkcją, a potrzeby rozwoju przemysłu w czasach Industry 4.0; automatyzacja w automotive. W jakich obszarach produkcyjnych maszyna nigdy nie zastąpi człowieka; zawody zagrożone przez automatyzację produkcji; czy druk 3D ma szansę zastąpić tradycyjną produkcję?; działalność w erze cyfryzacji.
  • Edukacja przyszłości. Współpraca między uczelniami a rynkiem pracy: szkolnictwo branżowe odpowiedzią na aktualne potrzeby biznesu. Potrzeba praktycznych umiejętności. Dopasowanie kompetencji pracowników; polski system edukacji wobec nowych zadań. Szkolnictwo dualne drogą do sukcesu? Rada Sektorowa.

Prócz powyższych tematów w czasie zaplanowanych referatów i paneli dyskusyjnych poruszone zostaną także takie zagadania jak: pojazdy autonomiczne (bezpieczeństwo, regulacje, odpowiedzialność); samochody elektryczne czy autonomiczne będą lekarstwem na braki kadrowe oraz wzrost bezpieczeństwa na drogach; sztuczna inteligencja i jej rola w rozwoju mobilności; możliwości współpracy z producentami maszyn rolniczych oraz producentami zabudów.

 

Więcej o AutoEvent 2019 na Zrobotyzowany.pl


Źródło: Polska Izba Motoryzacyjna

POWIĄZANE
Fabryki przyszłości na Fabryka Roku 2018 Na konferencji i gali rozdania nagród - Fabryka Roku 2018 organizowanej przez Trade...
Forum EPPA podczas targów WINDOOR-TECH 2025 O najbliższej edycji Forum EPPA organizowanego na targach BUDMA i WINDOOR-TECH, a także m...
Spotkanie profesjonalistów z branży TSL Siódme Targi TransLogistica Poland to jedno z największych w Polsce i Europie Środ...
Technologie w nowym świecie - jak zaprowadzić harmonię? Pandemia zachwiała dotychczasowym porządkiem świata, ale też otworzyła drzwi do bezpreced...
Autorskie rozwiązania zrobotyzowane Stäubli Firma Stäubli po raz kolejny prezentowała pełny przekrój swojej oferty na targ...
Odbierz bezpłatne zaproszenie na INNOFORM® 2024 Fachowa wiedza, branżowe nowości, merytoryczne dyskusje. Tak w skrócie zapowiada s...
Partnerzy