Szukaj w działach:

Nowe serwonapędy z serii 1S od OMRON

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Firma OMRON wprowadza na rynek serwonapędy z serii 1S z funkcją Motion Safety. Nowe funkcje zapewniają bezpieczeństwo operatorom maszyn, skracają czas rozruchu, minimalizują przestoje maszyny oraz straty w produkcji. Wpływa to na zwiększenie produktywności oraz zmniejszenie kosztów.

Firma OMRON wprowadziła na rynek nowe serwonapędy i serwomotory 1S z funkcją Motion Safety. Zapewniają one bezpieczeństwo operatorom maszyn, skracają czas rozruchu, minimalizują przestoje maszyny oraz straty w produkcji. Integracja funkcji Motion Safety z serwonapędami i serwomotorami przyczynia się do minimalizacji kosztów, mniejszej liczby komponentów i mniej skomplikowanego okablowania. 

Funkcja Motion Safety pozwala uniknąć przestojów maszyn i zakłóceń podczas nieoczekiwanych przestojów oraz osiągnąć zerowe straty w produkcji dzięki zsynchronizowanej funkcji zatrzymania awaryjnego. Nowe serwonapędy z serii 1S pomagają producentom w zapewnieniu kontroli bezpieczeństwa i sterowania ruchem na najwyższym poziomie w branży.

Josep Marti, kierownik ds. marketingu produktów ruchu w Omron Europe, wyjaśnia: 


„Jeśli operator na linii produkcyjnej wykonuje czynności konserwacyjne lub dokonuje regulacji w pobliżu maszyny podczas produkcji, maszyna może zwolnić do bezpiecznej prędkości bez wstrzymywania procesu produkcji. Po ukończeniu prac i odejściu operatora maszyna powróci do normalnej prędkości. Jeśli operator musi ingerować w proces produkcji, wszystkie osie można zatrzymać za pomocą funkcji Safe Stop (bezpieczne zatrzymanie) i bezpiecznie utrzymać je w bezruchu dzięki trybowi Safe Operating Stop (bezpieczne zatrzymanie pracy)”. 


Ponadto zmiany na linii pakowania (np. podczas wprowadzania nowej folii) przebiegają szybciej dzięki trybowi Safe Direction (bezpieczny kierunek ruchu). W przypadku przestoju maszyny silniki mogą być w dalszym ciągu zasilane, co zapobiega uszkodzeniu produktów w maszynie i eliminuje konieczność interwencji operatora. W konsekwencji ogranicza to straty w produkcji. 


„Poprzez zapewnienie bezpiecznej pracy dzięki serwonapędom z serii 1S z funkcją Motion Safety, przyczyniamy się do zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności produkcji” - podsumowuje Josep Marti.


Serwonapędy z serii 1S są łatwe i szybkie w montażu dzięki jednemu połączeniu kablowemu: przewody zasilania, enkodera i hamulca znajdują się w fabrycznie zmontowanym przewodzie ze złączem IP67. Wszystkimi funkcjami bezpieczeństwa można w całości sterować poprzez sieć EtherCAT, co ogranicza liczbę przewodów i prac konserwacyjnych przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego poziomu wydajności bezpieczeństwa (PL-e).

Informacje o inicjatywie „innovative-Automation”

Jako lider w dziedzinie automatyki przemysłowej firma OMRON dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących — począwszy od czujników przetwarzania obrazu i innych urządzeń wejściowych, a skończywszy na różnego rodzaju sterownikach i urządzeniach wyjściowych, takich jak serwonapędy — a także całą gamą urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych. Łącząc te urządzenia za pomocą oprogramowania, firma OMRON opracowuje wiele wyjątkowych i wysoce efektywnych rozwiązań z zakresu automatyzacji dla producentów na całym świecie. Opierając się na zasobach zaawansowanych technologii i szerokiej gamie urządzeń, firma przedstawiła strategiczną koncepcję pod nazwą „innovative-Automation”. Obejmuje ona trzy innowacje, tzw. trzy „i”: integrację (ewolucję sterowania), inteligencję (rozwój inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz interaktywność (nową harmonizację relacji między ludźmi a maszynami). Obecnie firma OMRON dąży do wprowadzania innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji.


Źródło: OMRON
Redaktor: MRR


Omron Electronics Sp. z o.o.
Żwirki i Wigury 16a
02-677 Warszawa
+48 22 458 6666
POWIĄZANE
Szybka komunikacja z robotem dzięki Ethernet 3D Przewód Ethernet 3D firmy igus umożliwia szybką komunikację z robotem. Testowany p...
Nowy cykl webinarów FANUC W dniu 30 marca 2021 r. rozpocznie się nowy cykl webinarów FANUC pt. „LEVEL ...
Volkswagen inwestuje w rozwiązania cyfrowe Volkswagen będzie kontynuował prace zmierzające do zwiększenia konkurencyjności głó...
Konkurs FANUC na EuroSkills 2023 FANUC i WorldSkills organizują podczas EuroSkills Gdańsk 2023 konkurs dla przyszłych inte...
Jak wykryć obecność osób we wnętrzu celi zrobotyzowanej? Dodatkowym zabezpieczeniem celi robota jest zastosowanie urządzeń wykrywających obecność c...
Działy zakupów nabierają nowego znaczenia Obeceni nasza gospodarka podlega ciągłym zmianom, wiąże sie to z szerszym zastosowaniem n...
Partnerzy