Szukaj w działach:

Nowe serwonapędy z serii 1S od OMRON

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Firma OMRON wprowadza na rynek serwonapędy z serii 1S z funkcją Motion Safety. Nowe funkcje zapewniają bezpieczeństwo operatorom maszyn, skracają czas rozruchu, minimalizują przestoje maszyny oraz straty w produkcji. Wpływa to na zwiększenie produktywności oraz zmniejszenie kosztów.

Firma OMRON wprowadziła na rynek nowe serwonapędy i serwomotory 1S z funkcją Motion Safety. Zapewniają one bezpieczeństwo operatorom maszyn, skracają czas rozruchu, minimalizują przestoje maszyny oraz straty w produkcji. Integracja funkcji Motion Safety z serwonapędami i serwomotorami przyczynia się do minimalizacji kosztów, mniejszej liczby komponentów i mniej skomplikowanego okablowania. 

Funkcja Motion Safety pozwala uniknąć przestojów maszyn i zakłóceń podczas nieoczekiwanych przestojów oraz osiągnąć zerowe straty w produkcji dzięki zsynchronizowanej funkcji zatrzymania awaryjnego. Nowe serwonapędy z serii 1S pomagają producentom w zapewnieniu kontroli bezpieczeństwa i sterowania ruchem na najwyższym poziomie w branży.

Josep Marti, kierownik ds. marketingu produktów ruchu w Omron Europe, wyjaśnia: 


„Jeśli operator na linii produkcyjnej wykonuje czynności konserwacyjne lub dokonuje regulacji w pobliżu maszyny podczas produkcji, maszyna może zwolnić do bezpiecznej prędkości bez wstrzymywania procesu produkcji. Po ukończeniu prac i odejściu operatora maszyna powróci do normalnej prędkości. Jeśli operator musi ingerować w proces produkcji, wszystkie osie można zatrzymać za pomocą funkcji Safe Stop (bezpieczne zatrzymanie) i bezpiecznie utrzymać je w bezruchu dzięki trybowi Safe Operating Stop (bezpieczne zatrzymanie pracy)”. 


Ponadto zmiany na linii pakowania (np. podczas wprowadzania nowej folii) przebiegają szybciej dzięki trybowi Safe Direction (bezpieczny kierunek ruchu). W przypadku przestoju maszyny silniki mogą być w dalszym ciągu zasilane, co zapobiega uszkodzeniu produktów w maszynie i eliminuje konieczność interwencji operatora. W konsekwencji ogranicza to straty w produkcji. 


„Poprzez zapewnienie bezpiecznej pracy dzięki serwonapędom z serii 1S z funkcją Motion Safety, przyczyniamy się do zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności produkcji” - podsumowuje Josep Marti.


Serwonapędy z serii 1S są łatwe i szybkie w montażu dzięki jednemu połączeniu kablowemu: przewody zasilania, enkodera i hamulca znajdują się w fabrycznie zmontowanym przewodzie ze złączem IP67. Wszystkimi funkcjami bezpieczeństwa można w całości sterować poprzez sieć EtherCAT, co ogranicza liczbę przewodów i prac konserwacyjnych przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego poziomu wydajności bezpieczeństwa (PL-e).

Informacje o inicjatywie „innovative-Automation”

Jako lider w dziedzinie automatyki przemysłowej firma OMRON dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących — począwszy od czujników przetwarzania obrazu i innych urządzeń wejściowych, a skończywszy na różnego rodzaju sterownikach i urządzeniach wyjściowych, takich jak serwonapędy — a także całą gamą urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych. Łącząc te urządzenia za pomocą oprogramowania, firma OMRON opracowuje wiele wyjątkowych i wysoce efektywnych rozwiązań z zakresu automatyzacji dla producentów na całym świecie. Opierając się na zasobach zaawansowanych technologii i szerokiej gamie urządzeń, firma przedstawiła strategiczną koncepcję pod nazwą „innovative-Automation”. Obejmuje ona trzy innowacje, tzw. trzy „i”: integrację (ewolucję sterowania), inteligencję (rozwój inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz interaktywność (nową harmonizację relacji między ludźmi a maszynami). Obecnie firma OMRON dąży do wprowadzania innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji.


Źródło: OMRON
Redaktor: MRR


Omron Electronics Sp. z o.o.
Żwirki i Wigury 16a
02-677 Warszawa
+48 22 458 6666
POWIĄZANE
Premiera podczas ExpoWELDING 2018 Zespół Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2018 ogłosił kolej...
Czym jest Przemysł 4.0 i jakie korzyści niesie ze sobą dla przedsiębiorstw? Przemysł 4.0 to obecnie modne pojęcie, które pojawia się w mediach, na konferencja...
Universal Robots uruchamia nowy cykl webinariów Universal Robots uruchamia cykl webinariów w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrze...
Technologie UR na Maintech Podczas tegorocznej Konferencji Maintech, uczestnicy dyskutowali o najnowszych modelach p...
Systemy Hägglunds napędzają Ferrari Agroindústria Usina Ferrari, brazylijski producent cukru, stosuje bezpośrednie napędy hydrauliczne H&au...
Targi METAL już w październiku w Kielcach Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz odbywający się równole...
Partnerzy