Szukaj w działach:

(R)ewolucja Przemysłowa, czyli praktycznie o procesie robotyzacji

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Jak skutecznie przeprowadzić proces transformacji digitalnej w przedsiębiorstwach? Jakie są sprawdzone narzędzia i metody, aby ten proces wdrożyć z sukcesem? Dlaczego właśnie teraz warto podjąć działania w kierunku robotyzacji zakładów w przemysłowych, w kontekście tak szybko zmieniających się warunków politycznych, gospodarczych i społecznych? Na to pytanie odpowiada Platforma Robotów DBR77, zapraszając na niespotykane do tej pory na mapie Polski wydarzenie.

Konferencja (R)ewolucja przemysłowa, czyli praktycznie o procesie robotyzacji w Polsce jest wyjątkowa z kilku powodów.

24 marca, w jednym miejscu, spotkają się najważniejsi przedstawiciele świata polskiej robotyzacji, aby podzielić się swoją wiedzą na temat istniejącej i dostępnej technologii, w obszarze robotyzacji oraz praktycznych sposobów jej wdrożenia. Organizatorzy zadbali o to, aby stworzyć przestrzeń służącą wymianie wiedzy i doświadczeń między ekspertami, którzy przekażą praktyczną wiedzę odnośnie aktualnych rozwiązań technologicznych.

Organizatorzy, jak sami podkreślają, nie chcą, aby panele tematyczne opierały się na jakichkolwiek prezentacjach produktowych.


- Nie chcemy kolejnych wizjonerskich pomysłów - mówi dr Piotr Wiśniewski, CEO Platformy Robotów DBR77 - Skupiliśmy się na tym, aby wskazać uczestnikom konkretne narzędzia i metody, które pomogą wdrożyć proces robotyzacji w MŚP. Posiadamy bardzo bogatą i obszerną wiedzę na temat dostępnej technologii na rynku w obszarze robotyzacji oraz sposób jej wdrożenia i tym chcemy się podzielić.


Czego mogą się spodziewać uczestnicy? 

Przede wszystkim ogromnej dawki praktycznej wiedzy oraz wskazania konkretnych metod i narzędzi służących do wprowadzenia firmy na drogę digitalnego rozwoju.


- Konferencję kierujemy do wszystkich, którzy dostrzegają konieczność robotyzacji swojego zakładu oraz szukają wskazówek, pomocy lub inspiracji w jaki sposób rozpocząć ten proces - mówi Piotr Wiśniewski. Chcemy dotrzeć do Dyrektorów, Prezesów, Kierowników Projektów, Szefów Produkcji ale również do firm posiadających działy badawczo - rozwojowe oraz do działów HR.

 


- Brak osób chętnych do pracy i stale rosnące koszty wynagrodzeń, to tylko kropla w morzu problemów, z którymi boryka się branża przemysłowa - mówi Piotr Wiśniewski. - Nie wspominając o braku właściwej technologii (rozwiązań rynkowych w obszarze odpowiedniego wyposażenia i konstrukcji stanowisk robotycznych), wykwalifikowanej kadry tj. niewystarczającej ilości specjalistów w dziedzinie robotyzacji oraz strach przed nakładami inwestycyjnymi, czy problemy z analizą opłacalności w procesie inwestowania w roboty, co tym samym skutkuje strachem przed inwestowaniem. Konferencja jest drogowskazem do właściwego i skutecznego podejścia do procesu robotyzacji.


W programie konferencji przewidziano 4 podstawowe moduły tematyczne oraz praktyczne warsztaty.

Moduły obejmują następujący zakres tematyczny: Technika, Wdrożenie, Edukacja, Business Case. Podczas 60 minut prelegenci podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie technologii, praktyki oraz sukcesów biznesowych wdrożenia robotyzacji w swoich przedsiębiorstwach.

Podczas warsztatów, uczestnicy zapoznają się z narzędziami związanymi z oceną efektów operacyjnych i finansowych inwestycji w robotyzację oraz z opisem procesu uzyskania ulgi oraz precyzyjną analizą korzyści opartą na liczbach. Organizatorzy przedstawią również możliwości Studia 3D, znajdującego się na Platformie Robotów DBR77, w zakresie analizy procesów produkcyjnych oraz ich optymalizacji. 

Dodatkowo, wydarzeniu towarzyszy wyjątkowa inicjatywa - odbędzie się premiera pierwszego na polskim rynku kompleksowego raportu dotyczącego stanu robotyzacji polskiego przemysłu, razem z predykcją kierunków rozwoju polskiej robotyzacji i digitalizacji. 


- W obszernym dokumencie pt. „Prognoza kierunków rozwoju robotyzacji w Polsce”, który stworzyliśmy we współpracy z ekspertami z różnych środowisk - mówi dr Piotr Wiśniewski - poruszamy m.in. takie zagadnienia jak makro trendy globalnego rynku dostawy robotów, udział nowych technologii robotycznych oraz wspierających robotyzację, zmiany na rynku automotive i ich wpływ na globalną oraz polską robotyzację, zmiany w organizacji łańcucha dostaw, obniżenie kosztów robotyzacji, transformacja digitalna i jej wpływ na robotyzację, czy narzędzia wsparcia rozwoju robotyzacji w Polsce i analiza ekonomiczna decyzji w obszarze robotyzacji.


Na koniec, warto również wspomnieć o wykładzie „Droga Rozwoju Digitalnego”, który organizatorzy przygotowali z myślą, o konieczności budowania świadomości, o potrzebie niezwłocznej adaptacji do zasad digitalnego świata. Transformacja digitalna to naturalna konsekwencja wymogów rynkowych czasów, w których toczy się wyścig o dane i ich lepsze wykorzystanie. Digitalna transformacja to znacznie więcej, niż tylko kwestia zmian technologicznych w zakładach. Jest to kompleksowe działanie obejmujące wszystkie procesy w organizacji. 

Warto dodać, że konferencja w całości odbywa się online, a udział w niej jest bezpłatny.


O Organizatorach:

Platforma Robotów DBR77 to spółka technologiczna, której celem jest pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom w procesie robotyzacji. W praktyce to platforma, która w nowatorski sposób masowo łączy przedsiębiorstwa produkcyjne z firmami integratorskimi i dostawcami zrobotyzowanych rozwiązań systemowych. Całość odbywa się całkowicie zdalnie w autorskim wirtualnym środowisku 3D, które umożliwia stworzenie stanowiska pracy, opisanie problemu i dobranie dedykowanego rozwiązania.


Źródło: Platforma Robotów DBR77

POWIĄZANE
Przemysł 4.0 w praktyce Targi Warsaw Industry Week dnia 6 listopada br. staną się centrum rozmów o Przemyś...
Inspiracje przemysłowe na Technovation Forum Druga edycja inspirującej Konferencji Technovation Forum obędzie się we Wrocławiu w dniac...
Cobot Yaskawa Motoman HC30PL o udźwigu 30 kg Na targachAutomatica firma Yaskawa zaprezentowała swojego cobota o udźwigu 30 kg, dzięki ...
500-tysięczny robot firmy Yaskawa trafił do klienta Japoński producent robotów MOTOMAN zakomunikował, że właśnie sprzedał 500-tysięczn...
Targi Warsaw Industry Week w przyszłym roku W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i obostrzeniami, które weszły w życ...
Laboratorium robotów AMR AIUT na Politechnice Śląskiej Studenci Politechniki Śląskiej będą korzystać z nowego Laboratorium Autonomicznych Robot&...
Partnerzy