Wysoki poziom kompetencji w zakresie automatyki przemysłowej

Wprowadzenie do przedsiębiorstwa rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0 wiąże się ze spełnieniem wielu istotnych wymogów.
Dostęp do danych musi być w czasie rzeczywistym a na ich podstawie łatwo zmierzyć wzrost wartości dodanej w danym momencie. Elementy procesowe powinny zostać połączone w sieć, aby móc w pełni zrealizować jego założenia.
Inteligentne czujniki 4.0 wspierające procesy produkcyjne
Żadna nowoczesna, cyfrowa fabryka nie może obejść się bez czujników, ponieważ to one sprawiają, że procesy produkcyjne i stan linii są przejrzyste oraz transparentne. Dostarczają bowiem właściwych danych a te są potem dodawane do modelu produkcji. Dostęp do danych jest możliwi za sprawą nie tylko czujników, systemów identyfikacyjnych i inteligentnych rozwiązań przemysłowych. Ale to głównie dzięki nim możliwa jest identyfikacja, gromadzenie, przekazywanie, a także interpretacja informacji. Są również istotne dla nadrzędnych systemów sterowania. Stanowią więc swoiste oczy i uszy maszyn, bo zbierają i przetwarzają informacje tam gdzie ma miejsce dane zdarzenie. Dane dotyczą na przykład żywotności, poziomu obciążenia i uszkodzeń. Poza tym są źródłem wiedzy na temat otoczenia, takich jak temperatura, zanieczyszczenia czy dopasowanie orientacji względem monitorowanego obiektu. Informacje te stanowią podstawę m. in. dla Condition Monitoring i Predictive Maintenance.
Inteligentne systemy produkcji to podstawa Przemysłu 4.0. Obecnie istnieją już technologie, które pozwalają na implementację rozwiązań wspierających czwartą rewolucję przemysłową. Wiele firm specjalizujących się w tej dziedzinie np. Balluff, dba o to, aby korzystający z ich usług przedsiębiorcy uzyskiwali wsparcie w zakresie koncepcji, projektowania i realizacji dopasowanych do ich potrzeb rozwiązań. Dzięki temu automatyka przemysłowa wprowadzana do fabryki może przynieść realne korzyści w postaci poprawienia wydajności, opłacalności ekonomicznej procesów, a także sprawia, że procesy stają się konkurencyjne.
Źródło: Balluff
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Odbierz bezpłatny bilet na ITM Industry Europe 2025
- Przemysł 4.0 = Bezpieczeństwo 4.0 Strefa Bezpieczeństwa na ITM
- Nowe funkcje usprawniają pracę inżynierów i programistów
- Innovation Days by item 2025
- Robotyzacja niekoniecznie droga - Webinar





