Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Udane trzecie Targi INNOFORM®

 

Firma Fanuc na INNOFORM 2019
 

Branża narzędziowo-przetwórcza już po raz trzeci spotkała się w Bydgoszczy, aby uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® 2019.

Tegoroczna edycja okazała się niezwykle udana. Jak podaje organizator, swoją ofertę w trakcie trzech dni Targów zaprezentowało 360 firm (o 100 więcej w stosunku do ubiegłego roku). Jeszcze lepiej prezentują się statystyki dotyczące gości: wystawę odwiedziło niemal 4 000 osób. Jednak nie tylko liczba jest imponująca, równie ważny jest profil uczestników: byli to głównie specjaliści z branży i decydenci przychodzący na targi w konkretnym celu: poznać nowości i wdrożyć je w swojej firmie, uzupełnić park maszynowy i nawiązać współpracę z podwykonawcami.

Stali i nowi wystawcy

- „W zeszłym roku byliśmy na Targach INNOFORM® po raz pierwszy. Po wydarzeniu, w przeciągu 2-3 miesięcy, udało się sfinalizować kontrakty na sprzedaż 3 maszyn! Zalążek tych rozmów pojawił się tu, na targach. Czułem już od pierwszej minuty, że ta edycja będzie bardzo udana. Nie pomyliłem się – na naszym stoisku cały czas mieliśmy Klientów, z jednej rozmowy przechodziłem w drugą, gdybym mógł się sklonować, to mój klon na pewno miały co robić w tym czasie (śmiech). Jestem pod ogromnym wrażeniem – mamy mnóstwo nowych klientów. Co więcej, spotkaliśmy takie firmy, których nie spotkalibyśmy nigdzie indziej! W przyszłym roku na pewno znów się wystawimy!" - mówi Mateusz Haberski, Inżynier Sprzedaży Region Północny z firmy High Technology Machines Sp. z .o.o.  

Wśród wystawców Targów INNOFORM® znalazły się nie także firmy debiutujące podaczas wystawy.

„Przyszłość technologii widzimy już dziś. Konkretnie w postaci robotów w pełni bezpiecznych, mogących współpracować z ludźmi" - mówi Damian Wąsik, specjalista ds. sprzedaży i wdrożeń z firmy i-COBOTY. Ich futurystyczne maszyny właśnie na INNOFORMIE® miały swoją premierę. - „Roboty, które tutaj prezentujemy, mają zasięg ręki dorosłego mężczyzny, więc tak jak człowiek mogą podawać detale w wyznaczone miejsce i wykonywać skomplikowane ruchy. Roboty współpracujące mogą zastąpić człowieka i wykonywać monotonne czynności albo niebezpieczne, przy których konieczny jest np. kontakt z wysoką temperaturą. Co więcej, na rynku brakuje obecnie fachowców, m.in. operatorów maszyn. Dzięki współpracy z robotami jeden operator jest w stanie obsługiwać nawet 3, 4 maszyny. Zyskują na tym głównie małe firmy z produkcji dwuzmianowej: przy tym samym zasobie ludzkim, mogą przejść na system trzyzmianowy" - dodaje Wąsik. 

INNOFORM® to nie tylko wystawa


Wydarzenie już od pierwszej edycji dało się poznać jako miejsce nie tylko prezentacji najnowszych maszyn i urządzeń, ale także platforma wymiany specjalistycznej wiedzy. Dla uczestników Bydgoski Klaster Przemysłowy zorganizował dwie konferencje: „Automatyzacja w branży narzędziowo-przetwórczej w dobie Przemysłu 4.0”, której partnerem była firma High Technology Machines Sp. z o.o. oraz drugą pt. „Techniki przyrostowe w przemyśle narzędziowo-przetwórczym”, współorganizowaną przez firmę Fado Sp. z o.o.

Giełda Kooperacji na INNOFORM 2019
 

W tym roku tradycyjnie odbyła się także Giełda Kooperacyjna – wyjątkowa w swej formie inicjatywa, której celem jest ułatwienie przedsiębiorcom nawiązania kontaktu oraz efektywnej współpracy. W trakcie Giełdy odbyło się blisko 70 spotkań, kilkaset omówionych projektów, niezliczona ilość wzajemnych inspiracji.

„Dla nas Giełda Kooperacyjna jak najbardziej ma sens. Braliśmy udział w tych spotkaniach w ubiegłym roku i w tym także. Ta formuła się sprawdza – umówiona wcześniej rozmowa, do której możemy się przygotować, jest o wiele bardziej efektywna. Specjalne, zaaranżowane miejsce, wzajemnie poświęcany czas, konkretne tematy – warunki idealne do nawiązania współpracy"  - mówi Agnieszka Pawlicka, inżynier sprzedaży z firmy Richo Polska. 

W programie minionej wystawy znalazła się nowość – Strefa Usług Przemysłowych. Wzięły w niej udział firmy podwykonawcze, świadczące usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn.

„Przez dwa ostatnie dni dużo się działo, nasze stoisko odwiedzali potencjalni klienci i pytali o szczegóły. Otrzymałem sporo wizytówek konkretnych firm, z którymi najprawdopodobniej nawiążemy kontakt. Myślę, że odbyte spotkania mają szansę zaowocować w przyszłości" - ocenia udział w Strefie Usług Przemysłowych Tomasz Pięta, Dyrektor Operacyjny, ERMET Sp. J Piotr Pięta i Wspólnicy. 

Projekt Dolina Narzędziowa 

Targi okazały się także idealnym miejscem do uroczystego podpisania porozumienia intencyjnego o współpracy partnerskiej w realizacji projektu Dolina Narzędziowa. Sygnatariuszami dokumentu są Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Starosta Powiatu Bydgoskiego, Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezes Zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego. Projekt ma na celu m.in. wspieranie rozwoju sektora narzędziowego i przetwórstwa tworzyw sztucznych w regionie kujawskopomorskim, promocję marki Dolina Narzędziowa na arenie krajowej i międzynarodowej, wspieranie oraz promocję branżowych Targów INNOFORM®, jak również rozwój i podnoszenie jakości kształcenia branżowego.

„Przy okazji tych targów chcemy bardzo szeroko otworzyć myślenie młodzieży i wychowawców. Wśród młodych osób, które dziś odwiedziły imprezę, są potencjalni pracownicy wystawców, ale też potencjalni ich klienci. Warto o tym pamiętać"– powiedział Tadeusz Konek z firmy Konek PSN Sp. j., który podczas wystawy był jednym z mentorów i przewodników młodzieży ze szkół średnich. 

Organizatorzy Targów INNOFORM® już dziś zapraszają na kolejną 4 edycję, która odbędzie się w dniach 3-5 marca 2020 r.

Więcej na stronie: www.innoform.pl

Źródło: Targi w Krakowie, Zrobotyzowany.pl

Dodano 04.04.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy