Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

ERP w produkcji projektowej

ERP w produkcji projektowej

Często konstruktorzy maszyn i urządzeń zmagają się z problemami produkcyjnymi wynikającymi ze specyfiki ich działalności. Poza produktami wytwarzanymi seryjnie oferują wyroby unikatowe na życzenie klienta. Taka produkcja wymaga elastyczności i odpowiedniej organizacji procesu produkcyjnego. I tu z pomocą przychodzi system ERP dla produkcji.

System ERP dla produkcji to narzędzie, które pozwala na doskonalenie procesów produkcyjnych i optymalizację stanu zapasów, ale też ułatwia kontakt z klientem. System umożliwia w wygodny sposób ofertowania zapewniający szybką reakcję na zapytania ze strony klientów. Umożliwia łatwe zarządzanie i rozliczanie produkcji, co eliminuje tzw. wąskie gardła w procesie produkcyjnym. Systemy ERP dostępne w Polsce wspierają zarządzanie magazynami, zakupami, sprzedażą, księgowością i zasobami ludzkimi.

PRODUKCJA "POD PROJEKT" Z ERP

System ERP zorientowany projektowo to zintegrowane rozwiązanie usprawniające obszar zarządzania w kontekście kontroli kosztów, śledzenia postępów czy zarządzania ryzykiem. Dzięki systemowi na bieżąco uzyskuje się informacje o każdym etapie projektu, co umożliwia szybką reakcję na ewentualne zmiany planu czy sytuacje kryzysowe. Standardowa wersja ERP proALPHA dla produkcji zawiera wiele zintegrowanych funkcji obejmujących wszystkie sfery działalności operacyjnej firmy – od tworzenia oferty, przez konstruowanie, zaopatrzenie i wykonanie aż po obsługę klienta i serwis.

Warto wspomnieć, że proALPHA jest członkiem niemieckiego stowarzyszenia VDM – największego zrzeszenia branży budowy maszyn i instalacji w Europie, dzięki czemu na bieżąco analizuje potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych i oferuje rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. 

ERP DLA PRODUKCJI - ZALETY WDROŻENIA 

Dzięki wdrożeniu systemu ERP firma zyskuje wszechstronne narzędzie obsługujące przygotowanie produkcji pod kątem technologicznym i procesowym – od projektowania, przez montaż i transport po serwis posprzedażowy. Ponieważ procesy są zintegrowane z innymi obszarami, minimalizowane są przestoje oraz nadmierna eksploatacja. Przy produkcji na zamówienie niezwykle ważna jest możliwość wprowadzania zmian w konfiguracji podzespołów – system ERP proALPHA to umożliwia, a także ułatwia kontrolę.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z WDROŻENIA ERP DLA PRODUKCJI: 

 • Zautomatyzowanie planowania produkcji z możliwością ręcznej ingerencji.
 • Przejrzystość kosztów i terminów oraz podniesienie dokładności kalkulacji.
 • Efektywne koordynowanie prac na każdym obszarze działalności firmy.
 • Zachowanie pełnej kontroli nad kosztami.
 • Szybsze rozliczanie usług serwisowych i dostaw części zamiennych na całym świecie.
 • Płynna współpraca międzynarodowa dzięki powiązaniu zagranicznych oddziałów, dostawców i dystrybutorów.

Bez skutecznego zarządzania i elastycznego sterowania produkcją przedsiębiorstwa skazane są na porażkę. ERP dla branży maszyny i urządzenia rozwiązuje ten problem poprzez danie dostępu do pełnych informacji o zachodzących procesach, wydajności i przepustowości linii produkcyjnych, co umożliwia planowanie zasobów przedsiębiorstwa oraz optymalizację produkcji. Dzięki wdrożeniu ERP można uniknąc chaosu, a przede wszystkim zapewni maksymalną wydajność produkcyjną, która jest kluczem do osiągnięcia sukcesu.Źródło: Krzysztof Skowronek proALPHA PolskaDodano 01.08.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy