FANUC Polska zaprasza STOM 2018
Cykl imprez organizowanych pod wspólnym hasłem „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Dla wielu producentów z branży metalowej, którzy dziś decydują się na zastąpienie tradycyjnych systemów produkcyjnych, opartych na pracy fizycznej, systemami zautomatyzowanymi kieleckie targi są jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas 11-tej edycji targówSTOM-TOOL nie zabraknie wystawy japońskiej firmy FANUC, która zaprezentuje niezawodne centra obróbcze ROBODRILL, elektrodrążarki ROBOCUT, a także szybkie roboty przemysłowe stworzone do obsługi maszyn.
Targi STOM-TOOL urosły do rangi dużej europejskiej imprezy branżowej - poświęconej narzędziom i maszynom CNC do obróbki metali - cenionej wśród wystawców w kraju, jak i za granicą. Prezentowane tu technologie doskonale wpisują się w aktualne potrzeby rynku, który zmaga się z nieustannym wzrostem kosztów pracy, podwyżkami cen energii, paliw i surowców.
Nasilająca się konkurencja i wymogi środowiskowe wymuszają inwestycje w nowoczesne, wydajne technologie.
- "Przedsiębiorcy coraz aktywniej poszukują narzędzi, które pomogłyby zwiększyć wydajność produkcji, poprawić jej jakość i zredukować koszty. Dlatego podczas kieleckich targów prezentujemy najnowsze modele funkcjonalnych i bardzo wydajnych maszyn obróbczych, które są gotowe, by sprostać wymaganiom najbardziej wymagającej produkcji" - mówi Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu firmy FANUC Polska.
Japoński FANUC, wzorem lat poprzednich, przygotował ciekawe stoisko ekspozycyjne, gdzie zaprezentuje innowacyjne obrabiarki ROBODRILL i ROBOCUT, w wersji zrobotyzowanej.
- "Na naszym stoisku nie może zabraknąć mechanicznych pracowników tj. naszych flagowych robotów, które umożliwiają pełne wykorzystanie potencjału drzemiącego w maszynach produkcyjnych" - dodaje Kowalczyk.
Odwiedzający ekspozycję będą mogli przekonać się jak roboty radzą sobie z załadunkiem i rozładunkiem maszyn, przyczyniając się do skrócenia czasu cyklu
i uelastycznienia przebiegu procesu produkcyjnego. Warto podkreślić, że wszystkie produkty marki FANUC będzie można zobaczyć w aplikacjach, które są gotowe do natychmiastowego wdrożenia do pracy w produkcji.
Podłącz i obrabiaj
To główne przesłanie wystawy przygotowanej z myślą o targach obróbki metali. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość przyjrzenia się trzem aplikacjom podkreślającym zalety obrabiarek FANUC ROBODRILL, słynących z ponadprzeciętnej szybkości, precyzji oraz niezwykłej żywotności. Pierwszą prezentowaną aplikację stanowić będzie centrum obróbcze FANUC ROBODRILL z w pełni zautomatyzowanym systemem załadunku, dzięki zastosowaniu robota LR Mate 200iD, o zasięgu 717 mm i udźwigu 7 kg. Druga aplikacja prezentująca centrum obróbcze ROBODRILL w duecie z robotem M710iA/70 udowodni, że aplikacje zintegrowane są w stanie wynieść produkcję na zupełnie nowe poziomy szybkości, wydajności i zapewnić szereg korzyści ekonomicznych.
Z kolei trzecia aplikacja pokazowa FANUC ROBODRILL, prezentowana pod hasłem „High Power Cutting”, przedstawi szerokie możliwości frezowania, wiercenia i gwintowania
w materiale C45, przy użyciu wrzeciona High Torque oraz oprawki BT30 i BBT30, przekonując odwiedzających, że taki system produkcyjny dzięki niespotykanej uniwersalności oraz wysokim parametrom obróbki wyróżnia się na tle innych obecnie dostępnych na rynku rozwiązań.
Obróbka elektroerozyjna dla najbardziej wymagających detali
Firma FANUC zaprezentuje również innowacyjną, elektroerozyjną wycinarkę drutową FANUC ROBOCUT α -C400iB ze sterownikiem FANUC 31i-W model B zintegrowaną z robotem LR Mate 200iD w procesie obróbki narzędzi diamentowych. Odwiedzający wystawę będą mogli przekonać się, że ta maszyna jest rozwiązaniem wręcz idealnym do obróbki detali o skomplikowanych i złożonych kształtach np. stempli, wykrojników, matryc, trudnych lub wręcz niemożliwych do uzyskania w wyniku obróbki skrawaniem.
Zapraszamy do odwiedzenia wystawy firmy FANUC - hala C stoisko 18.
Źródło: FANUC Polska
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Prosty falownik MOVITRAC® basic od SEW-EURODRIVE
- Zarejestruj się na spotkanie w DemoVanie Stäubli
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- SCAN FORUM 2024 - Forum technik CT oraz skanowania 3D CT
- Proof of Concept w robotyzacji
- Stäubli TX2-200: Nowy Członek zrobotyzowanej Rodziny
- Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU
- Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji?
- Lenze i750 cabinet otwiera nowe możliwości
- Sterowniki Lenze – łatwe i wydajne sterowanie ruchem
- VII Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze