Szukaj w działach:

Spawanie MIG/ MAG łyżek koparek, części pojazdów i maszyn

Stanowisko zrobotyzowane do spawania części maszyn rolniczych i łyżek koparek oraz sprzętu ciężkiego. Na stanowisku zamontowany został robot spawalniczy FANUC Arc Mate, poruszający się na torze jezdnym, co zapewnia lepszy zasięg robota i zwiększa prędkość spawania.

Przedstawione rozwiązanie zrobotyzowane zostało zaprojektowane na potrzeby spawania sprzętu ciężkiego, z dwoma 2-osiowymi obrotnikami i stołem spawalniczym, pozwalającymi na płynne pozycjonowanie masywnych elementów.

Spawanie detali odbywa się naprzemiennie na dwóch polach roboczych w trybie ciągłym – podczas gdy robot spawa element w polu pierwszym, operator przygotowuje kolejny detal w polu drugim, po czym następuje zamiana. Pola robocze są oddzielone od siebie, co zwiększa bezpieczeństwo pracy operatora. Aplikacja ma możliwość spawania wielościegowego (multipass welding) elementów z grubej stali. Jednocześnie zintegrowane optyczno -laserowe systemy śledzenia spoin gwarantują doskonałą jakość i wytrzymałość spoin.

Wraz ze stanowiskiem, istnieje możliwość zamówienia dedykowanych przyrządów spawalniczych i programów spawających pod konkretne detale: łyżki koparek, pługi, brony etc.

Firma Roboty Przemysłowe zajmuje się kompleksową integracją stanowisk zrobotyzowanych, automatyzacją całych linii przemysłowych, łącznie z usprawnieniami rozwiązań transportowych i podajnikowych, szkoleniami pracowników oraz serwisem robotów.

Wieloletnie doświadczenie firmy, wsparcie techniczne, doradztwo, serwis i gwarancja to atuty wyróżniające firmę na rynku światowym. Firma wykonała dotychczas ponad 2.100 wdrożeń na całym świecie.

ROBOTY PRZEMYSŁOWE SP. Z O.O.
Góra Libertowska 47
31-864 Kraków
12 396 34 24
POWIĄZANE
Cobot UR10e Universal Robots w procesie spawania systemem MIG Grupa DWD to polski producent z branży budowlanej, który wdrożył cobota UR10e Unive...
Zautomatyzowane programowanie robota Oqton i Valk Welding ogłaszają partnerstwo w celu przyspieszenia produkcji dzięki zautoma...
Fabryka Przyszłości. Dziś. Jutro. Niebawem. Firma Bosch Rexroth, będąca zarówno doświadczonym użytkownikiem, jak i dostawcą ro...
Podsumowanie Targów TOOLEX 2022 Ponad 5800 zarejestrowanych uczestników, blisko 150 wystawców, 15 sesji z u...
Roboty 6-osiowe podbijają wtryskownie Automatyzacja pracy wtryskarki od zawsze kojarzy się z robotami kartezjańskimi o klasyczn...
FANUC buduje centrum B+R w Niemczech Firma Fanuc, japoński producent robotów przemysłowych, sterowników CNC i ob...
Partnerzy