Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Udany jubileusz TOOLEX 2017

 

X Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX
Fot.: Staleo.pl 

Doceniane przez specjalistów i wysoko oceniane pod względem efektywności i merytoryki X Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX wypadły okazale. 

Jak przystało na jubilata, targi były imponujące: blisko 500 Wystawców z 14 krajów, reprezentujących prawie 600 światowych marek, pokazało nowości z branży, na okazałej powierzchni 15 tys. m kw. w dniach 3-5 października br. Wystawie towarzyszył bogaty program seminariów oraz prelekcji. Wydarzenie odwiedziło blisko 10 tysięcy zwiedzających. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby podkreślić wyjątkowość X edycji m.in. poprzez wręczenie specjalnych statuetek 10-lecia dla wystawców, którzy od samego początku wspierali rozwój Targów TOOLEX.

Wystawcy potwierdzają, że TOOLEX to idealne narzędzie biznesowego sukcesu - to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe kontakty biznesowe i kontynuują dotychczasową współpracę ze stałymi kontrahentami. Targi nieprzerwanie wyznaczają trendy - towarzyszyły im bowiem liczne prezentacje nowości oraz premier na polskim rynku.

Z silną pozycją TOOLEX na targowym rynku przemawia także liczne grono prestiżowych Patronów - instytucji branżowych, uczelni wyższych i mediów, którzy stale wspierają ich rozwój oraz dbają o aspekt merytoryczny. O randze targów TOOLEX świadczy Honorowy Patronat Ministerstwa Rozwoju.

Podczas tegorocznej edycji prezentacje wystawców, podobnie jak w poprzednich latach, uzupełnił ciekawy program wydarzeń. Na szczególną uwagę zasługuje seminarium dotyczące „Zasadniczych i minimalnych wymagań dla maszyn nowych, modernizowanych oraz już użytkowanych przez pracowników podczas pracy wg dyrektyw europejskich 2006/42/WE i 2009/104/WE" przygotowane przez przedstawicieli Zakładów Badań i Atestacji „ZETOM” im. Prof. F. Stauba w Katowicach sp. z o.o. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wykłady, takie jak: „Ekonomiczne przetwarzanie emulsji smarno – chłodzących i wód płuczących i ponowne wprowadzanie destylatu do obiegu produkcyjnego”, „Narzędzia Baryłkowe – realna optymalizacja czasu obróbki" - organizator: CAM Technology Sp. z o.o. czy „Technologia mycia w przemyśle obróbczym" - organizator: GT85 Polska.Wyjątkowo interesującym wydarzeniem towarzyszącym Targom TOOLEX, było „Starcie Szlifierzy”, czyli pierwsze w Polsce zawody w szlifowaniu, które powstały z myślą o grupie zawodowej szlifierzy. Zawody stały się również miejscem wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów w branży, a także świetną okazją do przetestowania materiałów ściernych.

X jubileuszowej edycji Targów TOOLEX towarzyszyła uroczysta Gala, w czasie której wręczono medale i wyróżnienia przyznane w konkursie na najlepsze produkty prezentowane przez Wystawców tegorocznych Targów.

Komisja Konkursowa medale przyznała:

 • Firmie GT85 sp. z o. o. za „serię urządzeń myjących TARRA COMPACT z modelami 100, 200 i 400 w różnych konfiguracjach”
 • Instytutowi Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za „sposób wygładzania powierzchni elementów funkcjonalnych wykonywanych metodami przyrostowymi”. 

Wręczono również 4 wyróżnienia dla produktów zgłoszonych do konkursu, które powędrowały do: VOLLMER POLSKA Sp. z o.o., OSG POLAND Sp. z o.o., MMT sp. z o.o. i SUMITOMO ELECTRIC Hartmetall GmbH. Natomiast medal Expo Silesia za najciekawszy sposób prezentacji w trakcie TOOLEX-u otrzymała firma TBI TECHNOLOGY sp. z o.o. Organizatorzy wręczyli również pamiątkowe statuetki wystawcom obchodzącym w tym roku swoje okrągłe jubileusze działalności, a także wspomniane już wcześniej – statuetki 10-lecia TOOLEX-u. Na zakończenie Gali Zarząd Expo Silesia zaprosił wszystkich uczestników na jubileuszowy tort.


TOOLEX 2017 w liczbach - podsumowanie


Więcej na stronie: 
www.exposilesia.pl


Źródło: Expo Silesia

Dodano 16.10.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy