Szukaj w działach:

O wyzwaniach polskiego przemysłu na TOOLEX i ExpoWELDING 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


14. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, 8. edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING, konferencje Nowy Przemysł 4.0 oraz Tech and Job. Od 4 do 20 października 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zaplanowano szereg wydarzeń skierowanych do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych zmianami i przyszłością̨ przemysłu w Polsce.


Trwają przygotowania do jednych z najważniejszych wydarzeń przemysłowych w Polsce. Jesienią spotkamy się w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, aby szeroko dyskutować na temat zmian, wyzwań i przyszłości polskiego przemysłu. Jako organizatorzy, dołożymy wszelkich starań, aby kolejne edycje Targów TOOLEX oraz ExpoWELDING stworzyły szansę merytorycznych spotkań i nawiązania nowych kontaktów - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.


O nowościach w technologii obróbki

Przemysłową jesień w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 4-6 października br. zainaugurują Targi TOOLEX - jedna z największych w Polsce imprez targowych, poświęcona głównie branży obrabiarek oraz narzędziowej, podczas której wystawcy zaprezentują najnowsze rozwiązania związane z technologią obróbki. 

Targi co roku gromadzą licznych przedstawicieli kadry zarządzającej firm, operatorów CNC, programistów, kontrolerów jakości i techników utrzymania ruchu oraz wszystkich zainteresowanych specjalistycznymi nowinkami. Podczas Targów prezentowane będą różnorodne rozwiązania dedykowane obróbce, dzięki czemu uczestnicy będą mogli zapoznać się z nowościami rynkowymi oraz szeroką ofertą czołowych producentów. Nie zabraknie również prezentacji systemów pomiarowych i akcesoriów wspierających pomiary oraz oprogramowania dla branży inżynierskiej.

Technologie Przemysłu 4.0 w praktyce

Wiedzę z zakresu zastosowania innowacyjnych technologii będzie można poszerzyć podczas konferencji Nowy Przemysł 4.0. Jej uczestnicy porozmawiają m.in. o tym, jak pokonywać bariery wykorzystywania technologii Przemysłu 4.0 w polskiej gospodarce i czy okres po pandemii i niestabilne obecnie otoczenie makroekonomiczne to dobry czas na przyspieszenie i „ucieczkę do przodu”. Z dialogu przedstawicieli środowisk i grup zawodowych wyniknie mocno osadzona w rynku wiedza o tym, jakie czynności można i warto automatyzować, jak dobrać odpowiednie dla specyfiki naszego biznesu, elastyczne i perspektywiczne rozwiązania, jak wyposażyć załogę w nowe kompetencje.

Jak przystało na wydarzenie technologiczne, jego forma będzie nowoczesna i urozmaicona - zapewni multimedialny i bezpośredni kontakt z technologiami, z ich jej twórcami i użytkownikami zgodnie z hasłem: „Zobacz i przetestuj - jak technologie Przemysłu 4.0 działają w praktyce”.

Rynek pracy specjalistów

O tym jakich specjalistów potrzebuje polski przemysł, jakie są najbardziej poszukiwane specjalności inżynierskie, jakich kompetencji i nowych umiejętności będzie się wymagało od inżynierów w branżach przechodzących cyfrową transformację, rozmawiać będą uczestnicy konferencji Tech and Job. Unikatowa debata o polskim rynku pracy inżynierów odbędzie się podczas drugiego dnia Targów TOOLEX.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie rozstrzygnięcie konkursu The Best of Industry 4.0 połączone z wręczeniem nagród podczas wieczornej gali, 2 października 2022 r. W ramach konkursu nagrodzone zostaną zakłady produkcyjne, które realizują ideę „fabryki przyszłości” implementując technologię Przemysłu 4.0, a także wyjątkowe produkty i innowacyjne technologie, które wspierają transformację przemysłu.

Spotkanie branży spawalniczej

Nieco później, bo w dniach 18-20 października br., odbędą się ExpoWELDING, najważniejsze targi spawalnicze w Polsce i jedno z najbardziej uznanych wydarzeń branżowych w Europie. W ramach targów wystawcy prezentują najnowsze, kompleksowe rozwiązania wykorzystywane podczas procesu spawania. Są to narzędzia pozwalające uzyskać znacznie lepszą wydajność i jakość pracy. Na targach nie zabraknie zatem szerokiej oferty czołowych przedstawicieli producentów sprzętu spawalniczego, oprogramowania, a także robotyzacji i automatyzacji.

Wydarzenie gromadzi przedstawicieli m.in.: przemysłu hutniczego, górniczego, stoczniowego, budowlanego, kolejowego, energetycznego, automotive czy spożywczego.

Targom towarzyszyć będzie 63. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza pod hasłem: „Spawalnictwo w sieci nowych możliwości” oraz 5. Międzynarodowe Seminarium Klejenia pt. „Klejenie w aplikacjach przemysłowych”.

Aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące wydarzeń dostępne są na stronach: toolex.pl oraz expowelding.pl

Organizatorem Targów TOOLEX oraz ExpoWELDING jest Grupa PTWP.

Źródło: Grupa PTWP

POWIĄZANE
INTARG® - innowacje siłą napędową gospodarki Tegoroczna 13. edycja Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innow...
FASTENER POLAND® 2024 25-26 września 2024 r. przedstawiciele działów zakupów niemal ze wszystkich...
Robot współpracujący ABB testuje bankomaty Robot współpracujący dwuramieniowy YuMi® firmy ABB wykonuje wielogodzinne test...
Stäubli i osie napędowe STÖBER Więcej swobody dla robotów - Stäubli rozszerza gamę robotów o osie nap...
Comiesięczne Dni Otwarte w Fabryce Przyszłości Pierwszy robot w fabryce, digital twin, rola cobotów i robotów mobilnych - ...
OMRON wprowadza nowy czujnik laserowy E3AS-HL Nowa technologia umożliwia detekcję trudnych do wykrycia obiektów oraz pozwala upr...
Partnerzy