Schneider Electric wspiera Ukrainę
Schneider Electric przekazał sprzęt o wartości 4 milionów euro, aby pomóc w przywróceniu podstawowych dostaw energii w Ukrainie. Przekazanie darowizny odbyło się przy udziale Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w ramach nieustających wysiłków tej organizacji na rzecz określenia konkretnych i praktycznych kroków, jakie jej członkowie mogą podjąć w celu wsparcia potrzeb humanitarnych w Ukrainie.
Przy wsparciu Ministerstwa Energetyki Ukrainy sprzęt zostanie wdrożony przez zakłady użyteczności publicznej, w tym firmę DTEK, głównego dostawcę energii w Ukrainie, aby pomóc w przywróceniu dostaw energii elektrycznej dla 1,5 miliona osób, które są jej obecnie pozbawione.
11 marca br. WEF zorganizowało forum dyrektorów naczelnych firm partnerskich, naukowców, liderów społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli władz ukraińskich w ramach obrad okrągłego stołu dotyczącego omówienia najpilniejszych potrzeb kraju w zakresie energetyki. Forum skupiło się w szczególności na działaniach mających na celu utrzymanie dostaw energii elektrycznej i cieplnej dla mieszkańców Ukrainy.
Według najnowszych danych omawianych w trakcie obrad, ponad 1,5 miliona osób w 1300 ukraińskich miastach jest obecnie pozbawionych energii elektrycznej. Schneider Electric jest zaangażowany w zaspokojenie potrzeb związanych z przywróceniem i utrzymaniem dostaw energii dla mieszkańców Ukrainy. Realizacja tej misji odbędzie się we współpracy z firmą DTEK, której rozległa znajomość rynku i wieloletnie doświadczenie pozwolą zapewnić jak najszerszy dostęp do pomocy humanitarnej w całym kraju.
Bezpieczeństwo i ochrona pracowników Schneider Electric pozostają dla firmy najwyższym priorytetem. Firma wspiera finansowo swoich ukraińskich pracowników, zapewniając m.in. tymczasowe zakwaterowanie dla ich rodzin. Oprócz początkowej darowizny w wysokości 1 miliona euro, firma uruchomiła wewnętrzną kampanię crowdfundingową, dzięki której pracownicy mogą wspierać swoich ukraińskich kolegów i ich rodziny. Każda przekazana kwota zostanie przez firmę podwojona.
Źródło: Schneider Electric
Redaktor: MRR
02-673 Warszawa
+48 22 511 84 64
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?