Cyfrowa rewolucja sektora produkcyjnego
W czasach intensywnej konkurencji i rosnących wymagań klientów konieczna jest przełomowa zmiana wydajności procesów produkcyjnych. Firmy, które weszły na ścieżkę transformacji przemysłowej, czerpią z tego ogromne korzyści.
Odbywająca się 20 listopada 2019 r. w Warszawie Konferencja Computerworld PRZEMYSŁ 4.0, poświęcona będzie cyfrowej rewolucji w sektorze produkcyjnym. Spotkanie będzie doskonałą okazją do omówienia wyzwań firm produkcyjnych i poznania inspirujących przykładów rozwoju biznesu opartych na zmianach zgodnych z ideą przemysłu 4.0.
W roli prelegentów wystąpią przedstawiciele firm produkcyjnych, instytucji centralnych i uznani eksperci w dziedzinie optymalizacji procesów produkcyjnych m.in. prof. Andrzej Sobczak, Szkoła Główna Handlowa; Andrzej Sołdaty, Prezes Zarządu, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości; Paweł Marcin Buczak, Pełnomocnik Zarządu ds. Bezpieczeństwa i IT; Dorota Łukasik, Dyrektor Biura Architektury IT, PKP Energetyka; Bartosz Brosowski, Dyrektor ds. Zarządzania Informatyką, Grupa Lotos.
W programie spotkania Computerworld PRZEMYSŁ 4.0 m.in.:
- IoT + Edge + AI + chmura = przepis na udaną transformację cyfrową w przemyśle, Jarosław Smulski, Starszy Kierownik Programu, IDC Polska. Dane będą nową siłą napędową dla branży. Zebrane z tysięcy czujników znajdujących się w fabryce, przechowywane i wstępnie analizowane przez urządzenia Edge, aby skrócić czas reakcji. Dzięki przetwarzaniu w dużych zbiorach danych (Big Data), systemy AI mogą dostarczyć decydentom cennych wskazówek, w celu zwiększenia wydajności, elastyczności i ciągłości produkcji. I wreszcie - za pomocą chmury, w szczególności tych tworzących nowe ekosystemy cyfrowe, w których zaufanie poszczególnych podmiotów potwierdza Blockchain. Oto tajniki cyfrowej transformacji firm produkcyjnych.
- Podnoszenie umiejętności cyfrowych wśród pracowników – czyli czy szklanka jest do połowy pełna czy pusta? W kontekście trwającej rewolucji technologicznej i jej wpływu na rynek pracy w przemyśle rośnie zainteresowanie umiejętnościami cyfrowymi. Zarówno media, doradcy biznesowi, jak i firmy analityczne wskazują na potrzebę poprawy umiejętności cyfrowych pracowników. Jak jest faktycznie? Co firmy robią, aby skutecznie podnosić umiejętności cyfrowe swoich pracowników i jak ci ostatni to odbierają? W jaki sposób demokratyzacja IT związana jest z umiejętnościami cyfrowymi (w szczególności w obszarze analizy danych i robotyzacji procesów biznesowych).
Ponadto w programie znajdą się m.in.:
- Wyzwania transformacyjne sektora przemysłowego
- Przykłady praktycznych zastosowań nowoczesnych rozwiązań zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0
- Integracja procesów produkcyjnych, magazynowych i logistycznych
- Najnowsze rozwiązania dla Przemysłu 4.0 z obszaru automatyzacji produkcji, robotyzacji, IIoT, Big Data, Cloud Computing, VR i wytwarzania addytywnego
- Optymalizacja kosztów i poprawa skalowalności produkcji
- Cyberbezpieczeństwo procesów technologiczno-produkcyjnych w przedsiębiorstwach.
Organizator do wzięcia udziału zachęca w szczególności: Dyrektorów produkcji i liderów odpowiedzialnych za procesy produkcyjne, dyrektorów ds. transformacji biznesu, dyrektorów IT, menedżerów zainteresowanych optymalizacją procesów produkcyjnych.
Udział przedstawicieli sektora produkcyjnego jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.
Więcej o wydarzeniu na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Magazyn Computerworld
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?