Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Robot współpracujący MELFA Assista od Mitsubishi Electric

Robot współpracujący MELFA Assista od Mitsubishi Electric

Robot współpracujący (Cobot) MELTA Assista został zaprojektowany w oparciu o sprawdzoną technologię robotów przemysłowych Mitsubishi Electric. 

Cobot możliwia współprace między człowiekiem przy minimalnym zabezpieczeniu, zgodnie z wymaganiami ISO/TS 15066 – międzynarodowej specyfikacji technicznej określającej wymagania bezpieczeństwa dla współpracujących robotów przemysłowych.

MELFA Assista ma solidną konstrukcję i pracuje z powtarzalnością pozycji ± 0,02 mm, którą nie różni się niczym od naszych standardowych robotów przemysłowych. Wdrożenie cobotów zwiększa liczbę potencjalnych aplikacji, w których można zainstalować roboty, szczególnie w procesach montażu.

Czas instalacji jest krótki, programowanie jest bardzo proste i intuicyjne – oparte na interfejsie graficznym. Funkcja bezpośredniego uczenia pozwala operatorowi wziąć chwytak robota i przesunąć go do pożądanej pozycji, która następnie należy zapisać przez naciśnięcie przycisku na panelu zamontowanym na przedramieniu robota. Panelu można także używać do uruchamiania, zatrzymywania programów robota oraz resetowania błędów.

Użytkownicy do obsługi używają nowego środowiska programowania graficznego o nazwie RT Visualbox. Robot współpracujący jest programowany za pomocą przeciągania i upuszczania ikon (bloków), które wyraźnie wskazują poszczególne operacje robota. Tego środowiska można także użyć do symulacji programów robotów. Diagnostyka błędów i stan pracy są również łatwe do zidentyfikowania, ponieważ wokół ramienia robota zamontowany jest sześciokolorowy pierścień LED, który jest zawsze widoczny i pokazuje stan ramienia.


Źródło: 
Mitsubishi Electric


Dodano 28.05.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy