Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Minister cyfryzacji za podatkiem cyfrowym

Minister cyfryzacji za podatkiem cyfrowym


Zdaniem Ministra Cyfryzacji, w celu uniknięcia "rajów podatku cyfrowego", w ramach OECD powinno się dojść do szerszego porozumienia.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski podkreślił, że w tegorocznym budżecie nie zostały zaplanowane wpływy z podatku od platform cyfrowych, jednocześnie jego znadniem najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzanie go w całej Unii Europejskiej.

- "Na razie Unii Europejskiej nie udało się tego zrobić, ale trwają prace w OECD, które mają skutkować propozycją spójnego i uniwersalnego rozwiązania. Chodzi o efektywność tego podatku. Istotne jest też, by nie powstawały "raje podatku cyfrowego". Firmy takie jak Google czy Facebook, od których ma być pozyskiwany podatek mają bardzo wysoką stopę zwrotu, bazując przy tym na infrastrukturze, którą budują firmy telekomunikacyjne, często jak w Polsce małe średnie, które osiągają dużo mniejsze profity. Za ponadnarodowym charakterem podatku cyfrowego przemawia także fakt, że wprowadzanie go w różnej formie w poszczególnych krajach groziłoby zjawiskiem konkurencji podatkowej, a tego nie chcemy" - poinformował minister cyfryzacji Marek Zagórski.

OECD w czerwcu br. ma przedstawić propozycje zmierzające do osiągnięcia globalnego porozumienia w sprawie zasad naliczania i alokacji podatku cyfrowego.


Źródło: tvn24bis.pl


Dodano 31.01.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy