Technologie Przemysłu 4.0 w dobie pandemii COVID-19
Jak wynika z badania Digitalizacja polskich przedsiębiorstw przemysłowych w dobie pandemii, przeprowadzonego na zlecenie Autodesk, prawie 56% firm utrzymało albo przyspieszyło swoje inwestycje w cyfryzację, mimo niepewności związanej z pandemią COVID-19. Co ciekawe, 9% firm zainwestowało w rozwiązania Przemysłu 4.0, które przed pandemią nie były planowane. Pełne wyniki badania opublikowane zostaną podczas konferencji AUTODESK DAYS | PRZEMYSŁ Odkryj nowe możliwości.
Wyniki badania podkreślają, jak istotne znaczenie ma wykorzystanie technologii, które wpisują się w koncepcję Przemysłu 4.0, w rozwoju biznesu, utrzymaniu konkurencyjności i zmniejszaniu kosztów dla przedsiębiorstw przemysłowych, zwłaszcza w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości związanej z pandemią COVID-19. Przedstawiciele sektora zostali zapytani, między innymi o to, czy dotychczas wprowadzane przez ich firmy rozwiązania Przemysłu 4.0 okazały się przydatne w kryzysie. Przynajmniej 90% ankietowanych potwierdziło przydatność rozwiązań takich jak: druk przestrzenny (3D Printing), system do zarządzania dokumentacją (PDM), Przemysłowy Internet Rzeczy (IoT), chmura obliczeniowa (Cloud Computing), system ERP (Enterprise Resource Planning) czy CRM (Customer Relationship Management).
Digitalizacja polskich przedsiębiorstw przemysłowych w dobie pandemii to kolejne badanie przeprowadzone na zlecenie Autodesk, mające na celu sprawdzenie stanu cyfryzacji polskich przedsiębiorstw przemysłowych w dobie wymagających warunków pandemicznych. Jego szczegółowe wyniki zostaną opublikowane podczas zbliżającej się wirtualnej konferencji AUTODESK DAYS | PRZEMYSŁ Odkryj nowe możliwości, która odbędzie się w dniach 3-4 marca 2021 r. Podczas 20 sesji, zrealizowanych w czterech blokach tematycznych, zaprezentowane zostaną rozwiązania związane z pracą zdalną, zarządzaniem danymi i projektami. Omówiony zostanie także wpływ pandemii na proces digitalizacji polskich przedsiębiorstw.
Konferencja odbędzie się w sprawdzonej formule, dzięki której uczestnicy będą mogli wziąć udział w wybranych prelekcjach, co pozwala efektywnie łączyć udział w wydarzeniu z obowiązkami zawodowymi. To także doskonała okazja do poznania najnowszych rozwiązań dla przemysłu i nowych funkcjonalności oprogramowania i technologii takich jak: Inventor, Fusion 360, Vault, Generative Design czy Additive Manufacturing. Klienci Autodesk zaprezentują także, jak w praktyce wygląda wdrożenie i integracja rozwiązań oraz zarządzanie projektami z wykorzystaniem systemu PLM. Tematyka konferencji kierowana jest do kadry menadżerskiej i inżynierskiej w firmach przemysłowych i produkcyjnych, a w szczególności dla pracowników działów projektowych, konstrukcyjnych, produkcyjnych, badań i rozwoju oraz sprzedaży.
Szczegółowa agenda i rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie konferencji pod adresem https://autode.sk/przemysl2021
Źródło: Autodesk
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?