PIAP dostarczy roboty dla wojska

27 listopada br., został podpisany kontrakt między Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej i PIAP na dostarczenie 35 sztuk inżynieryjnych Robotów Patrolowo-Przenośnych, które będą wpierać polskich saperów.
Roboty PIAP, które wesprą misję EOD/IED usuwania ładunków i materiałów niebezpiecznych, zostaną dostarczone wraz z czujnikami do prowadzenia rozpoznania obrazowego obiektów i przedmiotów, urządzeniami do wykrywania min i materiałów niebezpiecznych, czujnikami skutków użycia broni masowego rażenia oraz toksycznych środków chemicznych, a także wyrzutnikami pirotechnicznymi, służącymi do zdalnej neutralizacji. Dzięki gąsienicom i elektrycznemu napędowi roboty RPP mogą poruszać się zarówno w terenie miejskim, jak i w warunkach terenowych poza miastem.
– "Prototypowy robot zaprezentowany podczas podpisywania umowy to efekt naszej wieloletniej pracy. Zrealizowane w PIAP rozwiązania znalazły już zastosowanie w wielu krajach na całym świecie. Za tym sukcesem stoi m.in. fakt, że praca w naszym instytucie umożliwia łączenie działań naukowców i konstruktorów. Efektem jest powstawanie nowoczesnych rozwiązań, nierzadko nowatorskich w skali światowej. Niezaprzeczalnym atutem jest również gwarantowane przez PIAP profesjonalne podejście do sprzedaży i produkcji" – powiedział Piotr Szynkarczyk, dyrektor Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP.
Źródło: PIAP
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- OMNI-ADP – modułowe komputery panelowe AAEON w ofercie CSI S.A.
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- ABB wydzielenia dział robotyki





