Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Digitalizacja powierzchni w aplikacjach mikro, mezo i makro

Digitalizacja powierzchni w aplikacjach mikro, mezo i makro

 

Czwarta rewolucja przemysłowa, której hasła pojawiają się od kilku lat, stawia powoli pierwsze kroki na polu działań praktycznych.

Kołem napędowym podejmowanych akcji są jak zwykle efekty finansowe i wizerunkowe, czyli z jednej strony wzrost produktywności, a z drugiej – lepsza świadomość własnych produktów i działania zorientowane na zaspokojenie coraz bardziej wyrafinowanych potrzeb odbiorców.

We wcześniejszych rewolucjach jeden impuls zmieniał cały łańcuch wartości, a tym razem nakłada się równolegle szereg technologii i odmiennych zachowań, które zintegrowane prowadzą do nowego spojrzenia na produkcję dóbr i usług. A zatem, Przemysł 4.0 tym się wyróżnia, że łączy technologie i zaciera granice między sferami fizyczną, cyfrową oraz biologiczną procesów wytwórczych. Do tych wymogów musi się również dostosować metrologia jako zestaw narzędzi weryfikujących jakość i zgodność wymiarową uzyskiwanych produktów.

W dalszej części artykułu Prof. Michał Wieczorowski przedstawia wizję metrologii długości i kąta w czwartej rewolucji przemysłowej. Omawia problemy i uwarunkowania z tym związane w kontekście możliwości przyrządów pomiarowych i człowieka. Prezentuje pojęcie skali i jej podział na różne zakresy, tzn. makro, mikro i mezo. Opisuje, na czym polega digitalizacja i jakie spełnia zadania w każdym z tych obszarów.

Czytaj cały artykuł „Digitalizacja powierzchni w aplikacjach mikro, mezo i makro” opublikowanego w miesięczniku MECHANIK.


Źródło: Mechanik


Dodano 23.11.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy