Zalety robotów paletyzujących
Praca robotów paletyzujących polega w uproszczeniu na przekładaniu i układaniu kartonów, worków oraz innych mniej lub bardziej ciężkich towarów na paletach.
W zasadzie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc przy wspomnianych czynnościach, dlatego są chętnie wykorzystywane. Obecnie stosuje się je w wielu branżach jak choćby w spożywczej, meblowej, spożywczej, czy metalowej. Roboty paletyzujące mają nie tylko szerokie zastosowanie, ale również szereg zalet, które warto poznać przed ich zakupem. Ich główne walory zostaną wymienione poniżej.
Roboty paletyzujące - wydajne
Ze względu na to, że roboty tego typu mogą mieć różny udźwig i zasięg, potrafią obsłużyć nawet dwie linie produkcyjne w tym samym momencie. Oprócz tego, jeśli zajdzie taka potrzeba wyposaża się je w dodatkowe akcesoria na przykład specjalne chwytaki. Praca robotów odbywa się w sposób szybki, precyzyjny i dokładny więc z powodzeniem zwiększają produktywność każdego przedsiębiorstwa, w którym są stosowane. Niezależnie od tego, czy to duża fabryka, czy też małe przedsiębiorstwo.
Roboty paletyzujące - wszechstronne
Różnorodność udźwigu, zasięgu i elementów dodatkowych wpływają również na wszestronność robotów. Ponadto roboty paletyzujące w prosty sposób udaje się zintegrować albo przeprogramować, tak aby współgrało z innymi urządzeniami lub nowymi warunkami. Uniwersalność robotów paletyzujących dotyczy też złącz i układów zasilania. Każde nawet skomplikowane zadanie związane z paletyzacją może być dzięki odpowiedniemu dostosowaniu tych elementów, zrealizowana bez większych przeszkód.
Roboty paletyzujące - bezpieczne
Maszyny do paletyzacji posiadają specjalne systemy bezpieczeństwa i kontroli. Dzięki temu mogą pracować bezpośrednio z ludzkimi pracownikami. Działają też z niezwykłą precyzją, co niweluje ilość uszkodzeń produktów. Do tego swoje obowiązki mogą wykonywać nieprzerwanie, bez potrzeby odpoczynku czy zmniejszenia uwagi, a w przypadku ludzkich pracowników te czynniki odgrywają dużą rolę i mogą powodować niebezpieczne sytuacje. Roboty paletyzujące mogą również pracować w rozmaitych warunkach, nawet taki które dla ludzi uznawane są za trudne, męczące, a nawet szkodliwe.
Roboty paletyzujące - kompaktowe
Dostępne na rynku roboty paletyzujące cechują się kompaktową budową, a to przyczynia się do łatwej integracji z innymi instalacjami. Oprócz tego nie zabierają wiele przestrzeni roboczej i dzięki temu można przeznaczyć ją do innych celów na przykład optymalizujących produkcję i umożliwiających wprowadzenie kolejnych maszyn.
Roboty paletyzujące - nie wymagające częstych napraw i konserwacji
Nowoczesne roboty paletyzujące posiadają zaawansowaną technologicznie i wytrzymałą konstrukcję, która zapobiega wielu usterkom. Dodatkowo, podzespoły tych maszyn mają bardzo odporne na zużycie cięgna napędowe. To wszystko sprawia, że roboty tego typu mogą pracować niemal nieprzerwanie bez konieczności przeprowadzania wielu napraw, czy częstych przeglądów konserwacyjnych.
Znajdź firmę oferującą roboty paletyzujące na Zrobotyzowany.pl
-->https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/roboty-i-maszyny/roboty-paletyzujace-i-transportujace
Zdjęcie: Staleo.pl, ABB
Redaktor: MRR
Źródło: Zrobotyzowany.pl
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?