Szukaj w działach:

Jakim warunkom pracy musi sprostać robot przemysłowy?

Robotyzacja może przynieść wiele korzyści, jednak aby tak się stało, robot przemysłowy musi zostać optymalnie dobrany do potrzeb i warunków, w jakich będzie pracować. 

Branża spożywcza jest branżą, w której codziennie myty jest cały osprzęt, dlatego roboty przemysłowe pracujące w tej branży muszą być odporne na warunki, które tam panują, m.in. na wysoką wilgotność oraz silną agresywną chemię, która stosowana jest do czyszczenia i dezynfekcji urządzeń.

Roboty są często maszynami, które są odizolowane swoim hermetycznym środowisku, w takich warunkach panuje prosto bardzo niska wilgotność, co wpływa negatywnie na uszczelki, dlatego warto zastosować wtedy urządzenia, które są w stanie wytrzymać w takim środowisku.

W przemyśle farmaceutycznym urządzenia czyści się perhydrolem, co wpływa negatywnie na powłokę robota, uszczelki oraz wszystkie elementy, które są narażone na takie agresywne środowisko i roboty muszą sprostać tym wyzwaniom i utrzymać swoje parametry pracy.

Jeszcze inne wymagania będziemy stawiać robotom przemysłowym przeznaczonym do automatyzacji obrabiarek. W takich aplikacjach często mamy zawiesinę olej/woda oraz wióry, które wpływają bardzo negatywnie na takiego robota, który musi być odporny na tego typu środowisko pracy.

Producenci robotów dostarczają również swoje rozwiązania dla przemysłu ciężkiego, jest to przemysł, który charakteryzuje się bardzo dużym zapaleniem, często też wysokimi temperaturami, gdzie te roboty muszą sprostać tym warunkom, w skrajnych przypadkach istnieje konieczność zastosowania fartuchów ochronnych, które odpowiednio zabezpiecza robota.

Więcej o tym jakim warunkom pracy muszą sprostać roboty przemysłowe, w kolejnym odcinku cyklu Porady Zrobotyzowane opowiada Sebastian Dmytryk - Inżynier Sprzedaży Robotów Przemysłowych w Staubli Łódź sp. z o.o.

Porady Zrobotyzowane
https://zrobotyzowany.pl/informacje/video/format-ekspert-radzi

Kooperator Zrobotyzowany - Wyślij zapytanie o robota
https://zrobotyzowany.pl/kooperator-wyslij-zapytanie

Kontakt z firmą Staubli Łódź sp. z o.o.
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/firma/1988/staubli-lodz-sp-z-o-o

 

Staubli Łódź sp. z o.o.
Łagiewniki Nowe, ul. Okólna 80/82
95-002 Smardzew
+48 42 636 85 04
POWIĄZANE
ITM Industry Europe nie zwalnia Podczas najbliższej edycji ITM Industry Europe prócz sprawdzonych pozycji w progra...
FAiRP integruje Polski sektor automatyzacji i robotyzacji Jesienią 2021 roku, na mapie organizacji branżowych i związków pojawiło się unikat...
Czy robot współpracujący może być szybki i bezpieczny? Robot przemysłowy jako urządzenie pracujące na produkcji, podobnie jak inne maszyny, jest ...
Stäubli na Energetab 2019 Na tegorocznych targach Energetab 2019 swoje produkty prezentowało prawie 724 wystawc&oacu...
Inteligentne systemy wizyjne 3D Trwa boom na ultranowoczesne systemy wizyjne. Inteligentne czujniki i kamery oraz tr&oacu...
Przedsiębiorstwa inwestują w automatyzację Według badań sieci nie robi zakupów już tylko 13 proc. polskich internautów...
Partnerzy