Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU

Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU... SEW-EURODRIVE.
Nowy silnik serii DRU... został zaprojektowany jako trójfazowy silnik asynchroniczny o klasycznej konstrukcji. Ta seria jest uzupełnieniem systemu modułowego napędów sieciowych i falownikowych SEW-EURODRIVE w najwyższej klasie energooszczędności IE4 określonej w normie.
Nowe silniki trójfazowe klasy IE4 w wykonaniu 4-polowym dostępne są w zakresie mocy od 0,75 do 355 kW – do bezpośredniego montażu na przekładni SEW-EURODRIVE lub jako silniki do zabudowy. Oczywiście w ramach systemu modułowego serii DR... dostępne jest wszechstronne wyposażenie i akcesoria.
W połączeniu z przekładniami i falownikami, SEW-EURODRIVE proponuje nowe, wydajne rozwiązania – napędy klasy IE4 zapewniające oszczędność energii i redukcję emisji CO2.
Zalety napędów klasy IE4
Skalowalność
Możliwość precyzyjnego dostosowania mocy, prędkości i momentu obrotowego do indywidualnych potrzeb – oczywiście w zgodzie ze współczynnikiem przeciążenia i warunkami bezpieczeństwa oraz w połączeniu z odpowiednią przekładnią.
Wytrzymałość
Portfolio produktowe SEW-EURODRIVE pozwala na szybki i sprawny wybór odpowiednich, wytrzymałych komponentów, takich jak hamulce i uchwyty, czujniki położenia i prędkości, zabezpieczenia termiczne i mechaniczne oraz wiele więcej.
Powyżej oczekiwań
Obecnie dyrektywa UE (2019/ 1781) stanowi, że silniki w zakresie mocy od 75 do 200 kW muszą spełniać wymagania IE4, ale SEW-EURODRIVE już dziś wyprzedza wymagania i posiada w ofercie silniki w klasie IE4 z niższą mocą od 0,75 kW oraz silniki do 355 kW.
#TheGreenSideOfDrive
Duże zmniejszenie emisji CO2 podczas całego cyklu życia produktu dzięki podwyższonej sprawności silnika asynchronicznego. Dzięki przezbrojeniu maszyn mogą Państwo zredukować zużycie energii. W dłuższej perspektywie czasu pozwoli to na znaczne oszczędności.
Więcej informacji na stronie www.sew-eurodrive.pl
Źródło: SEW-EURODRIVE
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- OMNI-ADP – modułowe komputery panelowe AAEON w ofercie CSI S.A.
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025





