Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Nowa klasa przetwornic do wymagających zastosowań

Nowa klasa przetwornic do wymagających zastosowań


Najnowsza seria przetwornic FR-E800 oferuje możliwość przyłączenia do wielu sieci sterowania, rozbudowane możliwości konserwacji za pomocą sztucznej inteligencji, oraz pionierski system detekcji korozji. 

Seria kompaktowych przetwornic wspierająca różne sieci przemysłowe w tym TSN (Time Sensitive Networking), została wprowadzona przez Mitsubishi Electric jako odpowiedź na potrzeby współczesnych inteligentnych zakładów produkcyjnych. Z możliwości niesionych przez ten falownik skorzystają branże zajmujące się budową maszyn, przemysł motoryzacyjny, a także spożywczy, farmaceutyczny i wodny. Dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji, FR-E800 jest w stanie zredukować czas przestojów maszyn, również dzięki pierwszemu na świecie systemowi detekcji korozji układu sterowania. Przetwornice osiągają również wysoką wydajność zarówno silników indukcyjnych jak i silników z magnesami stałymi dzięki zaawansowanym funkcjom auto-strojenia, oraz gwarantują stopień bezpieczeństwa SIL 3. 

Seria FR-E800 oferuje elastyczne podejście do implementacji w systemach sterowania opartych na różnych standardach komunikacyjnych, bez potrzeby stosowania opcjonalnych kart rozszerzeń. Główne przemysłowe sieci Ethernet są obsługiwane w standardzie, w tym CC-Link IE TSN. Dwa porty Ethernet umożliwiają budowę różnych topologii sieciowych jaki linii, gwiazdy i pierścieniowej. 

Rozbudowane możliwości konserwacji predykcyjnej w tym pierwszy na świecie obwód wykrywania postępującej korozji w szkodliwych środowiskach oraz zaawansowane funkcji autodiagnostyki wykorzystującej sztuczną inteligencję umożliwiają ograniczyć czasy przestojów. Wczesna identyfikacja postępujących usterek jest możliwa bez specjalistycznej wiedzy operatorów. 

Przetwornica częstotliwości FR-E800 osiąga w zależności od modelu poziom bezpieczeństwa SIL2 PLd lub SIL3 Ple. Funkcje bezpieczeństwa są dostępne w standardzie, bez konieczności stosowania enkodera i obejmują funkcje Safe Torque Off (STO), Safe Stop 1 (SS1), Safe Limited Speed (SLS), Safe Brake Control (SBC) i Safe Speed Monitor (SSM). 

Wbudowany sterownik PLC, konfigurowany za pomocą oprogramowania FR-Configurator 2 pozwala na stworzenie dedykowanego układu sterowania za pomocą samego falownika, bez potrzeby dokładania sterowników zewnętrznych. Dzięki temu można również łączyć kilka przetwornic po sieci Ethernet i sterować nimi w zależności od potrzeb systemu, eliminując koszt i miejsce potrzebne na zewnętrzny sterownik. Funkcja auto-strojenia dostępna dla silników indukcyjnych jak i silników z magnesami stałymi (SPM i IPM), a także w przyszłości dla silników reluktancyjnych oferuje maksymalną elastyczność dzięki redukcji ilości wymaganych części zapasowych. Dostępne są zaawansowane tryby sterowania jak sterowanie wektorowe (z enkoderem), sterowanie wektorowe bezczujnikowe oraz charakterystyka U/F. 

Seria FR-E800 jest dostępna w zakresie mocy od 0,1kW do 7,5kW, w przyszłości zostanie rozszerzone do 22kW, ale dzięki zastosowaniu dwóch klas przeciążalności możliwe będzie sterowanie silnikiem do 30kW. Dostępne są również wersje na różne standardy napięcia zasilającego jak 230V, 400V i 575V. 


Źródło: Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.) 

 

Dodano 06.01.2021
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy