Nowa klasa przetwornic do wymagających zastosowań
Najnowsza seria przetwornic FR-E800 oferuje możliwość przyłączenia do wielu sieci sterowania, rozbudowane możliwości konserwacji za pomocą sztucznej inteligencji, oraz pionierski system detekcji korozji.
Seria kompaktowych przetwornic wspierająca różne sieci przemysłowe w tym TSN (Time Sensitive Networking), została wprowadzona przez Mitsubishi Electric jako odpowiedź na potrzeby współczesnych inteligentnych zakładów produkcyjnych. Z możliwości niesionych przez ten falownik skorzystają branże zajmujące się budową maszyn, przemysł motoryzacyjny, a także spożywczy, farmaceutyczny i wodny. Dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji, FR-E800 jest w stanie zredukować czas przestojów maszyn, również dzięki pierwszemu na świecie systemowi detekcji korozji układu sterowania. Przetwornice osiągają również wysoką wydajność zarówno silników indukcyjnych jak i silników z magnesami stałymi dzięki zaawansowanym funkcjom auto-strojenia, oraz gwarantują stopień bezpieczeństwa SIL 3.
Seria FR-E800 oferuje elastyczne podejście do implementacji w systemach sterowania opartych na różnych standardach komunikacyjnych, bez potrzeby stosowania opcjonalnych kart rozszerzeń. Główne przemysłowe sieci Ethernet są obsługiwane w standardzie, w tym CC-Link IE TSN. Dwa porty Ethernet umożliwiają budowę różnych topologii sieciowych jaki linii, gwiazdy i pierścieniowej.
Rozbudowane możliwości konserwacji predykcyjnej w tym pierwszy na świecie obwód wykrywania postępującej korozji w szkodliwych środowiskach oraz zaawansowane funkcji autodiagnostyki wykorzystującej sztuczną inteligencję umożliwiają ograniczyć czasy przestojów. Wczesna identyfikacja postępujących usterek jest możliwa bez specjalistycznej wiedzy operatorów.
Przetwornica częstotliwości FR-E800 osiąga w zależności od modelu poziom bezpieczeństwa SIL2 PLd lub SIL3 Ple. Funkcje bezpieczeństwa są dostępne w standardzie, bez konieczności stosowania enkodera i obejmują funkcje Safe Torque Off (STO), Safe Stop 1 (SS1), Safe Limited Speed (SLS), Safe Brake Control (SBC) i Safe Speed Monitor (SSM).
Wbudowany sterownik PLC, konfigurowany za pomocą oprogramowania FR-Configurator 2 pozwala na stworzenie dedykowanego układu sterowania za pomocą samego falownika, bez potrzeby dokładania sterowników zewnętrznych. Dzięki temu można również łączyć kilka przetwornic po sieci Ethernet i sterować nimi w zależności od potrzeb systemu, eliminując koszt i miejsce potrzebne na zewnętrzny sterownik. Funkcja auto-strojenia dostępna dla silników indukcyjnych jak i silników z magnesami stałymi (SPM i IPM), a także w przyszłości dla silników reluktancyjnych oferuje maksymalną elastyczność dzięki redukcji ilości wymaganych części zapasowych. Dostępne są zaawansowane tryby sterowania jak sterowanie wektorowe (z enkoderem), sterowanie wektorowe bezczujnikowe oraz charakterystyka U/F.
Seria FR-E800 jest dostępna w zakresie mocy od 0,1kW do 7,5kW, w przyszłości zostanie rozszerzone do 22kW, ale dzięki zastosowaniu dwóch klas przeciążalności możliwe będzie sterowanie silnikiem do 30kW. Dostępne są również wersje na różne standardy napięcia zasilającego jak 230V, 400V i 575V.
Źródło: Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.)
32-083 Balice
+48 12 630 47 41
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?