Szukaj w działach:

Nowa generacja przemienników Lenze i550 motec

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Nowa generacja przetwornic częstotliwości przekonuje funkcjami cyfrowymi i wydajnością energetyczną.


Specjalista w dziedzinie automatyzacji, firma Lenze, oferuje przemyślane, ekonomiczne i energooszczędne rozwiązanie jakim są zdecentralizowane przetwornice częstotliwości motec serii i500. Nowy przemiennik i550 motec posiada wszystkie docenione już przez klientów cechy swej serii oraz innowacyjne funkcjonalności. 

W pełni energooszczędny

Nowością w i550 motec jest zintegrowany moduł zwrotu energii do sieci, co zapewnia najwyższą sprawność energetyczną i uwalnia od konieczności stosowania rezystora hamującego w aplikacjach, w których do tej pory było to wymagane. Operatorzy maszyn mogą być pewni, że energia nie jest tracona w rezystorach hamowania, ponieważ silnik automatycznie zwraca ją z powrotem do sieci bez dodatkowych kosztów sprzętowych.

Ponadto przemiennik steruje silnikami synchronicznymi całkowicie bez czujników. Kompaktowy pakiet napędowy Lenze składający się z przekładni, silnika i przemiennika okazuje się szczególnie energooszczędny. Te trzy komponenty razem zapewniają minimalną emisję CO2. Oszczędności są szczególnie widoczne w intralogistyce, ponieważ linie przenośników mogą mieć kilka kilometrów długości i tysiące używanych napędów - oszczędności się sumują.

Funkcje takie jak VFC eco i PROFIenergy poprawiają bilans energetyczny systemu. Jeśli dodatkowo używany jest program EASY System Designer firmy Lenze, zagwarantowane jest optymalne zaprojektowanie systemu. Inteligentne oprogramowanie pozwala uniknąć przewymiarowania i prowadzi do oszczędności energii do 30 procent w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami.

cyfrowe funkcje przemiennika Lenze i550 motec

 


Cyfrowy pod każdym względem

Dzięki swoim funkcjom cyfrowym przemiennik częstotliwości wykonuje jednocześnie kilka zadań: działa jako wydajny czujnik w systemie, zbiera dane i przekazuje je w ustandaryzowany sposób do platform IIoT i systemów wyższego poziomu. Motec przyspiesza i ułatwia bieżące procesy produkcyjne. Jest to możliwe dzięki oprogramowaniu Drives DataHub firmy Lenze, które umożliwia bezpośredni dostęp do ważnych danych napędu za pośrednictwem licznych interfejsów komunikacyjnych.

W szczególności istotna jest możliwość skorzystania z funkcjonalności Master IO-Link, co pozwoli dostarczać operatorom maszyn wysokiej jakości informacje o technice napędowej. Dzięki niej możliwe jest bezpośrednie podłączanie inteligentnych czujników pracujących w tym standardzie. Dane z czujników analizowane w czasie rzeczywistym to droga do monitorowania stanu i konserwacji zapobiegawczej. 


„Daje to klientom kompleksowy wgląd w stan ich maszyny, pozwala z wyprzedzeniem planować czynności serwisowe i konserwacyjne, a tym samym oszczędza czas i pieniądze” - wyjaśnia Peter Blatter, kierownik Działu Zarządzania Produktem w firmie Lenze.

 

Cyfrowa tabliczka znamionowa pozwala na przeglądanie danych produktu w dowolnym momencie. Obsługuje standardy zarządzania zasobami i może być odczytywana za pomocą smartfona lub bezpośrednio przez przemiennik. Pozwala to operatorom maszyn na szybki i łatwy dostęp do odpowiednich danych, takich jak kod produktu, pliki CAD i informacje o częściach zamiennych.

Inne zalety to możliwość programowania przez USB C, prosta nawigacja po menu i praktyczne ustawienia fabryczne.

energooszczędny przemiennik Lenze i550 motec

 


Potężny, przyjazny dla użytkownika i bezpieczny

Dzięki zintegrowanym funkcjom pozycjonowania motec opanowuje dynamiczną kontrolę ruchu, którą wcześniej mógł zapewnić tylko serwoprzemiennik. Pozwala to na nowe zastosowania, stwarzając dalszy potencjał oszczędności. Ponadto skalowalne, zintegrowane poziomy bezpieczeństwa od STO do zaprojektowanego modułu Extended Safety z funkcjami takimi jak SBC i SLS, aż do Safety over Ethernet, prowadzą do kompleksowej ochrony maszyny i gwarantują stałą wydajność. Przemiennik spełnia w 100% wymagania nowej dyrektywy EN619.

Charakteryzuje go także szybki montaż dzięki nowej technologii wtykowego kabla M12 push-pull (plug & play). 

Korzystnym rozwiązaniem jest także wbudowane sterowanie hamulcem z programowanym napięciem sterowania 180-215V oraz wewnętrzny zasilacz 24VDC-400m. 


Przemiennik i550 motec jest już w sprzedaży. Kontakt w sprawie ofert:
tel. 32 203 97 73
e-mail: biuro.pl@lenze.com
lub poprzez stronę Lenze 


Źródło: Lenze

Lenze Polska Sp. z o.o.
ul. Roździeńskiego 188 b
40-203 Katowice
POWIĄZANE
Dołącz do debaty o rozwoju polskiej gospodarki VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości to jedno z największych mobilnych wydarzeń gospoda...
Roboty lekarstwem na kryzys w przemyśle Światowa populacja mechanicznych pracowników liczy już ponad 3 miliony jednostek, ...
Roboty przemysłowe przyszłością każdego przedsiębiorstwa Minęło już 55 lat, odkąd zastosowano pierwszego robota w fabryce General Motors w Trenton...
Coboty Kassow Robots w Polsce Były współwłaściciel i jeden z założycieli Universal Robots, Kristian Kassow, powr...
Targi PCI Days 2021 stacjonarnie w Warszawie To już pewne! Długo wyczekiwane Targi PCI Days odbędą się stacjonarnie 8 i 9 września 202...
Silniki SEW-Eurodrive w filozofii Beyond Zgodnie z nowymi normami rozporządzenia (UE) 2019 / 1781, które wejdzie w życie 1 ...
Partnerzy