Optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa
Leuze poszerza swoją ofertę produktów bezpieczeństwa o optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa ELC 100: Te solidne urządzenia zapewniają ochronę punktów niebezpiecznych dzięki kontroli kluczowych parametrów.
Producenci oraz przedsiębiorstwa eksploatujące maszyny i urządzenia mogą zacząć stosować nową technologię bezpieczeństwa firmy Leuze, stworzoną do bezkontaktowego zabezpieczania punktów niebezpiecznych - optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa ELC 100 stanowiące alternatywę dla serii MLC 500. W pierwszym rzędzie umożliwiają racjonalną pod względem kosztów konstrukcję maszyn. Kurtyny sprawdzają się w zastosowaniach dla zasięgu roboczego do sześciu metrów.
Niezawodne zabezpieczenie
Optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa posiadają solidną konstrukcję oraz wyposażone są w kluczowe funkcje służące do zabezpieczania otworów w maszynach i punktów dostępu do urządzeń lub instalacji. Rozdzielczości 17 i 30 milimetrów pozwalają na niezawodne wykrywanie palców oraz dłoni. Zakres pola ochronnego poszerzony jest do krawędzi obudowy, dzięki czemu podczas integracji nie powstają martwe strefy. Urządzenia są dostępne w wersjach z polem ochronnym o długości od 300 do 1500 milimetrów. Odznaczają się również bardzo wysoką odpornością na wstrząsy i wibracje.
Fot.: Dzięki uchwytom z funkcją wychylania optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa ELC 100 odznaczają się szybkością montażu. |
Szybki i łatwy montaż
Dzięki 4-pinowemu przyłączu oraz uchwytom z funkcją wychylania optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa ELC 100 odznaczają się szybkością montażu. Praktycznym elementem wyposażenia jest wielopoziomowy wyświetlacz wspomagający wyrównywanie, który jest łatwy w odczycie i może być wykorzystany do szybkiego ustawienia elementów systemu w optymalnym położeniu. Urządzenia nie wymagają konfiguracji.
Fot.: Podłączenie optoelektronicznej kurtyny bezpieczeństwa ELC 100 jest wyjątkowo proste dzięki przyłączu 4- pin. Urządzenia nie wymagają konfiguracji. |
Z dociekliwością i determinacją inżynierowie Leuze - specjaliści od czujników - od ponad 50 lat tworzą innowacyjne rozwiązania będące kamieniami milowymi w rozwoju technologii automatyki przemysłowej. To, co nas napędza, to sukces naszych klientów. Tak było wczoraj. Tak jest dziś. Tak będzie jutro. Stworzona na miarę lidera w branży, zaawansowana technologicznie gama produktów składa się z wielu rodzajów czujników do zastosowań w technologiach automatyki. Znajdują się wśród nich czujniki przełączające i pomiarowe, systemy identyfikacji oraz rozwiązania do transmisji danych i przetwarzania obrazu. Będąc ekspertem w dziedzinie technologii bezpieczeństwa, firma Leuze koncentruje się także na komponentach, usługach i rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa pracy. Leuze skupia się na kluczowych dla siebie branżach, w których specjaliści od czujników z wieloletnim doświadczeniem posiadają rozległe know-how przydatne dla specyficznych zastosowań. Obejmują one intralogistykę oraz branżę opakowań, obrabiarki, przemysł samochodowy oraz automatykę laboratoryjną. Firma Leuze została założona w 1963 roku i ma siedzibę w Owen/Teck w południowych Niemczech. Dziś na całym świecie zatrudnionych jest ponad 1200 pracowników - specjalistów od czujników, którzy z determinacją oraz z pasją przyczyniają się do postępu i transformacji, aby ułatwić swoim klientom sukces w stale zmieniającym się środowisku przemysłowym. Pracują dla swoich klientów zarówno w centrach technologiczno-szkoleniowych, jak również w 21 przedsiębiorstwach dystrybucyjnych, wspieranych przez ponad 40 międzynarodowych dystrybutorów.
Źródło: Leuze
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?