Szukaj w działach:

VII edycja IT Future Expo już za nami

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

26 września 2019 na stadionie Legii w Warszawie dzięki prezentowanym trendom technologicznym dla biznesu, każdy miał szansę dowiedzieć się, co naprawdę napędza branżę IT.

VII edycja dorocznego spotkania IT Future Expo jak co roku była miejscem wymiany doświadczeń, a także pozyskania cennej wiedzy oraz nowych partnerów biznesowych. W targach wzięło udział szerokie grono ekspertów z całej branży IT. Dzięki temu udało się stworzyć idealną atmosferę networkingową. Wyselekcjonowana grupa liderów IT oraz kluczowych specjalistów branżowych umożliwiła uczestnikom wymianę merytorycznej i trudno dostępnej wiedzy.

W roli wystawców oprócz firm z Polski pokazały się również firmy z zagranicy, co bez wątpienia sprzyjało licznej frekwencji. IT Future Expo jest imprezą międzynarodową, coraz bardziej rozpoznawalną i cenioną również na rynkach zagranicznych.

Inauguracją wydarzenia była jak zawsze - Gala IT Future Awards, która wyłoniła najlepsze rozwiązania i usługi IT na polskiej arenie informatycznej. Już po raz szósty, firmy technologiczne przystąpiły do rywalizacji o miano Lidera IT. Kolejna edycja Konkursu stała się podsumowaniem dokonań całej branży technologicznej w bieżącym roku. Laureaci odebrali statuetki za dokonane osiągnięcia podczas Gali 25 września na Stadionie Legii. Goście wydarzenia mieli okazję poznać przodujące firmy sektora IT w Polsce i Europie, a także spotkać przedstawicieli kadry zarządzającej oraz innych, ważnych reprezentantów otoczenia branży informatycznej.

Poniżej lista tegorocznych Laureatów Konkursu Liderzy IT 2019:

 • AI FORCE 1 z produktem Chatbot - Panel Trenera, narzędzie do wirtualizacji pracowników, w kategorii BI Trends
 • Pirxon z produktem Pirxon Robot w kategorii BPM Leader
 • 3S Data Center z produktem 3S Cloud2B Backup w kategorii Cloud Computing
 • Agraf Systemy Interaktywne z Monitorem Interaktywnym Newline VN w kategorii Computer & Equipment Technology
 • HSC z z systemem okablowania strukturalnego AIM FUTURE-PATCH TKM wraz z oprogramowaniem DCIM PATCH MANAGER w kategorii Data Center Leader
 • Samito - formerly SaveCart z produktem rozpoznawania obrazów dla e-commerce w kategorii E-commerce Innovation
 • wfirma.pl - Księgowość Online z produktem wFirma.pl w kategorii ERP Trends
 • CRIF India z produktem Credit Check System Wymiany Informacji, w kategorii Industry Dedicated IT Solutions
 • ATEN Poland z produktem ATEN KVM over IP Matrix System w kategorii Infrastructure Innovation
 • Cloudware Polska Sp. z o.o. z produktem Next Vision One w kategorii Innowacja Roku 2019
 • Cypherdog Security z produktem Cypherdog w kategorii IT Security
 • Matrix42_de z produktem Matrix42 Workspace Management w kategorii IT Services Leader
 • SOTI Inc. z produktem SOTI ONE Platform - Enterprise Mobility Management w kategorii Mobile Trends
 • Archman z produktem Business Navigator w kategorii Workflow Management. 

 

Lista Laureatów Konkursu Liderzy IT
 

Tradycyjnie kluczowym punktem merytorycznym w trakcie Gali IT Future Awards była Debata Liderów Branżowych – Bezpieczeństwo w erze cyfrowej transformacji. W debacie wzięło udział 6 Panelistów. Moderatorem był Pan Damian Klimas.

Po zakończeniu wnikliwej dyskusji odbył się bankiet, w czasie którego Goście mieli czas na zacieśnienie relacji biznesowych i chwilę relaksu. Wieczór został wzbogacony o część artystyczną. W tym roku swym pięknym głosem oczarowała widownię Patrycja Malinowska. Wokalistka wprowadziła gości w przyjemny nastrój i choć na chwilę zmniejszyła napięcie, które towarzyszyło w oczekiwaniu na wyniki konkursu Liderzy IT 2019.

W czasie samych targów, uczestnicy mogli uzyskać cenne informacje m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa, przetwarzania danych, infrastruktury IT, elektronicznego obiegu dokumentów, czy złożonych procesów biznesowych. Wystawcy dzielili się swoimi doświadczeniami, chętnie udzielali porad oraz odpowiadali na pytania techniczne.  Jak co roku, tradycją była strefa 3D, gdzie uczestnicy mogli podziwiać technologie drukarek 3D.

Gościem Specjalnym eventu był znany Autor Bloga – Artur Kurasiński, który zaznajomił uczestników z tematyką sztucznej inteligencji. Słuchacze mogli dowiedzieć się, dlaczego tak wiele osób boi się sztucznej inteligencji, a także jak w przyszłości ta technologia wpłynie na całą populację oraz biznes. Prelegent zaprezentował fakty oraz mity dotyczące AI.

Imprezą wiodącą pod względem merytorycznym, był niewątpliwie IT Future Congress. Nie zabrakło prelekcji z zakresu bezpieczeństwa IT, data center, BPM, czy sztucznej inteligencji. Pan Michał Kurek rozpoczął wykład inauguracyjny i przykuł uwagę słuchaczy wystąpieniem o metodach ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja Pana Grzegorza Filarowskiego z firmy LOG Systems, który opowiedział o wzroście roli systemów ITSM w działach biznesowych. 

Sztandarowym punktem kongresu była Debata - Czy warto robotyzować procesy biznesowe? Jej moderatorem był Pan Jarosław Żeliński, a w dynamicznej dyskusji wzięli udział paneliści: Wojciech Szremski, RPA CoE Head / Schaeffler Global Services, Sebastian Drzewiecki, Dyrektor Zarządzający – GSK, Agnieszka Belowska-Gosławska, Group Head of Robotics – Nordea Bank Abp, Marcin Basaj, Dyrektor IT- Fraikin, Michał Marlinga, Senior Vice President – Citi, Marcin Kowalski, Prezes Zarządu – Archman Sp. z o.o., Jan Karasek, Partner, Management Consulting – KPMG Advisory Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, a także Polskiego Towarzystwa Informatycznego. 

Sponsorem Strategicznym targów była firma Archman, która przygotowała zjawiskowe stoisko wystawiennicze, które bez wątpienia przykuło uwagę odwiedzających. Pan Marcin Kowalski - Prezes firmy Archman, podczas swojego wystąpienia, opowiedział o budowie aplikacji biznesowych. Prelekcja była na wysokim poziomie merytorycznym, o czym świadczyła frekwencja słuchaczy. 

 

IT Future Expo stoiska
 

Wszechstronne spektrum zagadnień poruszonych w czasie kongresu, przyciągnęło bardzo liczne grono odpowiednio stargetowanych odbiorców. Tegoroczną edycję targów odwiedzili m.in.: Dyrektorzy IT, IT Managerowie, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo IT, Właściciele firm, a także Prezesi i Członkowie Zarządów. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele wielu branż m.in.:

 • Administracji Publicznej
 • Energii i Surowców
 • Finansów
 • FMCG oraz Retail
 • Motoryzacji
 • Nauki i Edukacji
 • Przemysłu i Produkcji
 • Telekomunikacji
 • Transportu. 

Taki dobór grupy docelowej sprawił, iż łatwiej było nawiązywać relacje biznesowe wystawcom. Poniżej kilka opinii na temat wydarzenia:

- „Jesteśmy bardzo zadowoleni z targów. Nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów i przeprowadziliśmy ciekawe rozmowy na temat nowych, potencjalnych projektów. Umiejscowienie naszego stoiska było bardzo dobre. Wszystko, co zamówiliśmy było na miejscu. Dziękujemy za organizację i przygotowanie targów.” - innovaphone AG.

- „Bardzo dziękuję za kolejny rok goszczenia nas na tak fajnym wydarzeniu. Zmianę miejsca targów oceniam bardzo pozytywnie. W moim subiektywnym odczuciu było więcej odwiedzających :) Gratuluję organizacji.” - MTT Polska.

- „Ogólnie stwierdzamy, że były to pierwsze targi, po których mamy konkretne spotkania handlowe i początki dyskusji z kilkoma znaczącymi sieciami handlowymi, na których nam najbardziej zależy.” - Xnet Communications, Ltd.

 
Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/itfutureexpo


Źródło: Pure Expo

POWIĄZANE
Targi PCI Days 2023 zbliżają się wielkimi krokami! Organizatorzy PCI Days zapraszają do udziału w IV edycji Targów Dostawców d...
Czym jest automatyzacja? Często zdarza się, że niektóre pojęcia stają się tak powszechne, że nie trzeba ich...
Robotyka i automatyzacja priorytetem w 2024 roku Robotyka i automatyzacja, wdrożenie strategii ESG czy ewolucja organizacji w związku z ro...
Automatyzacja procesów dużym potencjałem rozwoju Wprowadzenie robotyki do ustalonego procesu może wydawać się skomplikowane i kosztowne. Je...
Ruszyła rejestracja na LABS EXPO 2024 Już wkrótce, w dniach 19-20 marca 2024 odbędzie się druga edycja Targów Wyp...
Raport IFR: stan robotyzacji w polskim przemyśle Proces robotyzacji w Polsce nieco zwolnił, ale ciągle utrzymuje solidne tempo - wynika z ...
Partnerzy