OmniVance™ - zrobotyzowane cele do obróbki metali
Kładąc podwaliny pod fabrykę przyszłości, firma ABB podczas targów Automatica 2022 zaprezentowała dwa przełomowe produkty pod nową marką OmniVance™: OmniVance™ FlexArc® oraz OmniVance™ Machining Cell oraz Machining Cell Software.
- Stoimy w obliczu bezprecedensowego niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej, niepewności na świecie i zmieniających się wymagań konsumentów - mówi Marc Segura, dyrektor globalnego biznesu Robotyki ABB. - Rozwiązania ABB w zakresie robotyki i oprogramowania odpowiadają na te globalne trendy, dostarczając bardziej inteligentną elastyczne, mobilne i przyjazne dla użytkownika technologie, aby przygotować klientów na przyszłość. |
Zrobotyzowane cele OmniVance, wyposażone w roboty, sterowniki, oprogramowanie i inne elementy peryferyjne, to gotowe do wdrożenia rozwiązania modułowe, które można łatwo zintegrować z liniami produkcyjnymi. Dzięki możliwości obsługi mniejszych partii spełniają one rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania produkcyjne o małej objętości i wysokiej różnorodności, a jednocześnie z łatwością reagują na zmieniające się potrzeby produkcyjne. Oba produkty są częścią strategii ABB polegającej na dostarczaniu elastycznych zrobotyzowanych cel i oprogramowania, które mogą szybko przełączać się między różnymi typami produktów i łatwo integrować się z autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR).
- Marka OmniVance firmy ABB łączy w sobie wszystkie znormalizowane zrobotyzowane cele. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w dziedzinie automatyzacji robotów, cele OmniVance są wyposażone w nowe oprogramowanie, które przyspiesza integrację, zapewniając jednocześnie większą elastyczność i wydajność - dodał Segura. |
OmniVance FlexArc Compact oszczędza miejsce i zapewnia większą elastyczność w zastosowaniach spawalniczych dzięki najmniejszej powierzchni podstawy w swojej klasie. Celę można również łatwo zintegrować z autonomicznymi robotami mobilnymi, a dla zwiększenia wydajności produkcyjnej można dodać do niej nawet cztery roboty bez konieczności zmiany jej struktury.
The OmniVance Machining Cell oraz Machining Software do obróbki skrawaniem zapewniają większą elastyczność i prostotę w wielu zastosowaniach, takich jak szlifowanie, polerowanie, cięcie i wykańczanie powierzchni. Nowa technologia, zdolna do wykonywania do ośmiu różnych aplikacji w jednej celi, może pracować do 20 000 godzin w trudnych warunkach bez konieczności konserwacji. Nowe oprogramowanie do obróbki skrawaniem jako pierwsze na rynku oferuje funkcję automatycznej kalibracji i dostrajania ścieżki w jednym narzędziu, skracając czas kalibracji do 10 minut.
Na stoisku podczas targów zaprezentowano również celę OmniVance FlexLoader™ M, która jest zintegrowana z rozwiązaniem AMR do obsługi maszyn. Wewnątrz celi części wykryte za pomocą systemu wizyjnego wykorzystującego sztuczną inteligencję są wybierane i obsługiwane przez robota IRB 2600. Obrazuje to, w jaki sposób autonomiczna robotyka mobilna stwarza nowe możliwości zwiększenia szybkości, elastyczności i wydajności procesów produkcyjnych, umożliwiając transport części tam, gdzie i kiedy są potrzebne.
Źródło: ABB
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?