Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Najnowsze zmiany i aktualizacje Gantry Tool Storage

Fastems Oy Ab


Najnowsze zmiany i aktualizacje firmy Fastems w Gantry Tool Storage (GTS - centralnego magazynu narzędzi w systemie bramowym) oraz w oprogramowaniu do zarządzania produkcją (MMS) poprawiają współdzielenie narzędzi skrawających, wydajność, ergonomię i wygodę użytkowania.

Nowe wersje systemu Gantry Tool Storage (GTS) i oprogramowania do zarządzania produkcją (MMS) firmy Fastems zostały zaprojektowane tak, aby znacząco zwiększyć wydajność produkcji, poprawić ergonomię i ogólne wrażenia użytkownika. Po zastosowaniu ich w ramach Fastems Flexible Manufacturing System (FMS), systemy GTS i MMS mogą osiągnąć poziom wykorzystania obrabiarki powyżej 95 procent.

W systemie GTS jeżdżące roboty współpracujące mając zapewniony dostęp do scentralizowanego magazynu do 4000 narzędzi skrawających, pobierają i dostarczają narzędzia na czas do poszczególnych obrabiarek. Oprogramowanie MMS nakazuje automatyczne zmiany narzędzi skrawających w oparciu o określone wymagania dotyczące harmonogramu programu NC i stanu żywotności narzędzia skrawającego w czasie rzeczywistym.

System GTS umożliwia współdzielenie narzędzi skrawających między wieloma obrabiarkami, minimalizując ich nadmiar i eliminując potrzebę rezerwowania narzędzia skrawającego dla jednej tylko obrabiarki. Generuje to oszczędności na kosztach narzędzi skrawających i minimalizuje interakcję operatora ze zmianą narzędzi skrawających, zmniejszając koszty pracy i eliminując błędy ładowania narzędzi. Współdzielenie narzędzi skrawających pozwala również na zmniejszenie wielkości magazynów obrabiarek. Wdrażając system GTS, jego nowa modułowa konstrukcja skutkuje krótszymi czasami dostaw, instalacji i uruchomienia, a także niższymi kosztami sprzętu.

Ulepszenia oprogramowania MMS obejmują bardziej ergonomiczny interfejs poprawiający pracę użytkownika, szybsze funkcje wyszukiwania informacji o narzędziach skrawających, ulepszony widok programów NC oraz ulepszoną reakcję w przypadku nieoczekiwanych przestojów obrabiarki.

Ogólnie rzecz biorąc, produkty Fastems do zarządzania narzędziami skrawającymi ułatwiają konfigurację narzędzi skrawających z wyprzedzeniem, redukują ilości wybrakowanych detali i eliminują awarie obrabiarek spowodowane błędami ładowania narzędzi skrawających oraz umożliwiają współdzielenie narzędzi skrawających podczas zmian nocnych bez obsługi operatora. Sprzęt i oprogramowanie do automatyzacji narzędzi skrawających firmy Fastems można instalować etapami, a ich możliwości i funkcjonalność rosną na każdym etapie.

Tendencje w kierunku produkcji krótkich serii /low-volume/, ale różnych detali /mix-production/, a także rosnące wykorzystanie materiałów trudnych w obróbce, zwiększyły liczbę i różnorodność narzędzi skrawających wymaganych do maksymalizacji produktywności. Fastems LLC od 1997 r. rozwiązuje problemy związane z produktywnością producentów narzędzi skrawających i obecnie udostępnia w swoim GTS optymalne praktyki zarządzania narzędziami skrawającymi.

Aby w pełni zaprezentować ulepszenia GTS i MMS, Fastems zaprasza na wirtualne seminarium „Produktywność wykraczająca poza obsługę maszyn” w dniu 4 listopada 2020 r., Podczas seminarium zostaną przedstawione szczegółowe informacje o funkcjach i możliwościach systemów, a jednocześnie zaprezentowane przydatne informacje na temat ogólnego zarządzania narzędziami skrawającymi. Odkrywanie sposobów na skrócenie czasu oczekiwania, wyeliminowanie błędów ładowania, zmaksymalizowanie bezpieczeństwa narzędzi skrawających i zarządzanie kwestiami ergonomicznymi. Program seminarium obejmuje również przydatne prezentacje oraz sesje pytań i odpowiedzi na temat tego, jak elastyczna automatyzacja i oprogramowanie do inteligentnego planowania produkcji mogą zwiększyć wydajność i jakość w zakładach produkcyjnych dowolnej wielkości. 

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt:

Sami Pohjolainen Product Manager
Fastems Oy Ab
Tel: +358 40 570 2728
Email: sami.pohjolainen@fastems.com 

Daniel Kustrzepa Oficjalny przedstawiciel na Polskę
DEXPE Systems
Tel: +48 664740741
Email: d.kustrzepa@dexpe.pl

Krótko o Fastems

Założona w 1901 roku firma Fastems dostarcza inteligentne rozwiązania automatyzacji zakładów produkcyjnych, które pomagają producentom obróbki metali zwiększyć ich produktywność. W ich ramach świadczone są usługi doradcze w zakresie transportu materiałów aż po elastyczne systemy produkcyjne, rozwiązania z zakresu automatyzacji opartej na robotach przemysłowych, oprogramowanie do sterowania i zarządzania produkcją, a także kompleksowy zakres usług serwisowych. Dzięki tym rozwiązaniom można zwiększyć wydajność wykorzystania obrabiarek i zoptymalizować procesy. Za pomocą inteligentnego oprogramowania MMS produkcja i zarządzanie narzędziami są efektywnie planowane, prognozowane, kontrolowane, wizualizowane i monitorowane. Dzięki otwartości na różne systemy i interfejsy, możliwości, jakie dają nowe technologie, cyfryzacja i integracja są konsekwentnie wdrażane w zorientowanych na klienta rozwiązaniach programowych i sprzętowych. Fastems ma swoją siedzibę w Tampere (Finlandia). Posiadając zakłady produkcyjne w Finlandii oraz globalną organizację sprzedaży i serwisu, firma zatrudnia około 450 osób.


Źródło: Fastems Oy Ab

Dodano 08.10.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy