Najnowsze zmiany i aktualizacje Gantry Tool Storage
Najnowsze zmiany i aktualizacje firmy Fastems w Gantry Tool Storage (GTS - centralnego magazynu narzędzi w systemie bramowym) oraz w oprogramowaniu do zarządzania produkcją (MMS) poprawiają współdzielenie narzędzi skrawających, wydajność, ergonomię i wygodę użytkowania.
Nowe wersje systemu Gantry Tool Storage (GTS) i oprogramowania do zarządzania produkcją (MMS) firmy Fastems zostały zaprojektowane tak, aby znacząco zwiększyć wydajność produkcji, poprawić ergonomię i ogólne wrażenia użytkownika. Po zastosowaniu ich w ramach Fastems Flexible Manufacturing System (FMS), systemy GTS i MMS mogą osiągnąć poziom wykorzystania obrabiarki powyżej 95 procent.
W systemie GTS jeżdżące roboty współpracujące mając zapewniony dostęp do scentralizowanego magazynu do 4000 narzędzi skrawających, pobierają i dostarczają narzędzia na czas do poszczególnych obrabiarek. Oprogramowanie MMS nakazuje automatyczne zmiany narzędzi skrawających w oparciu o określone wymagania dotyczące harmonogramu programu NC i stanu żywotności narzędzia skrawającego w czasie rzeczywistym.
System GTS umożliwia współdzielenie narzędzi skrawających między wieloma obrabiarkami, minimalizując ich nadmiar i eliminując potrzebę rezerwowania narzędzia skrawającego dla jednej tylko obrabiarki. Generuje to oszczędności na kosztach narzędzi skrawających i minimalizuje interakcję operatora ze zmianą narzędzi skrawających, zmniejszając koszty pracy i eliminując błędy ładowania narzędzi. Współdzielenie narzędzi skrawających pozwala również na zmniejszenie wielkości magazynów obrabiarek. Wdrażając system GTS, jego nowa modułowa konstrukcja skutkuje krótszymi czasami dostaw, instalacji i uruchomienia, a także niższymi kosztami sprzętu.
Ulepszenia oprogramowania MMS obejmują bardziej ergonomiczny interfejs poprawiający pracę użytkownika, szybsze funkcje wyszukiwania informacji o narzędziach skrawających, ulepszony widok programów NC oraz ulepszoną reakcję w przypadku nieoczekiwanych przestojów obrabiarki.
Ogólnie rzecz biorąc, produkty Fastems do zarządzania narzędziami skrawającymi ułatwiają konfigurację narzędzi skrawających z wyprzedzeniem, redukują ilości wybrakowanych detali i eliminują awarie obrabiarek spowodowane błędami ładowania narzędzi skrawających oraz umożliwiają współdzielenie narzędzi skrawających podczas zmian nocnych bez obsługi operatora. Sprzęt i oprogramowanie do automatyzacji narzędzi skrawających firmy Fastems można instalować etapami, a ich możliwości i funkcjonalność rosną na każdym etapie.
Tendencje w kierunku produkcji krótkich serii /low-volume/, ale różnych detali /mix-production/, a także rosnące wykorzystanie materiałów trudnych w obróbce, zwiększyły liczbę i różnorodność narzędzi skrawających wymaganych do maksymalizacji produktywności. Fastems LLC od 1997 r. rozwiązuje problemy związane z produktywnością producentów narzędzi skrawających i obecnie udostępnia w swoim GTS optymalne praktyki zarządzania narzędziami skrawającymi.
Aby w pełni zaprezentować ulepszenia GTS i MMS, Fastems zaprasza na wirtualne seminarium „Produktywność wykraczająca poza obsługę maszyn” w dniu 4 listopada 2020 r., Podczas seminarium zostaną przedstawione szczegółowe informacje o funkcjach i możliwościach systemów, a jednocześnie zaprezentowane przydatne informacje na temat ogólnego zarządzania narzędziami skrawającymi. Odkrywanie sposobów na skrócenie czasu oczekiwania, wyeliminowanie błędów ładowania, zmaksymalizowanie bezpieczeństwa narzędzi skrawających i zarządzanie kwestiami ergonomicznymi. Program seminarium obejmuje również przydatne prezentacje oraz sesje pytań i odpowiedzi na temat tego, jak elastyczna automatyzacja i oprogramowanie do inteligentnego planowania produkcji mogą zwiększyć wydajność i jakość w zakładach produkcyjnych dowolnej wielkości.
Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt:
Sami Pohjolainen Product Manager
Fastems Oy Ab
Tel: +358 40 570 2728
Email: sami.pohjolainen@fastems.com
Daniel Kustrzepa Oficjalny przedstawiciel na Polskę
DEXPE Systems
Tel: +48 664740741
Email: d.kustrzepa@dexpe.pl
Krótko o Fastems
Założona w 1901 roku firma Fastems dostarcza inteligentne rozwiązania automatyzacji zakładów produkcyjnych, które pomagają producentom obróbki metali zwiększyć ich produktywność. W ich ramach świadczone są usługi doradcze w zakresie transportu materiałów aż po elastyczne systemy produkcyjne, rozwiązania z zakresu automatyzacji opartej na robotach przemysłowych, oprogramowanie do sterowania i zarządzania produkcją, a także kompleksowy zakres usług serwisowych. Dzięki tym rozwiązaniom można zwiększyć wydajność wykorzystania obrabiarek i zoptymalizować procesy. Za pomocą inteligentnego oprogramowania MMS produkcja i zarządzanie narzędziami są efektywnie planowane, prognozowane, kontrolowane, wizualizowane i monitorowane. Dzięki otwartości na różne systemy i interfejsy, możliwości, jakie dają nowe technologie, cyfryzacja i integracja są konsekwentnie wdrażane w zorientowanych na klienta rozwiązaniach programowych i sprzętowych. Fastems ma swoją siedzibę w Tampere (Finlandia). Posiadając zakłady produkcyjne w Finlandii oraz globalną organizację sprzedaży i serwisu, firma zatrudnia około 450 osób.
Źródło: Fastems Oy Ab
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?