Szukaj w działach:

Zrobotyzowany depaletyzer do obsługi złożonych zadań

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Firma ABB wprowadziła na rynek ABB Robotic Depalletizer, zrobotyzowany depaletyzer, rozwiązanie do obsługi złożonych zadań depaletyzacji w branży logistycznej, handlu elektronicznym, opiece zdrowotnej i pakowaniu dóbr konsumpcyjnych. Wykorzystując oprogramowanie wizyjne, nowe rozwiązanie ABB może szybko ocenić szeroki zakres typów pudełek, umożliwiając klientom efektywne przetwarzanie różnorodnych ładunków przy niewielkim nakładzie pracy inżynierskiej i krótkim czasie konfiguracji.


- Zmiany w zachowaniu konsumentów prowadzą do rozwoju nowych kanałów sprzedaży, takich jak omni-channel, direct to consumer (D2C) i e-commerce. To z kolei powoduje zapotrzebowanie na bardziej elastyczną i wydajną infrastrukturę do realizacji zamówień i dystrybucji - mówi Marc Segura, dyrektor globalnego biznesu Robotyki ABB. - Dzięki możliwości depaletyzacji skrzynek ułożonych w różnych konfiguracjach z pojedynczych i mieszanych palet, ABB Robotic Depalletizer pomaga zaspokoić tę potrzebę, umożliwiając szybszą i dokładniejszą obsługę szerokiej gamy towarów gotowych do następnego etapu procesu dystrybucji.


Zadania depaletyzacji nie tylko stają się coraz bardziej złożone, ponieważ skład i konfiguracja palet są coraz bardziej zróżnicowane, ale te wcześniej wykonywane ręcznie zadania sortowania charakteryzują się zazwyczaj dużą rotacją pracowników i zwiększonymi kosztami rekrutacji. Zrobotyzowany depaletyzator ABB rozwiązuje te problemy, wykorzystując zaawansowane algorytmy widzenia maszynowego i uczenia maszynowego do szybkiego i wydajnego przetwarzania palet o wysokości do 2,8 m. Jest to obecnie jedyne rozwiązanie zdolne do pracy na takich wysokościach.

ABB Robotic Depalletizer



Oprogramowanie ABB Robotic Depalletizer wykorzystuje informacje zebrane przez czujnik wizyjny, aby zapewnić robotowi odpowiedni punkt chwytania dla każdej skrzynki. Następnie robot podnosi pudełko - o wadze do 30 kg - i umieszcza je na innej palecie lub na przenośniku wyjściowym. Szybkość i dokładność systemu umożliwia mu pracę z maksymalną szybkością do 650 cykli na godzinę, 24 godziny na dobę.

Czujnik wizyjny umożliwia robotowi wykrywanie określonych kartonów na paletach, co pozwala na niezawodną depaletyzację kilku różnych typów ładunków. Należą do nich palety składające się z jednego rodzaju kartonu w określonych warstwach, palety „tęczowe” („rainbow" pallets) zawierające wiele różnych rodzajów kartonów oraz palety mieszane (mixed pallets), w których znajduje się wiele różnych kartonów o różnej wadze, kształcie i z różnych materiałów.

Robotic Depalletizer od ABB



Rozwiązanie to może być wyposażone w szereg robotów cztero- i sześcioosiowych, co zapewnia elastyczność wymaganą do wykonywania zarówno prostych, jak i bardziej złożonych zadań depaletyzacji. Dostępne jest również cyfrowe oprogramowanie RobotStudio® firmy ABB, które umożliwia klientom tworzenie własnych symulacji aplikacji z własnymi wymiarami pudełek, wagami i wzorami palet.

Modułowe układy robocze mogą być dostosowane do potrzeb klienta i zawierają zaawansowane skanery laserowe i radarowe oraz systemy kurtyn świetlnych, które skanują otoczenie robota, zapewniając bezpieczeństwo pracowników. Aby jeszcze bardziej zwiększyć elastyczność, ABB Robotic Depalletizer można również zintegrować z autonomicznymi robotami mobilnymi w celu stworzenia wysoce wydajnego i elastycznego systemu obsługi towarów w magazynach i centrach wysyłkowych, z czasem instalacji nawet do trzech tygodni.


Źródło: ABB

ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
+48 2222 3 7777
POWIĄZANE
Trendy w robotyce na 2023 rok Po pandemicznej stagnacji rynek robotyki wrócił na ścieżkę dynamicznych wzrost&oac...
Automatyzacja i robotyzacja na Automaticon 2019 Do historii przeszło już 25 forum, na którym spotykają się producenci, integratorzy...
TFM Robotics dystrybutorem Techman Robot Firma Technologie Formowania Metali uruchamia nowy dział w zakresie robotyki i automatyki...
CNCbot - czyli obsługa maszyny CNC z robotem Yaskawa Rosnące płace i braki kadrowe to tylko niektóre z problemów obsługi maszyn ...
Rusza nabór do KPT ScaleUp KPT ScaleUP, akcelerator Przemysłu 4.0 uruchamia rekrutację dla młodych innowacyjnych fir...
ABB w II kwartale 2018 roku W drugim kwartale Spółka ABB zanotowała wzrost zamówień we wszystkich dywiz...
Partnerzy