Szukaj w działach:

Wyłączniki zapewniające bezpieczeństwo operatorów

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Gama bezdotykowych wyłączników bezpieczeństwa firmy norelem oferuje producentom solidne, niezawodne i łatwe w integracji rozwiązanie, które podnosi bezpieczeństwo operatorów obrabiarek i pracowników linii produkcyjnych.

Zaprojektowane do użytku na pokrywach ochronnych - w tym na drzwiach, klapach i maskach - wyłączniki bezpieczeństwa gwarantują, że sprzęt i wyposażenie może działać tylko wtedy, gdy wszystkie osłony są zamknięte. Jeśli pokrywa zostanie otwarta podczas pracy, przełącznik automatycznie i bezpiecznie wyłączy system, aby zminimalizować ryzyko obrażeń operatorów.

Instalując wyłączniki bezpieczeństwa norelem, dostępne w wersjach kodowanych magnetycznie lub z technologią RFID, można modernizować maszyny w celu poprawy ogólnego bezpieczeństwa. Dzięki aktywatorowi umieszczonemu na części ruchomej i głowicy odczytującej urządzenia, zamontowanej na części nieruchomej do poprawnego działania nie jest wymagany żaden kontakt, co ostatecznie ogranicza nakład prac konserwacyjnych i wydłuża żywotność, jednocześnie zwiększając ogólny poziom bezpieczeństwa.


Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, podkreśla - Mamy świadomość, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa w środowiskach produkcyjnych, co stanowi istotną korzyść dla operatorów, jak i stabilizuje wydajność instalacji przemysłowych. Bezkontaktowe wyłączniki bezpieczeństwa, blokując pracę maszyn do momentu zamknięcia wszystkich pokryw, wspierają producentów w zakresie ograniczania ryzyka obrażeń na liniach produkcyjnych i zapewnianiu płynnego działania. Dwa dostępne warianty oferują elastyczność wymaganą przez producentów, ułatwiając osiągnięcie ostatecznego celu, jakim jest zwiększone bezpieczeństwo.

 
Magnetycznie kodowany wyłącznik bezpieczeństwa firmy norelem został zaprojektowany do efektywnej pracy na dużej odległości przełączania, zapewniając większą tolerancję działania, co umożliwia dostosowanie do niekorzystnych warunków środowiskowych, takich jak wibracje. Ponieważ aktywacja może nastąpić tylko za pomocą odpowiedniego aktywatora, system magnetyczny zapewnia ochronę również przed manipulacją.


Z kolei system RFID umożliwia szeregowe dodanie do 31 czujników, co z kolei ułatwia jednoczesne monitorowanie kilku drzwi ochronnych. Ten wysoki poziom elastyczności osiągnięto dzięki uniwersalnemu kodowaniu, w którym każdy odpowiedni aktywator jest rozpoznawany przez wyłącznik bezpieczeństwa. Tam, gdzie osłony ochronne muszą być monitorowane niezależnie od szeregu, wykorzystuje się kodowanie indywidualne, które pozwala podczas instalacji przyporządkować dany aktywator do jego własnego wyłącznika bezpieczeństwa.

Oba systemy spełniają normy IP 67 dotyczące ochrony przed zapyleniem i wodą, a także wymagania norm ISO 13849-1 i IEC 60947-5-3, co zapewnia komponentom przydatność w środowiskach produkcyjnych. Wariant z kodowaniem RFID jest również zgodny z normami EN62061 i IEC 61508.

Więcej informacji na temat oferty bezdotykowych wyłączników bezpieczeństwa firmy norelem można znaleźć na stronie www.norelem.pl lub w katalogu THE BIG GREEN BOOK.

Źródło: norelem
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Jak rozpocząć proces cyfrowej transformacji Już 10 grudnia br. o godzinie 9:30 odbędzie się konferencja, podczas której zostan...
Trendy z branży automotiv na TOP automotive 2023 W dniach 13-15 września 2023 r., w pięknych okolicach hotelu Binkowski w Kielcach odbyła ...
Generał Roman Polko z wykładem na ITM Polska W ramach targów ITM Polska i Subcontracting 2019 odbędzie się wykład, w któ...
O wyzwaniach polskiego przemysłu na TOOLEX i ExpoWELDING 2022 14. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, 8. edy...
Spotkanie praktyków UR Kongres Szefa Utrzymania Ruchu 4.0 tym razem odbędzie się wiosną w Katowicach w Hotelu Pa...
Universal Robots z rekordowym rocznym przychodem Universal Robots, duński producent robotów współpracujących, odnotował reko...
Partnerzy