Precyzyjne przekładnie planetarne firmy Stӧber w rozmiarze XL
Wraz z czwartą generacją przekładni serii PH firma Stӧber prezentuje niezwykle precyzyjne serwoprzekładnie planetarne, które są największe na rynku w tej klasie wydajności/sprawności. W parze z ich wysoką precyzją idzie wsparcie dla energooszczęgności. Stӧber oferuje je również jako komplet z serwosilnikiem.
Seria PH to najwyższa klasa przekładni. Stӧber Antriebstechnik jest ich producentem od prawie 40 lat. Mimo kompaktowej konstrukcji mogą przenosić wysokie momenty obrotowe, ponieważ działające siły rozkładają się na wiele kół zębatych, w przeciwieństwie do konwencjonalnych przekładni. Wraz z nową serią, specjaliści ds. napędów dostają już czwartą generację dużych rozmiarów przekładni. Mogą one być kombinowane z kompaktowymi serwosilnikami serii EZ Stӧbera tworząc serworeduktory. Połączenie ich nie wymaga adaptera, co redukuje moment bezwładności całego napędu i przez to poprawia jego dynamikę. Za pomocą adapterów Stӧbera specjalista ds. napędów może też podłączyć praktycznie wszystkie serwosilniki dostępne na rynku, dlatego adaptery są dostępne z bardzo szeroką gamą sprzęgieł, a także ze zintegrowanym hamulcem w wariancie ServoStop. Dzięki bardzo dużej płycie silnika w wersji Large użytkownik może montować silniki o bardzo dużej konstrukcji.
Fot.: Oprócz standardowej wersji PH, Stӧber ma w swoim asortymencie również wersję Quattro. |
Czwarta generacja przekładni PH Firmy Stӧber jest do 100 milimetrów krótsza niż poprzednia. Ma to pozytywny wpływ na sztywność i bezwładność masy. Nowe przekładnie wymagają również mniej miejsca do montażu, są lżejsze i oferują w niektórych przypadkach do 20% większy moment obrotowy.
Doskonała jakość kół zębatych oraz obudowy zwiększa moment przyspieszenia nawet o 11%, a także determinuje większą dokładność i precyzję ruchu. Przy produkcji zębników i kół planetarnych Stӧber stosuje najnowocześniejsze materiały i procesy. To samo tyczy się dożywotniego smarowania syntetycznym olejem przekładniowym. To wszystko powoduje, że nowa generacja przekładni jest jeszcze bardziej trwała i wytrzymała, a serwis i naprawy stają się praktycznie niepotrzebne.
Fot.: Na życzenie Stӧber łączy również czwartą generację z napędami zębatkowymi serii ZTR i ZTRS. |
Zakres przełożeń od 12 do 600 sprawia, że nowe przekładnie PH są szczególnie elastyczne w doborze. Oprócz standardowej wersji PH, Stӧber ma w swoim asortymencie również wersję Quattro (PHQ). Seria PHQ z systemem równie wysokiej jakości czterech kół planetarnych jest niezwykle precyzyjna i oferuje jeszcze większą sztywność skrętną. Użytkownik korzysta również na maksymalnym momecie obrotowym. Na życzenie, Stӧber łączy również czwartą generację przekładni z napędami zębatkowymi serii ZTR i ZTRS. Daje to użytkownikowi wysokowydajne serworeduktory, możliwe do stosowania w osiach posuwu obrabiarek. Ze względu na wysoką sprawność nowe przekładnie planetarne są idealne tam, gdzie duże znaczenie mają rozmiar, precyzja, oszczędność i wydajność.
Źródło: DEMERO
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?