Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Robot IRB 1300 do pracy w trudnych warunkach

 

ABB Robot IRB 1300


Robot IRB 1300 firmy ABB w wersjach IP67, Foundry Plus 2 i ISO 4 cleanroom, to możliwość nowego zastosowania w trudnych i wolnych od zanieczyszczeń środowiskach produkcyjnych.

Sześcioosiowy robot przemysłowy IRB 1300 firmy ABB zawiera nowe elementy zabezpieczające, które umożliwiają jego zastosowanie w trudnych aplikacjach przemysłowych i procesach produkcyjnych wolnych od zanieczyszczeń, otwierając nowe możliwości zwiększenia produktywności, poprawy jakości produktów i skrócenia czasu cyklu w różnych gałęziach przemysłu, między innymi w montażu elektroniki, przemyśle samochodowymi produkcji metali.

Wprowadzony na rynek w 2020 roku, robot IRB 1300 jest teraz dostępny w wersjach IP67, Foundry Plus 2 i ISO 4 cleanroom, co pozwala rozszerzyć zastosowanie w trudnych warunkach, w których występuje wysoki poziom cieczy i pyłu. Osiąga się to dzięki zapobieganiu włamaniom poprzez uszczelnienie wszystkich elementów elektrycznych, co pozwala na zastosowanie w wielu procesach w takich branżach, jak produkcja elektroniki, przemysł samochodowy i produkcja metali.

W celu zapewnienia dodatkowej ochrony w zastosowaniach związanych z metalami, takich jak odlewanie ciśnieniowe, odlewanie w formach piaskowych, kucie i obróbka skrawaniem, wersja Foundry Plus 2 posiada końcówkę wykonaną ze stali nierdzewnej. Zapobiega to rdzewieniu, które może wystąpić, gdy ciecze są stosowane do zmywania cząstek pyłu i metalowych odłamków. Chroniąc przed przedwczesnym zużyciem, funkcja ta może pomóc przedłużyć żywotność robota, minimalizując zakłócenia spowodowane przestojami i nieplanowanymi naprawami.

IRB 1300 w wersji Foundry Plus 2 ABB
Fot.: Robot IRB 1300 firmy ABB w wersji Foundry Plus 2 

W przypadku zastosowań wymagających czystego środowiska produkcyjnego w takich branżach, jak farmaceutyki i produkcja półprzewodników, wersja do pomieszczeń czystych IRB 1300 ISO 4 została wyposażona w szereg rozwiązań pozwalających wyeliminować ryzyko skażenia. Kluczowe cechy obejmują zastosowanie odpornej chemicznie farby zewnętrznej, która pomaga uniknąć degradacji farby podczas stosowania środków czyszczących chroniących przed bakteriami. Konstrukcja robota minimalizuje również liczbę szczelin, w których mogłyby się tworzyć bakterie, zapewniając dodatkowy poziom ochrony, podczas gdy filtr cząstek i w pełni uszczelniona konstrukcja zapobiegają kontaktowi smaru, oleju i cząstek stałych z przenoszonymi produktami.


- „Dodanie możliwości pracy w pomieszczeniach czystych i trudnych warunkach środowiskowych pozwala nam zaoferować robota IRB 1300 w zupełnie nowym zestawie zastosowań produkcyjnych w branżach znanych z trudnych warunków lub konieczności ochrony przed zanieczyszczeniami” - powiedział Darren Hung, globalny menedżer produktu - małe roboty w ABB. - „IRB 1300 jest doskonałym partnerem dla szerokiej gamy zadań, w tym przenoszenia materiałów, obsługi maszyn, polerowania oraz montażu i testowania. Może teraz pomóc większej liczbie przedsiębiorstw w osiągnięciu nowych standardów szybkości i dokładności podczas opracowywania rozwiązań do podnoszenia i przenoszenia ciężkich, złożonych lub nieregularnych kształtów, nawet w małych przestrzeniach roboczych."


Dzięki powierzchni podstawy, wynoszącej zaledwie 220 mm na 220 mm, IRB 1300 idealnie nadaje się do pracy w ograniczonych przestrzeniach, umożliwiając w razie potrzeby rozmieszczenie większej liczby robotów na danym obszarze. Jest on dostępny w trzech głównych wersjach - 11 kg/900 mm, 10 kg/1150 mm i 7 kg/1400 mm. Udźwig 11 kg w przypadku wariantu o zasięgu 900 mm jest większy niż w przypadku jakiegokolwiek innego robota konkurencyjnego w tej klasie.

Zasilany przez kontroler ABB OmniCore™, IRB 1300 oferuje zaawansowane sterowanie ruchem i najlepszą w swojej klasie dokładność ścieżki, co pozwala na obsługę rozszerzonego zakresu aplikacji, takich jak polerowanie i obsługa maszyn.

Aby maksymalnie zwiększyć wszechstronność robota IRB 1300, sterownik OmniCore można wyposażyć w szereg dodatkowych urządzeń, w tym protokoły fieldbus, rozwiązania wizyjne i Force Control. OmniCore oferuje również prosty interfejs użytkownika na intuicyjnej zawieszce FlexPendant, która posiada duży wyświetlacz wielodotykowy ze standardowymi gestami, takimi jak szczypanie, machnięcie i stuknięcie, co pozwala użytkownikom na łatwe programowanie i obsługę robota.


Źródło: ABB
Redaktor: MRR

Dodano 30.04.2021
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy