OMRON jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie
Japońska firma OMRON została uznana za jedną ze 100 wyjątkowo innowacyjnych organizacji w rankingu „Top 100 Global Innovators 2022”.
Clarivate, globalna firma analityczna, zakwalifikowała OMRON jako jednego z liderów innowacji na świecie już szósty rok z rzędu. Clarivate wybiera najlepsze firmy na podstawie ich zastrzeżonych danych patentowych i własności intelektualnej. Pozwala to określić najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa i instytucje badawcze na świecie.
Kandydaci do nagrody są oceniani w dwóch etapach. W pierwszym etapie selekcji podlegają te organizacje, które spełniają kryteria kwalifikacji na podstawie skali swojej działalności innowacyjnej. W drugim ocenia się wszystkie innowacje według czterech aspektów: wpływu na branżę, efektywności wdrożenia, globalizacji i technicznej wyjątkowości. Firma OMRON otrzymała wysokie oceny we wszystkich kryteriach, zwłaszcza w kategorii technicznej wyjątkowości.
Przykładami inicjatyw firmy OMRON w tym obszarze jest Innovation Exploring Initiative HQ oraz oddział OMRON SINIC X. Innovation Exploring Initiative HQ to obejmująca całą firmę platforma innowacji, napędzana potrzebami społecznymi w zakresie wiedzy organizacyjnej i zwiększenia możliwości tworzenia nowej wartości. Oddział OMRON SINIC X przyspiesza tworzenie projektów przyszłości poprzez prowadzenie nowatorskich badań, w tym prezentacji na najważniejszych międzynarodowych konferencjach. Ponadto firma OMRON łączy strategie dotyczące własności intelektualnej ze strategiami biznesowymi i badawczo-rozwojowymi, jednocześnie promując działalność w zakresie ochrony własności intelektualnej na całym świecie.
Top 100 Global Innovators 2022
Clarivate do analizy trendów własności intelektualnej wykorzystuje dane patentowe. Wyróżnienia Clarivate dla 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie w 2022 roku przyznawane są po raz jedenasty. Firmy nagradzane są na podstawie demonstracji swoich możliwości, spójności i kreatywności w dostarczaniu nowej wartości i innowacji, a także za stanowienie modelowego przykładu kreatywności. Kryteria opierają się na rygorystycznych i obiektywnych danych uzyskanych z indeksu Derwent World Patents Index (najbardziej kompleksowej na świecie bazy danych obejmującej informacje patentowe), a także na niezależnych standardach oceny.
W celu kontynuowania działań na rzecz dalszego rozwoju firma OMRON nadal będzie angażować się w tworzenie innowacji w ścisłej współpracy z zespołami biznesowymi i badawczo-rozwojowymi.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: clarivate.com/top-100-innovators.
Więcej informacji na temat inicjatyw w zakresie technologii oraz badawczo-rozwojowych OMRON można znaleźć na stronie: omron.com/global/en/technology.
Źródło: OMRON
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?