Szukaj w działach:

Technika przemieszczeń liniowych od Bosch Rexroth

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Najlepsze w swojej klasie rozwiązania firmy Bosch Rexroth z zakresu techniki przemieszczeń liniowych są inspiracją dla klientów – od pojedynczych komponentów i rozwiązań systemowych po inteligentne podsystemy mechatroniczne.


Bosch Rexroth gwarnatuje niezwykłą wydajność i opłacalność ekonomiczną w całym cyklu eksploatacji. Klienci firmy mogą przez wiele lat korzystać z kompetentnych porad, najnowocześniejszych narzędzi internetowych oraz niezawodnych i trwałych produktów, a także oryginalnego serwisu firmy Bosch Rexroth. Jako jeden z największych dostawców firma oferuje technologię przemieszczeń liniowych w formie niezawodnych, ekonomicznych, ekologicznych i inteligentnych rozwiązań dla wielu branż, a także nowych zastosowań. 

Celem firmy Bosch Rexroth jest ciągły rozwój techniki przemieszczeń liniowych, wprowadzanie w coraz większym zakresie cyfryzacji i zwiększanie opłacalność poprzez przełomowe podejście. Podążając za trendami rynkowymi, Bosch Rexroth będzie spełniać obecne i przyszłe wymagania klientów – to m.in. kompleksowy cyfrowy interfejs użytkownika (UX), komponenty o wysokiej wydajności oraz ekologiczne i przyszłościowe koncepcje i rozwiązania. Jako specjaliści w dziedzinie automatyki przemysłowej firma oferuje również szeroki wybór rozwiązań z dziedziny techniki przemieszczeń liniowych oraz napędów elektrycznych i systemów sterowania – do automatyzacji, transportu i przetwarzania materiałów. 

Szybciej, bardziej oszczędnie i ekologicznie

Klienci firmy Bosch Rexroth mogą działać bardziej elastycznie dzięki przyspieszeniu procesów projektowania przy użyciu kompleksowych narzędzi internetowych. Łatwe w konfiguracji podsystemy ze wstępnie zainstalowanym oprogramowaniem roboczym, zaprojektowane w standardzie „Podłącz i produkuj” (Plug & Produce), pozwalają zaoszczędzić czas podczas uruchamiania urządzeń. Nasze systemy wieloosiowe można również instalować i uruchamiać w znacznie krótszym czasie, dzięki wstępnej konfiguracji parametrów w pamięci enkodera silnika.

Zaawansowane komponenty i systemy firmy Bosch Rexroth zwiększają wydajność i produktywność trwających operacji i zapewniają maksymalną dostępność systemów. Najlepsze w swojej klasie rozwiązania Bosch Rexroth z dziedziny techniki przemieszczeń liniowych spełniają wszystkie wymagania w zakresie ochrony środowiska, dzięki zastosowaniu trwałych i wszechstronnych produktów, wykonanych z poszanowaniem zasobów naturalnych – w dalszej perspektywie oznacza to niższe koszty operacyjne. Jako stabilny partner i globalny dostawca usług działający w Grupie Bosch, firma wyznacza standardy i oferuje klientom przyszłościowe rozwiązania na najwyższym poziomie.

Szybciej: Kompleksowa cyfryzacja pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze

Najnowocześniejsze, inteligentne narzędzia internetowe umożliwiają proste wymiarowanie, dobór i konfigurację produktów, a także zautomatyzowane zamawianie. Otwarte interfejsy zapewniają szeroką kompatybilność z różnymi urządzeniami peryferyjnymi (i efektorami), m.in. chwytakami lub głowicami dozującymi, a oprócz tego umożliwiają szybką integrację z systemami wyższego poziomu. Produkty z inteligentnymi systemami czujników, takie jak Smart Flex Effector, oparty na czujnikach moduł kompensacyjny z niezależną kinematyką wykorzystującą sześć stopni swobody, zapewniają robotom czułość ludzkiej ręki. Element kompensacyjny umożliwia automatyzację, optymalizację i monitorowanie nawet bardzo skomplikowanych procesów. 

Inteligentne podsystemy mechatroniczne (pakiety Smart Function Kit) Bosch Rexroth są dostarczane z zainstalowanym wstępnie oprogramowaniem operacyjnym. Ułatwiają one uruchamianie całego systemu dzięki automatycznej parametryzacji i odniesieniu osi zgodnie z zasadą „Podłącz i produkuj”. Oprogramowanie umożliwia również intuicyjne programowanie graficzne (zerowe programowanie) metodą „Przeciągnij i upuść“ (Drag & Drop). W ten sposób można ograniczyć czas realizacji, nawet jeśli użytkownicy nie dysponują wiedzą w zakresie programowania. Osie liniowe i siłowniki od Bosch Rexroth można uruchamiać równie szybko. Dane osi są już zapisane w pamięci enkodera silnika i mogą być odczytywane automatycznie.

Większa wydajność: Wyższa produktywność i opłacalność 

Jako dostawca najlepszych w swojej klasie komponentów i systemów z dziedziny technologii przemieszczeń liniowych oraz inteligentnych rozwiązań w obszarze mechatroniki firma Bosch Rexroth oferuje szeroki wybór produktów do wielu zastosowań. Klienci firmy mogą korzystać ze wsparcia na wysokim poziomie, popartego wiedzą specjalistyczną w zakresie projektowania systemów, a także szerokim doświadczeniem w dziedzinie aplikacji – również w najnowocześniejszych gałęziach przemysłu.

Wysoka wydajność, precyzja i niezawodność produktów firmy Bosch Rexroth oraz niewielkie wymagania w zakresie konserwacji zapewniają maksymalną produktywność i dostępność systemów. Jako globalny dostawca kompleksowych rozwiązań firma oferuj wszystkie niezbędne komponenty – mechaniczne i elektryczne, takie jak silniki, sterowniki i systemy sterowania, a także oprzyrządowanie, efektory końcowe i oprogramowanie. W razie potrzeby elementy te mogą być wstępnie zainstalowane w ramach pakietu. Oprócz tego klienci mogą korzystać z oryginalnego serwisu firmy Bosch Rexroth na całym świecie oraz wszechstronnej oferty kursów szkoleniowych prowadzonych przez Akademię Bosch Rexroth.

Bardziej ekologicznie: Przyszłościowe produkty, które pozwalają oszczędzać zasoby

Produkty firmy Bosch Rexroth pomagają ograniczyć koszty operacyjne i są przyjazne dla środowiska – m.in. dzięki wydłużonym okresom smarowania oraz optymalnemu wykorzystaniu środków smarnych. Systemy przemieszczeń liniowych Bosch Rexroth charakteryzują się również wyjątkową trwałością. Jeśli prowadnica liniowa wymaga serwisu, wózek oraz szynę można wymienić niezależnie od siebie. Wszechstronny, globalny serwis naprawczy systemów przemieszczeń liniowych pozwala przedłużyć ich okres eksploatacji. 

Jako członek Grupy Bosch, firma Bosch Rexroth ściśle przestrzega wytycznych dotyczących ochrony środowiska, aspektów społecznych i ładu korporacyjnego (ESG), a także zasady „Local for Local”, aby ograniczyć emisję CO2, przyczyniając się do ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

W ramach działalności globalnej celem firmy jest długotrwała współpraca i oparte na zaufaniu partnerstwo z naszymi klientami. Bosch Rexroth wyznacza standardy i jest pionierem w dziedzinie nowych rozwiązań z przyszłościowym potencjałem. W obszarze elektryfikacji siłowniki elektromechaniczne Bosch Rexroth stanowią znacznie bardziej opłacalną i energooszczędną alternatywę dla siłowników hydraulicznych i pneumatycznych. Inteligentne roboty liniowe Bosch Rexroth oparte na wieloosiowych układach kartezjańskich również zyskują coraz większą popularność.

Najlepsze w swojej klasie produkty i rozwiązania

Nasze najlepsze w swojej klasie komponenty niezawodnych systemów prowadnic i precyzyjnego pozycjonowania obejmują prowadnice liniowe, napędy śrubowe, osie liniowe, zintegrowane systemy pomiarowe, siłowniki elektromechaniczne oraz roboty liniowe. Oprócz tego oferujemy nowe rozwiązania z dziedziny mechatroniki z systemu Smart MechatroniX. W skład serii produktów wchodzą między innymi pakiety Smart Function Kit do prasowania, manipulowania i dozowania oraz Smart Flex Effector – moduł kompensacyjny dla robotów manipulacyjnych i systemów kartezjańskich. 

Najlepszy w swojej klasie serwis i obsługa techniczna – w całym cyklu eksploatacji

Klienci Bosch Rexroth mogą liczyć na wsparcie techniczne na najwyższym poziomie. Jego zakres obejmuje dobór i konfigurację produktów – etap, na którym wspomagamy klientów za pomocą najnowocześniejszych, intuicyjnych narzędzi internetowych oraz kompleksowych pakietów narzędzi: od wymiarowania i doboru produktów za pomocą programu Linear Motion Designer (LMD) lub LinSelect, nowego narzędzia do konfiguracji komponentów online z podglądem 3D i modelami CAD. Jeśli chodzi o zamówienia i dostawy, klienci mogą znaleźć wszystkie informacje o produktach w sklepie internetowym firmy Bosch Rexroth. Zakup ułatwia zautomatyzowany proces zamawiania za pomocą interfejsu EDI – wszystkie komponenty są wysyłane w ramach jednej dostawy, nawet wstępnie zmontowane systemy.

Podsystemy mechatroniczne i osie liniowe Bosch Rexroth uruchamia się z wykorzystaniem wstępnie zdefiniowanych parametrów, przy pomocy kreatorów, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Wdrożone do eksploatacji systemy przemieszczeń liniowych firmy Bosch Rexroth zapewniają maksymalną dostępność przez wiele lat. Pakiet usług firmy uzupełnia wszechstronna oferta serwisowa – oryginalny serwis firmy Bosch Rexroth, obejmujący dostawę części zamiennych, naprawy, serwis terenowy i modernizację, oraz szkolenia oferowane przez Akademię Bosch Rexroth.

Teraz. Jutro. W przyszłości.

Firma Bosch Rexroth dysponuje wszelkimi środkami niezbędnymi, aby zapewnić swoim klientom wsparcie w budowaniu fabryki przyszłości – jako kompleksowy dostawca i doświadczony partner z rozbudowaną ofertą produktów i usług w dziedzinie automatyki. Bosch Rexroth wyznacza kierunki rozwoju technologii, dysponując szeroką wiedzą specjalistyczną w zakresie aplikacji, czujników, IoT oraz sztucznej inteligencji. Inteligentne podsystemy mechatroniczne, roboty liniowe i wciąż ulepszane nowoczesne narzędzia internetowe firmy Bosch Rexroth świadczą o jej innowacyjnym potencjale w dziedzinie technologii przemieszczeń liniowych.


Źródło: Bosch Rexroth

 

Bosch Rexroth Sp. z o. o.
Jutrzenki 102/104
02-230 Warszawa
+48 22 738 18 00
POWIĄZANE
ctrIX AUTOMATION: platforma gotowa do współpracy z aplikacjami Oś z manipulatora porusza się w maszynie. Automatyk sprawdza dokładną pozycję, a po trzec...
FANUC Partnerem Przemysłowym CETEF 2022 Dynamiczny rozwój informatyki napędza cyfryzację wszystkich dziedzin życia społecz...
Rośnie ilość robotów przemysłowych - Raport IFR 2022 Wzrost ilości robotów przemysłowych w fabrykach w 2022 roku - omówienie rap...
IoT Gateway - park maszynowy pod kontrolą Nowoczesna produkcja nie może obejść się bez informacji z parku maszynowego. Przebieg pro...
Nowy wiceprezes Międzynarodowej Federacji Robotyki Zarząd IFR (International Federation of Robotics) wybrał Japończyka Takayuki Ito na noweg...
Co to są roboty mobilne AMR i jakie są ich zalety? Organizacja zadań związanych z transportem materiałów do obszarów produkcji ...
Partnerzy