Zwiększ wydajność z Sysmac Studio 3D Simulation
Technologie z zakresu logiki, ruchu, robotyki, HMI, kontroli wizyjnej, wykrywania, zabezpieczeń i symulacji 3D zostały zintegrowane w jednej platformie pozwalającej zwiększyć wydajność - Sysmac Studio 3D Simulation od firmy OMRON.
Zaktualizowane zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) Sysmac Studio 3D Simulation firmy OMRON z funkcją symulacji 3D integruje i weryfikuje ruchy robotów i urządzeń peryferyjnych. Może cyfrowo odtworzyć cały zakład, aby zweryfikować działanie maszyny z taką samą dokładnością jak w przypadku rzeczywistej. Dzięki temu firmy mogą jeszcze bardziej zwiększyć wydajność procesów i zdolność produkcyjną.
Środowisko IDE ułatwia projektowanie poprzez zaawansowaną weryfikację. Wykorzystuje symulacje dostosowane do potrzeb wdrażania szybkich zmian w zakładach produkcyjnych, skrócenia czasu realizacji zamówienia w celu rozwoju sprzętu, zapewnienia wysokiej precyzji montażu oraz równoczesnego uruchamiania linii produkcyjnych w wielu zakładach.
Nową platformę Sysmac Studio 3D Simulation można zakupić, dodając opcjonalne licencje dla funkcji symulacji do oprogramowania Sysmac Studio sztandarowych sterowników z zakresu automatyki z serii NJ/NX firmy OMRON.
- „Konwencjonalne symulatory wykorzystują dedykowane oprogramowanie, które jest drogie i wymaga specjalistycznej wiedzy. Jeśli oprogramowanie różni się od sterownika, trudno jest dopasować wyniki symulacji do rzeczywistego działania maszyny” - mówi Josep Lario, kierownik ds. marketingu oprogramowania, sterowników IPC i wizualizacji firmy OMRON w regionie EMEA. |
- „To pierwsze środowisko IDE w branży przeznaczone do kontroli i weryfikacji robotów i innych urządzeń peryferyjnych w ramach jednej operacji. Za jego pomocą można zwiększyć wydajność projektowania zakładów i skrócić czas potrzebny do potwierdzenia możliwości produkcyjnych sprzętu, rozruchu i modyfikacji” - podsumowuje. |
Główne cechy:
- Jedno oprogramowanie do obsługi ruchu, sekwencjonowania logicznego, zabezpieczeń, napędów, systemów wizyjnych oraz HMI.
- Całkowita zgodność z otwartym standardem IEC 61131-3.
- Obsługuje strukturę drabinkową, tekst strukturalny oraz programowanie liniowe ST z rozbudowanym zestawem instrukcji.
- Edytor CAM umożliwia łatwe programowanie złożonych profili ruchu.
- Jeden symulator sekwencji i ruchu w środowisku 3D.
- Zaawansowana funkcja zabezpieczająca z 32-cyfrowym hasłem zabezpieczającym.
Inicjatywa „innovative-Automation”
Jako lider w automatyce przemysłowej firma OMRON dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących, począwszy od czujników przetwarzania obrazu i innych urządzeń wejściowych, a skończywszy na różnych sterownikach i urządzeniach wyjściowych, takich jak serwonapędy, a także całej gamie urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych. Łącząc te urządzenia za pomocą oprogramowania, firma OMRON opracowała wiele unikalnych i wysoce efektywnych rozwiązań z zakresu automatyzacji dla producentów na całym świecie.
Opierając się na zasobach zaawansowanych technologii i szerokiej gamie urządzeń, firma OMRON przedstawiła strategiczną koncepcję pod nazwą „innovative-Automation!”. Składa się ona z trzech innowacji lub tzw. trzech „i”: integracji (ewolucji sterowania), inteligencji (rozwoju inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz interaktywności (nowej harmonizacji między ludźmi a maszynami). Firma OMRON jest obecnie zaangażowana we wprowadzanie innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji.
Źródło: Omron Electronics Sp. z o.o.
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?