Szukaj w działach:

Zwiększ wydajność z Sysmac Studio 3D Simulation

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Technologie z zakresu logiki, ruchu, robotyki, HMI, kontroli wizyjnej, wykrywania, zabezpieczeń i symulacji 3D zostały zintegrowane w jednej platformie pozwalającej zwiększyć wydajność - Sysmac Studio 3D Simulation od firmy OMRON.

Zaktualizowane zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) Sysmac Studio 3D Simulation firmy OMRON z funkcją symulacji 3D integruje i weryfikuje ruchy robotów i urządzeń peryferyjnych. Może cyfrowo odtworzyć cały zakład, aby zweryfikować działanie maszyny z taką samą dokładnością jak w przypadku rzeczywistej. Dzięki temu firmy mogą jeszcze bardziej zwiększyć wydajność procesów i zdolność produkcyjną.

Środowisko IDE ułatwia projektowanie poprzez zaawansowaną weryfikację. Wykorzystuje symulacje dostosowane do potrzeb wdrażania szybkich zmian w zakładach produkcyjnych, skrócenia czasu realizacji zamówienia w celu rozwoju sprzętu, zapewnienia wysokiej precyzji montażu oraz równoczesnego uruchamiania linii produkcyjnych w wielu zakładach.

Nową platformę Sysmac Studio 3D Simulation można zakupić, dodając opcjonalne licencje dla funkcji symulacji do oprogramowania Sysmac Studio sztandarowych sterowników z zakresu automatyki z serii NJ/NX firmy OMRON.


- „Konwencjonalne symulatory wykorzystują dedykowane oprogramowanie, które jest drogie i wymaga specjalistycznej wiedzy. Jeśli oprogramowanie różni się od sterownika, trudno jest dopasować wyniki symulacji do rzeczywistego działania maszyny” - mówi Josep Lario, kierownik ds. marketingu oprogramowania, sterowników IPC i wizualizacji firmy OMRON w regionie EMEA. 

 


- „To pierwsze środowisko IDE w branży przeznaczone do kontroli i weryfikacji robotów i innych urządzeń peryferyjnych w ramach jednej operacji. Za jego pomocą można zwiększyć wydajność projektowania zakładów i skrócić czas potrzebny do potwierdzenia możliwości produkcyjnych sprzętu, rozruchu i modyfikacji” - podsumowuje. 


Główne cechy:

  • Jedno oprogramowanie do obsługi ruchu, sekwencjonowania logicznego, zabezpieczeń, napędów, systemów wizyjnych oraz HMI.
  • Całkowita zgodność z otwartym standardem IEC 61131-3.
  • Obsługuje strukturę drabinkową, tekst strukturalny oraz programowanie liniowe ST z rozbudowanym zestawem instrukcji.
  • Edytor CAM umożliwia łatwe programowanie złożonych profili ruchu.
  • Jeden symulator sekwencji i ruchu w środowisku 3D.
  • Zaawansowana funkcja zabezpieczająca z 32-cyfrowym hasłem zabezpieczającym.

 

Platforma Sysmac Studio 3D Simulation OMRON
 

Inicjatywa  „innovative-Automation”

Jako lider w automatyce przemysłowej firma OMRON dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących, począwszy od czujników przetwarzania obrazu i innych urządzeń wejściowych, a skończywszy na różnych sterownikach i urządzeniach wyjściowych, takich jak serwonapędy, a także całej gamie urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych. Łącząc te urządzenia za pomocą oprogramowania, firma OMRON opracowała wiele unikalnych i wysoce efektywnych rozwiązań z zakresu automatyzacji dla producentów na całym świecie.

Opierając się na zasobach zaawansowanych technologii i szerokiej gamie urządzeń, firma OMRON przedstawiła strategiczną koncepcję pod nazwą „innovative-Automation!”. Składa się ona z trzech innowacji lub tzw. trzech „i”: integracji (ewolucji sterowania), inteligencji (rozwoju inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz interaktywności (nowej harmonizacji między ludźmi a maszynami). Firma OMRON jest obecnie zaangażowana we wprowadzanie innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji.


Źródło: Omron Electronics Sp. z o.o.
Redaktor: MRR


Omron Electronics Sp. z o.o.
Żwirki i Wigury 16a
02-677 Warszawa
+48 22 458 6666
POWIĄZANE
Power and Energy Solutions firmy SEW-EURODRIVE Rozwiązanie Power and Energy Solutions firmy SEW-EURODRIVE uzyskało 1 miejsce w kategorii...
Przegląd targów branżowych 2023 W kalendarzu targów przemysłowych na rok 2023 jest wiele interesujących wydarzeń b...
Targi PCI Days 2020 przeniesione na wrzesień Organizatorzy Targów dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2020 ...
Ruszyła bezpłatna rejestracja na Targi PCI Days Ruszyła bezpłatna rejestracja uczestników na Targi PCI Days. To już 19-20 czerwca ...
Trendy z branży automotiv na TOP automotive 2023 W dniach 13-15 września 2023 r., w pięknych okolicach hotelu Binkowski w Kielcach odbyła ...
Debiut w Expo Silesia Targi Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salon Elektrotechniki Przemysłowej to nowe salony...
Partnerzy