Szukaj w działach:

Wszystko o STOM i STOM–ROBOTICS 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Pandemia wymusiła na Targach Kielce dwukrotne przeniesienie „Przemysłowej Wiosny STOM” na termin jesienny. Jednak w tym roku przemysłowy cykl spod znaku STOM wraz z Salonem STOM–ROBOTICS i pozostałymi wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się tradycyjnie wiosną w dniach od 5 do 7 kwietnia 2022 roku. 

„Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” cieszy się rokrocznie coraz większym zainteresowaniem. Udział w cyklu imprez jest jednym z najlepszych sposobów dla pracowników firm do stworzenia sieci kontaktów w swojej branży, podzielenia się doświadczeniem i wiedzą. Targi branżowe są bardzo ważnym narzędziem rozwoju zarówno dla firm, jak i dla całej gospodarki. 

W skład cyklu STOM, oprócz Salonu STOM-ROBOTICS prezentującego rozwiązania związane z robotyzacją i robotami przemysłowymi wchodzą także wystawy powiązane z: obróbką metali, maszynami do obróbki i narzędziami STOM-TOOL, obróbką blach i cięcia STOM-BLECH&CUTTING, technologią laserową STOM-LASER, technologiami komponentów łącznych i mocujących STOM-FIX, technologiami i urządzeniami dla spawalnictwa SPAWALNICTWO, technologiami antykorozyjnymi EXPO-SURFACE, technologiami pomiarowymi CONTROL-STOM oraz addytywnymi technologami i innowacyjnymi prototypami - WIRTOPROCESY. W ramach cyklu odbędą się także targi pneumatyki, hydrauliki, sterowań i napędów FLUID POWER, DNI DRUKU 3D skupiające firmy zajmujące się drukiem 3D, skanowanie 3D oraz szybki prototypowaniem, a także Targi Elektroniki i Automatyki TEiA.

Wystawcy STOM-ów 

Targi Kielce - Organizator „Przemysłowej Wiosny” już teraz informuje, że tegoroczne wydarzenie zapowiada się okazale - 7 hal, ponad 500 wystawców, 17 000 mkw. powierzchni ekspozycyjnej. Wystawcy zaprezentują to, czego poszukują branżowi zwiedzający - obrabiarki, wycinarki, giętarki, całe linie zrobotyzowane, specjalistyczne maszyny dla odlewnictwa, spawarki, mikroskopy oraz blisko 100 drukarek 3D w cyklu pracy. Tak szeroki zakres branżowy pozwala zdobyć przedsiębiorcom naprawdę szeroki wachlarz nowych kontaktów. A jak szeroki, można było przekonać się podczas jesiennej, pandemicznej edycji wystaw - ponad 10 tysięcy branżowych zwiedzających odwiedziło Targi Kielce w październiku, mimo szalejącej wtedy kolejnej fali pandemii.

--> LISTA WYSTAWCÓW 2022

--> LISTA WYSTAWCÓW STOM-ROBOTICS 2022

--> PLAN TARGÓW


„Przemysłowa Wiosna” podział hal:

  • Hala A - Wystawcy STOM-TOOL.
  • Hala B, C, D, E - Wystawcy STOM-TOOL, STOM-BLECH&CUTTING, STOM-LASER, STOM-ROBOTICS, SPAWALNICTWO.
  • Hala F - Wystawcy Dni Druku 3D, TEiA, FLUID POWER, CONTROL-STOM.
  • Hala G - Wystawcy EXPO-SURFACE.


Odwiedź Targi STOM i 
STOM–ROBOTICS bezpłatnie

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas „Przemysłowej Wiosny” na STOISKU E-18.

Tradycyjnie portal Zrobotyzowany.pl jako patron medialny „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce” ma dla Państwa Zaproszenie. Zaproszenie upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po wcześniejszej rejestracji on-line lub rejestracji na miejscu (wymagane wówczas pozostawienie wizytówki lub wypełnienie formularza). UWAGA - na jeden adres e-mail można dokonać rejestracji tylko jednej osoby, ponieważ adres mailowy jest przypisany do jednego zwiedzającego i na kolejną osobę nie można już go użyć.

-->POBIERZ ZAPROSZENIE

-->REJESTRACJA ON-LINE

Polska premiera i cała gama nowości

Światowy potentat rozwoju, cyfryzacji i usieciowienia technik produkcji Trumpf przywiezie do Targów Kielce prawdziwe hity. Podczas Salonu Technologii Obróbki Metali odbędzie się premierowy pokaz zautomatyzowanego systemu spawania konwencjonalnego TruArc Weld 1000 - będzie to pierwszy pokaz urządzenia w Polsce. Nowością, którą będzie można zobaczyć na stoisku firmy Trumpf, będzie także laserowe znakowanie 3D (po krzywej powierzchni). Firma STIGO, dystrybutor maszyn i oprogramowania dla przemysłu stalowego, zaprezentuje na swoim stoisku m.in. stoły i źródła do cięcia plazmowego marek Swift-Cut i Hypertherm, znakowarki Markator oraz specjalistyczne oprogramowanie do cięcia SigmaNEST. Nowością w ofercie Cloos-Polska są coboty - roboty współpracujące z ludźmi, umożliwiające sprawną automatyzację procesów produkcyjnych w obszarze spawalnictwa. Podczas Salonu Robotyki Przemysłowej firma zaprezentuje robota spawalniczego ze wszystkimi komponentami jako kompletne stanowisko zrobotyzowane. Podczas Targów STOM-TOOL firma Uni-kat planuje zaprezentować pierwszą polską wycinarkę laserową dedykowana wyłącznie do cięcia rur oraz profili. SERON jest czołowym producentem maszyn CNC w Polsce. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz zamiłowanie do nowoczesnych technologii pozwala firma wprowadzać na rynek coraz bardziej wydajne i precyzyjne obrabiarki. Ofertę firmy będzie można poznać już w kwietniu w Targach Kielce. To tylko kilka nowości, które zwiedzający będą mogli poznać podczas zbliżającej się Przemysłowej Wiosny.

Wiedza i prezentacje na Targach STOM 2022

Czego oprócz biznesowych rozmów mogą oczekiwać goście Targów STOM? Salon Technologii Obróbki Metali słynie z dynamiki prezentacji. Nie inaczej będzie w tym roku. Oprócz prezentowanych podczas STOM-ROBOTICS robotów przemysłowych oraz rozwiązań związanych z robotyzacją „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” będzie miejscem prezentacji nowoczesnych maszyn CNC, obrabiarek i frezarek, urządzeń do formowania i obróbki blach, pokazów cięcia metali, laserów i technologii laserowych, pokazów spawalniczych oraz drukarek 3D. To jednak tylko kilka przykładów tego, co będzie się działo w halach kieleckiego ośrodka. 

--> PROGRAM TOWARZYSZĄCY PRZEMYSŁOWEJ WIOŚNIE STOM

Niezwykłej dynamice towarzyszyć będą spotkania merytoryczne. Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej i PAN we współpracy z Targami Kielce organizuje coroczne Seminarium Obróbki Laserowej. Bezpłatne Seminarium odbędzie się 6 kwietnia w godzinach 11:00-14:00 w sali konferencyjnej w hali G. Seminarium będzie uzupełnieniem merytorycznym targów STOM-LASER, a swoją tematyką obejmuje wszystkie rodzaje technologii laserowych powszechnie wykorzystywanych w przemyśle, jak: cięcie, spawanie, modyfikację powierzchni, technologie przyrostowe, kształtowanie laserowe oraz każde inne zastosowania laserów w obróbce materiałów. 

--> SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE SEMINARIUM

Kongres „Metrologia - szansa i wyzwanie przyszłości” to kolejne z wydarzeń towarzyszących Przemysłowej Wiośnie. Rektor Politechniki Świętokrzyskiej - prof. Zbigniewa Koruba, Prezes Głównego Urzędu Miar - prof. Jacek Semaniak oraz Prezes Zarządu Targów Kielce - dr Andrzej Mochoń zapraszają 6 kwietnia 2022 roku do wzięcia udziału w kongresie. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorców i środowiska naukowego. W trakcie kongresu podpisana zostanie deklaracja o współpracy w celu utworzenia Klastra Metrologicznego, który będzie obejmował podmioty gospodarcze i instytucje naukowe


--> SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE KONGRESU

Konkurs o Medale i Wyróżnienia Targów STOM 2022

Tradycyjnie podczas „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce” odbędzie się Konkurs o Medale i Wyróżnienia Targów Kielce. Celem Konkursu jest promocja najlepszych wyrobów prezentowanych na targach. Do konkursu mogą być zgłaszane wyroby, opracowania lub rozwiązania techniczne wchodzące w zakres branżowy Targów STOM-TOOL, STOM-BLECH & CUTTING, STOM-ROBOTICS, STOM-LASER, SPAWALNICTWO, WIRTOPROCESY, STOM-FIX oraz CONTROL-STOM. Warunkiem przyjęcia wyrobu do zmagań konkursowych jest przesłanie zgłoszenia, sporządzonego wg wzoru załączonego poniżej. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń drogą elektroniczną na adres puchalska.agnieszka@targikielce.pl upływa dnia 4 kwietnia 2022 r. W Konkursie może wziąć udział każda firma, która zgłosiła uczestnictwo w w/w Targach i dokonała wpłaty manipulacyjnej. Każdy z wystawców może zgłosić do Konkursu dowolną liczbę wyrobów.

--> REGULAMIN ORAZ FORMULARZ ZGŁOSZENIA


Godziny otwarcia targów STOM:

  • 5.04.2022: 9.00-17.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 16.30)
  • 6.04.2022: 9.00-17.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 16.30)
  • 7.04.2022: 9.00-15.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 14.30)


Przydatne informacje

--> INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW

--> INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Źródło: Targi Kielce
Film: Zrobotyzowany.pl
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Przemysłowe Targi TOOLEX Tegoroczna XI edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Ob...
Wszystko o ITM Industry Europe 2021 Jakie kierunki rozwoju czekają polski przemysł? Na to i wiele innych pytań odpowiedzi pad...
COBOX - innowacyjna automatyzacja produkcji Dynamicznie zmieniająca się światowa sytuacja silnie wpływa także na przedsiębiorstwa. Wy...
Zarządzanie zasobami z systemem ERP Rozwój firmy jest uwarunkowany tym jak szybko i sprawnie przebiega on na każdym et...
Roboty przemysłowe - raport IFR 2019 Jak informuje Międzynarodowa Federacja Robotyki (International Federation of Robotics - I...
3000 robotów w centrum Amazon Amazon otworzył w Polsce kolejne centrum logistyczne w którym pracować będzie 3000...
Partnerzy