Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Rozwiązanie do dezynfekcji – roboty mobilne z lampami UV

Rozwiązanie do dezynfekcji


Firma OMRON wraz z partnerami dostarcza nowe rozwiązanie do dezynfekcji – roboty mobilne wyposażone w lampy UV. Coraz więcej szpitali, instytucji i firm decyduje się na rozwiązania automatyzacyjne w celu dezynfekcji pomieszczeń i przestrzeni publicznych. Potrzeba wprowadzenia dodatkowych procedur higienicznych w następstwie obecnej pandemii wirusa COVID-19 spowodowała pojawienie się nowych obszarów zastosowania innowacyjnych robotów do dezynfekcji różnych przestrzeni.


W związku z tym analitycy z firmy ABI Research przewidują, że do 2021  r. rynek robotyki mobilnej osiągnie wartość  23 mld USD. Ekspert w dziedzinie automatyzacji OMRON i jego partnerzy na całym świecie połączyli siły, aby zautomatyzować procesy dezynfekcji. Surowe przepisy dotyczące higieny i bezpieczeństwa związane z pandemią wymagają od szpitali i instytucji publicznych znalezienia nowych rozwiązań i technologii. Roboty mobilne wyposażone w przystawki emitujące promieniowanie ultrafioletowe (UV) doskonale nadają się do dezynfekcji pomieszczeń szpitalnych, centrów handlowych i innych miejsc publicznych. Automatyzacja dezynfekcji za pomocą  promieniowania UV poprawia warunki higieny i bezpieczeństwa, przyczyniając się do walki z wirusem COVID-19. Roboty mobilne idealnie nadają się do stosowania z lampami UV, które nie są bezpieczne w obsłudze dla ludzi.

Przystawki z lampami UV do robotów mobilnych OMRON LD

Światło ultrafioletowe skutecznie zabija bakterie, drobnoustroje i wirusy, zwłaszcza na powierzchniach i w przestrzeniach obszarów publicznych, których nie można w sposób ciągły czyścić środkami dezynfekującymi. Promieniowanie UV jest już powszechnie stosowane w takich procesach jak uzdatnianie wody pitnej, dezynfekcja systemów wentylacyjnych i produkcja żywności. Dzięki robotom mobilnym sterylizację promieniowaniem UV można wykonać automatycznie, precyzyjnie, szybko i skutecznie. W tym zakresie firma OMRON, ekspert w dziedzinie automatyki, polega na współpracy z doświadczonymi partnerami na całym świecie, takimi jak ControlTec w Polsce, FM Vision i Meridionale Impianti we Włoszech, Mipelsa w Hiszpanii, DoF Robotics w Turcji oraz Meanwhile SAS we Francji, którzy wykonali montaż technologii UV w robotach mobilnych OMRON  LD. Urządzenia te są używane w szpitalach, supermarketach, hotelach, szkołach, na lotniskach i w restauracjach na całym świecie, aby skutecznie eliminować wirusy i bakterie.

Autonomiczne roboty mobilne OMRON  LD  60/90 idealnie nadają się do dezynfekcji różnych obszarów, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnych pojazdów AGV poruszają się zgodnie z naturalną charakterystyką obiektu i nie wymagają jego kosztownych modyfikacji. Dzięki zastosowaniu laserów i sonaru bezpieczeństwa roboty wykrywają na swojej drodze wszelkie​ przeszkody i unikają zderzenia z nimi. Oprogramowanie firmy OMRON do zarządzania flotą umożliwia pracę wielu robotów mobilnych w ramach jednej floty w zakładzie.

Innowacyjne rozwiązania alternatywne zapewniające większe bezpieczeństwo i elastyczność


– Pandemia stanowi ogromne wyzwanie dla wielu firm i instytucji. Wiele z nich zdało sobie sprawę, że zautomatyzowane procesy, innowacyjne roboty i nowoczesne technologie, takie jak dezynfekcja UV, mogą  zapewnić im cenne wsparcie w sprostaniu temu wyzwaniu. Takie rozwiązania zmniejszają obciążenie pracowników, poprawiając jednocześnie warunki bezpieczeństwa i spełniając wymogi prawne. Eksperci i partnerzy firmy OMRON mogą dostarczyć wyczerpujących informacji i wskazówek na temat tego, która technologia najlepiej nadaje się do danego zastosowania
– mówi Bruno Adam, dyrektor generalny działu robotów mobilnych w firmie OMRON Europe. 


Rozwiązania do walki z pandemią, dostarczane przez firmę ControlTec, są uzupełnieniem dostępnych na rynku rozwiązań, znacząco zwiększające skuteczność eliminacji wirusa - robot mobilny z system lamp UV-C, tunel do dezynfekcji materiałów, narzędzi – czy dystrybuują środki ochrony osobistej – np. maseczkomaty.


- Dla części firm usługowych – sprzątających – są to narzędzia do świadczenia usług dodatkowych, dla szpitali zakaźnych robot mobilny UV-C  to wyjątkowe narzędzie, które umożliwia dezynfekcję “strefy brudnej” bez obecności człowieka
– mówi Rafał Uszko, dyrektor sprzedaży w firmie ControlTec.


Informacje o inicjatywie „innovative-Automation”

Jako lider w automatyce przemysłowej firma OMRON dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących, począwszy od czujników wizyjnych i innych urządzeń wejściowych, a skończywszy na różnych sterownikach i urządzeniach wyjściowych, takich jak serwonapędy, a także całej gamie urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych. Łącząc te urządzenia za pomocą oprogramowania, firma OMRON opracowała wiele unikalnych i wysoce efektywnych rozwiązań z zakresu automatyzacji dla producentów na całym świecie. Opierając się na zasobach zaawansowanych technologii i szerokiej gamie urządzeń, firma OMRON przedstawiła strategiczną koncepcję pod nazwą „innovative-Automation”.

Składa się ona z trzech innowacji lub tzw. trzech „i”: integracji (ewolucji sterowania), inteligencji (rozwoju inteligencji za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych) oraz interaktywności (nowej harmonizacji między ludźmi a maszynami). Firma OMRON jest obecnie zaangażowana we wprowadzanie innowacji w zakładach produkcyjnych poprzez realizację tej koncepcji.

Informacje dotyczące OMRON Corporation

OMRON Corporation to wiodąca firma w branży automatyki na świecie, oferująca rozwiązania oparte na technologii „Sensing & Control + Think”. Obszary działania firmy OMRON obejmują wiele sektorów: od automatyki przemysłowej i podzespołów elektronicznych przez systemy infrastruktury społecznej i opiekę zdrowotną, aż po rozwiązania środowiskowe. Firma powstała w 1933 roku i zatrudnia około 30000 pracowników na całym świecie, dostarczając produkty i świadcząc usługi w około 120 krajach i regionach. W obszarze automatyki przemysłowej firma OMRON wspiera innowacje z zakresu produkcji, dostarczając zaawansowane produkty i technologie automatyki, a w swoim dążeniu do stworzenia lepszego społeczeństwa zapewnia także rozbudowane usługi wsparcia klienta.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy OMRON: industrial.omron.pl.

Źródło: OMRON
Redaktor: EG

Dodano 17.11.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy