Szybka komunikacja z robotem dzięki Ethernet 3D

Przewód Ethernet 3D firmy igus umożliwia szybką komunikację z robotem. Testowany przewód chainflex dla kątów skrętu do 360 stopni bezpiecznie przesyła dane do 6-osiowych robotów.
W produkcji na dużą skalę roboty przemysłowe są wszędzie. Zapewniają szybką automatyzację procesów i tym samym zapewniają ekonomiczność w firmach. Firma igus opracowała nowy, trwały przewód Ethernet, CFROBOT8.PLUS, który zapewnia bezproblemową komunikację między osiami, systemem sterowania i nadrzędnymi systemami, nawet przy ekstremalnych obciążeniach. Nowa rodzina przewodów została przetestowana pod kątem skrętu przez kilka lat w wewnętrznym laboratorium i działa bezawaryjnie przez ponad 15 milionów cykli.
Liczba robotów wykorzystywanych w produkcji szybko rośnie. Według szacunków Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) na całym świecie do 2020 roku będzie działać ponad 3 miliony robotów przemysłowych, aby napędzać automatyzację produkcji. Jednocześnie rośnie również zapotrzebowanie na bezpieczną komunikację pomiędzy robotami, osiami, systemami sterowania i nadrzędnymi systemami.
- "Prawdopodobieństwo, że komunikacja przyszłości będzie zdominowana przez przemysłową sieć Ethernet, jest dość wysokie" - wyjaśnia Rainer Rössel, kierownik działu przewodów chainflex w firmie igus GmbH.
Z tego powodu specjalista od przewodów do ruchu od ponad pięciu lat opracowuje przewody Ethernet dla ekstremalnego obciążenia trójwymiarowego i bezpiecznej transmisji danych pomiędzy elementami robota. Na targach SPS IPC Drives w Norymberdze firma igus przedstawiła rodzinę przewodów CFROBOT8.PLUS specjalistycznej publiczności.
- "Dzięki naszemu nowemu przewodowi do robotyki staliśmy się jedynym producentem na świecie, który oferuje wytrzymały i przetestowany przewód skrętny z magazynu, z kątem skrętu do +/- 360 stopni, a tym samym wypełnia lukę na rynku" - mówi Rössel.
Przewody skrętne, przetestowane i z gwarancją
CFROBOT8.PLUS został przetestowany pod kątem skrętu w naszym wewnętrznym laboratorium badawczym o powierzchni 2750 metrów kwadratowych - w serii e-prowadników igus triflex do ruchów trójwymiarowych - przez ponad 15 milionów cykli. W rezultacie elektryczne cechy komunikacji Ethernet działają bezbłędnie. Seria testów wciąż trwa, aby określić oczekiwaną, maksymalną żywotność. Jednak spodziewamy się ostatecznych wyników za kilka lat. Dzieje się tak, ponieważ firma igus opracowuje i testuje przewody od ponad 30 lat w największym laboratorium w branży, a przewody te są specjalnie zaprojektowane do stosowania w e-prowadnikach. Dzięki ponad 2 miliardom cykli testowych i ponad 1,4 miliona testów elektrycznych rocznie, igus jest uważany za numer 1 dla przewodów do ruchu w e-prowadnikach. Firma igus jest jedynym producentem na świecie, który oferuje 36-miesięczną gwarancję na kompletny asortyment przewodów chainflex, w tym nowy CFROBOT8.PLUS.
Źródło: igus
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Wszystko o uldze na robotyzację
- Roboty współpracujące – czym są? Zastosowanie, rodzaje, normy, cena
- Program Robogrant dla rozwoju branży meblarskiej
- IFR prezentuje World Robotics Report 2022
- Ulga na robotyzację przemysłową - to warto wiedzieć
- Przegląd targów branżowych 2023
- Ulga na robotyzację 2023 - zmiany przepisów
- Wesprzyj młodych robotyków z FaroTech
- Ruszają dotacje na innowacje i rozwój przedsiębiorstw
- Trendy w robotyce na 2023 rok
- Wszystko o STOM i STOM-ROBOTICS 2023
- Jak pozyskać dofinansowanie na inwestycje w Przemysł 4.0?
- Polska (prawdziwie) cyfrowa - Automatyka i Robotyka
- Nowy wiceprezes Międzynarodowej Federacji Robotyki
- Coboty HC10 robotyzują produkcję oświetlenia
- Robotyka ABB z propozycją dla uczelni
- Nowe przepisy dotyczące maszyn
- Sprawdzone komputery panelowe OMNI
- Polska inwestuje w robotyzację - Raport IFR
- Industrial Innovation Days 2023
- Boom Robotów Przemysłowych w Europie trwa - Raport IFR
- Polskie firmy z rynku Robotyki, Internetu Rzeczy i AI - Raport
- TFM Robotics w branży automotive. Case study.
- Zrobotyzowany przewodnik po TOOLEX 2023





