Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Zwiększenie możliwości robotów

Zwiększone możliwości robotów
 Fot.: GUDEL

W wielu gałęziach przemysłu zautomatyzowane procesy produkcji wymagają pewnego i bezpiecznego operowania ciężarami sięgającymi kilku ton. Tory jezdne Güdel są w stanie bezproblemowo przemieszczać roboty przemysłowe, które są wykorzystywane w licznych aplikacjach, czyniąc każde stanowisko bardziej uniwersalnym.

Spośród różnych gałęzi przemysłu, to właśnie branża automotive jest szczególnie wymagająca. Aby dostarczać podzespoły w dużych ilościach wymagana jest znaczna liczba operacji o zróżnicowanym charakterze. Posadzkowe tory jezdne - TrackMotionFloor, nazywane w skrócie TMF - są idealnie przystosowane do obsługi, spawania jak i malowania gotowych karoserii. Działając jako siódma oś robota, modele TMF poszerzają pole robocze robotów i są kompatybilne z ich wszystkimi popularnymi rodzajami.

Posadzkowe tory jezdne Güdel, oferowane w rozmiarach od 1 do 6, zostały przystosowane do obsługi ciężarów sięgających 20 ton. Rozmiary 3 i 4 zostały dostrojone do obsługi takich procesów jak chwytanie, wykrawanie, przenoszenie, dokręcanie i spawanie przy liniach produkcyjnych "body-in-white". Jako iż osie są chronione przed kurzem, zabrudzeniami i przypadkowymi odpryskami farby poprzez całkowite ich zakrycie i zastosowanie wycieraczek z brązu, napęd oraz elementy prowadzące są odporne na zużycie i efektowne kosztowo w utrzymaniu. Güdel zajmuje się implementacją projektów na miejscu dla klientów na całym świecie, gwarantując produkcję opartą o najwyższe światowe standardy.

Zwiększone możliwości robotów dzięki Gudel
 Fot.: GUDEL


Technologia Güdel
* Posadzkowe tory jezdne w rozmiarach od 1 do 6
* Wymienne płyty adaptujące dla robotów przegubowych i urządzeń obsługujących narzędzia
* Długość osi od 3 do 100 metrów
* Napęd wyposażony w zębniki i zębatki Güdel oraz wysokowydajne przekładnie kątowe i planetarne
* Systemy prowadzenia wszystkich rozmiarów przystosowane do dużych obciążeń
* Globalna produkcja zapewniająca powtarzalne procesy i najwyższe standardy jakości
* Globalne zarządzanie projektami i obsługa techniczna
* Planowanie, konstruowanie oraz wsparcie przy pomocy symulacji na modelach i instalacjach

O Güdel
Grupa Güdel jest producentem wysoko precyzyjnych elementów maszyn i dostawcą wysokiej klasy rozwiązań w dziedzinie automatyzacji. Szeroki asortyment wyrobów firmy obejmuje tory liniowe, zębatki, zębniki, układy przenoszące napęd, moduły liniowe i roboty typu gantry. Güdel dobiera odpowiednie wyroby w celu stworzenia kompletnych systemów z możliwością inteligentnego sterowania do zastosowania w następujących branżach: produkcja samochodów, opon, obróbka metali, kolejnictwo, logistyka wewnętrzna, farmaceutyka, drewno i obróbka drewna, energia odnawialna, przemysł lotniczy i kosmonautyka. Technologia Güdel jest synonimem innowacji, jakości i modułowości.

Grupa Güdel zatrudnia razem około 1100 pracowników, bazując na ponad trzydziestu różnych lokalizacjach, rozmieszczonych na całym świecie. Firmę - od jej założenia ponad sześćdziesiąt lat temu - prowadzi ta sama rodzina. Grupa Güdel kieruje się w swojej działalności takimi wartościami, jak zrównoważony rozwój, niezawodność i odpowiedzialność. Firma ma swoją siedzibę w Szwajcarii.

Źródło: pl.gudel.com


Dodano 01.02.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy