Konfiguracja prowadnika oraz okablowania online
Fot.: igus |
Firma igus oferuje kompleksowe konfiguratory online oraz internetowe systemy eksperckie, dzięki czemu projektowanie systemów oraz kalkulacja nie zabierają dużo czasu.
Na stronie internetowej firmy igus, klienci mogą nie tylko wybrać odpowiednie przewody dla zastosowań w ruchu za pomocą wyszukiwarki produktów chainfex®, ale także, dzięki rozwiązaniu internetowemu QuickChain.100 mogą w jednej chwili skonfigurować swój własny, indywidualny system e-prowadników. Narzędzia te zapewniają wiarygodne dane dotyczące wytrzymałości e-prowadników oraz przewodów, dzięki czemu wybór najbardziej opłacalnego systemu staje się jeszcze prostsze.
Dzięki rozwiązaniu firmy igus specjalizującej się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych, klienci mają teraz możliwość szybkiego i łatwego dobrania najlepszego systemu e-prowadników dla zastosowań z przesuwem do 100 metrów: Odwiedź stronę internetową firmy igus, otwórz konfigurator e-prowadników QuickChain.100 (QC.100), wybierz konfekcjonowane lub niekonfekcjonowane przewody, wpisz parametry stosowania i środowiska, a na koniec wybierz i skonfiguruj odpowiedni system e-prowadników.
Dzięki konfiguratorowi QuickChain.100, użytkownik posiada możliwość dokonania wyboru spośród ponad 1 200 niezwykle elastycznych przewodów chainflex testowanych przez firmę igus oraz ponad 4 000 gotowych do użytku przewodów napędowych. Na podstawie danych dotyczących określonych przewodów oraz zastosowania, ograniczeń związanych z miejscem i przestrzenią, środowiska i dynamiki e-prowadników, klient może z łatwością wybrać spośród 90 000 części e-prowadników testowanych w wewnętrznym laboratorium zajmującym powierzchnię 2 750 metrów kwadratowych. Zintegrowana opcja obliczania żywotności e-prowadników oraz przewodów pozwala klientom szybko i w prosty sposób wybrać najbardziej opłacalny system spełniający ich wymagania.
Dla klientów, którzy zostali przeszkoleni przez pracowników sprzedaży firmy igus dostępny jest również "tryb napędowy", który umożliwia dokonanie wewnętrznej separacji odbiegającej od standardowych zaleceń, dla przykładu istnieje możliwość ułożenia do trzech przewodów jeden na drugim. Dzięki temu, klienci mogą wybrać e-prowadnik o mniejszej szerokości. Po zakończeniu konfiguracji, firma igus dokonuje ponownej weryfikacji i zatwierdzenia. Rozwiązanie QC.100 jest dostępne zarówno online, jak i offline, dla konfiguracji indywidualnej lub zespołowej. Na przykład kilku członków zespołu z różnych działów może zaprojektować system e-prowadników przez internet w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu, przetworzyć dane CAD i bezpośrednio złożyć zamówienie.
Konfigurator QuickChain.100 dostępny jest na stronie www.igus.eu/qc100.
Źródło: igus
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?