Skorzystaj z promocyjnych cen na LABS EXPO 2025
Już w marcu 2025 roku Poznań stanie się miejscem spotkania ekspertów z branży laboratoryjnej, gdyż odbędzie się tam trzecia edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS EXPO.
Wydarzenie to wpisało się w kalendarz branżowych imprez w Polsce i staje się coraz bardziej popularne, przyciągając uwagę zarówno krajowych, jak i zagranicznych uczestników, co potwierdza rosnąca liczba wystawców i zwiedzających. Do końca listopada obowiązują promocyjne ceny powierzchni wystawienniczej.
To wydarzenie jest doskonałą okazją dla czołowych producentów i dystrybutorów sprzętu laboratoryjnego, aby przez dwa dni zaprezentować najnowsze urządzenia oraz innowacyjne rozwiązania, które stanowią wsparcie dla laboratoriów w całej Polsce. W ciągu dwóch dni targów, zwiedzający będą mogli zapoznać się z szeroką gamą produktów, obejmującą m.in. meble i wyposażenie laboratoryjne, szkło laboratoryjne, nowoczesną aparaturę analityczną, kontrolną, diagnostyczną i pomiarową, sprzęt optyczny, systemy informatyczne i oprogramowania do zarządzania danymi laboratoryjnymi, aparatury i odczynników do wykonywania badań biochemicznych, analitycznych, immunochemicznych, mikrobiologicznych, oprogramowania do zarządzania danymi laboratoryjnymi oraz rozwiązania podnoszące efektywność pracy. Dodatkowo, na LABS EXPO 2025 swoją obecność zapowiedziały instytuty badawcze, ośrodki analityczne, organizacje certyfikujące oraz firmy specjalizujące się w projektowaniu i wyposażaniu pomieszczeń typu Clean Room.
LABS EXPO to wyjątkowa okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, co może przynieść korzyści nie tylko wystawcom, ale także zwiedzającym, którzy poszukują dostawców i producentów w zakresie wyposażenia laboratorium. Uczestnicy targów będą mieli okazję szczegółowego zapoznać się z ofertami, pozmawiać z ekspertami i specjalistami z branży, wymienić się doświadczeniami oraz zdobyć wiedzę na temat aktualnych trendów i przyszłości technologii laboratoryjnych. Zaplanowano szereg prelekcji, warsztatów i paneli dyskusyjnych, które umożliwią dogłębne zbadanie zagadnień związanych z zapewnieniem jakości w laboratoriach, automatyzacją procesów oraz wyzwaniami, jakie stają przed branżą. W ramach wydarzenia omówione zostaną kwestie cyfryzacji laboratoriów, w tym wdrażania nowoczesnych technologii czy optymalizacji zbierania i analizy danych. Poruszony zostanie także temat akredytacji oraz znaczenia norm w kontekście utrzymania wysokich standardów jakości i zgodności z wymaganiami branżowymi.
Na podstawie Targów LABS EXPO z 2024 znana jest struktura odbiorców. Na poziomie firm i instytucji należą do nich: laboratoria (53,4%) działy kontroli jakości (24,5%), instytuty naukowo-badawcze (13,2%), działy R&D (5,4%) i stacje epidemiologiczne (3,5%).
Pod kątem stanowisk zwiedzający to przede wszystkim: specjaliści (25,3%), kierownicy (21,2%), pracownicy laboratoriów (9,7%), pracownicy naukowi (8,2%), dyrektorzy (6,8%), studenci - już niedługo przyszli pracownicy (7,1%), przedstawiciele handlowi (10,5%), właściciele/prezesi zarządów (7,2%) i koordynatorzy ds. zamówień i zakupów (4%).
Organizatorzy mają nadzieję, że Targi LABS EXPO 2025 w Poznaniu przyciągnie jeszcze większą liczbę wystawców i zwiedzających niż w poprzednich edycjach, tworząc przestrzeń do efektywnej wymiany wiedzy oraz doświadczeń, które przyczynią się do dalszego rozwoju branży laboratoryjnej w Polsce.
Tylko do końca listopada obowiązują promocyjne ceny powierzchni wystawienniczej.
Źródło: Nowy Adres
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?