Sterowniki Lenze – łatwe i wydajne sterowanie ruchem
Oferta sterowników Lenze to precyzyjnie dostosowana wydajność obliczeniowa dla szerokiego zakresu zastosowań maszynowych.
Sterowniki firmy Lenze charakteryzują się wydajnością dostosowaną do różnorodnych potrzeb maszyn. Dzięki środowisku wykonawczemu FAST UI i narzędziu EASY UI Designer możliwe jest szybsze wprowadzanie produktów na rynek.
Dla prostych i zaawansowanych maszyn
Sterowniki produkcji Lenze są dostępne w różnych wariantach, aby sprostać wymaganiom zarówno prostych, jaki i skomplikowanych maszyn. Model c430 jest przeznaczony do podstawowego sterowania ruchem w maszynach kompaktowych, c520 do bardziej zaawansowanego sterowania, a c550 do najbardziej wymagających zastosowań.
Możliwość łatwej zmiany klasy wydajności sterowników pozwala na bardziej ukierunkowaną automatyzację oraz skalowanie wydajności w zależności od potrzeb. Andreas Werner, menedżer produktu, zapewnia, że przejście między modelami c520 lub c550 a c430 jest możliwe bez utraty kodu.
Model c430 został doceniony w konkursie miesięcznika Napędy i Sterowanie jako Innowacyjny Produkt Roku 2023. (pod obrazek)
Funkcje przydatne w użytkowaniu
Sterownik c430 wyróżnia się przełączalną funkcją dodatkowej magistrali przemysłowej, z opcjami takimi jak Ethernet, PROFINET IO-Device lub EtherCATSlave, podczas gdy inne modele sterowników Lenze mogą być opcjonalnie rozszerzone o dodatkową magistralę przemysłową. Magistrala Ethernet oraz EtherCAT są wbudowane w standardzie w każdy z tych sterowników.
Sterowniki są łatwe w obsłudze i utrzymaniu, a ich projekt przewidujący brak baterii i możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur to gwarancja bezpieczeństwa stosowania we wszystkich gałęziach przemysłu.
Karta pamięci SD ułatwia wymianę sterowników, przechowując wersję oprogramowania sprzętowego i dane projektu. Jest tam zapisywana aktualizowana na bieżąco kopia bezpieczeństwa danych nieulotnych użytych w algorytmie sterowania. W przypadku wymiany sterownika PLC na ten sam model, oprogramowanie jest automatycznie instalowane na nowym urządzeniu oraz przywrócone zostają wartości nastaw parametrów procesu sterowania. W przypadkach serwisowych klienci oszczędzają czas i pieniądze dzięki skróceniu przestojów i łatwej wymianie sterownika PLC.
Wygodne i szybkie prace projektowe
Sterowniki c430, c520 i c550 tworzą innowacyjny i otwarty system wspierający klientów. Dzięki środowisku wykonawczemu FAST UI i narzędziu EASY UI Designer, inżynierowie mogą szybko tworzyć wizualizacje maszyn. Lenze korzysta z gotowych modułów oprogramowania FAST, szablonów i aplikacji, które skracają stworzenie zaawanasowanego algorytmu sterowania.
Centralnym narzędziem jest EASY System Designer, wspierający rozwój maszyn od początkowego pomysłu, poprzez obliczenie zapotrzebowania na momenty napędowe i prędkości, dobór podzespołów sterowania z kompleksową kontrolą poprawności całego systemu, aż po przygotowanie danych zamówieniowych i gotowego szablonu maszyny w sterowniku PLC.
Użytkownicy PLC Designer rozpoczynają od stworzenia drzewa sprzętowego, a moduły FAST zmniejszają zakres i złożoność koniecznego do uzyskania pełnej funkcjonalności etapu pisania oprogramowania. Dodatkowe funkcje umożliwiają monitorowanie i optymalizację procesów.
Oferta dla szerokiego zakresu zastosowań.
Lenze produkuje sterowniki, które umożliwiają realizację zaawansowanych systemów sterowania o wysokiej precyzji, przykładowo w urządzeniach poligraficznych z licznymi modułami drukującymi czy też w skomplikowanych liniach montażowych wykorzystujących roboty. Są one wykorzystywane w wielu sektorach przemysłu, w tym w obróbce drewna i metali (jak na przykład piły), w maszynach pakujących (owijanie i taśmowanie), produkcji papieru (cięcie poprzeczne) oraz w branży tekstylnej (nawijanie, przędzenie).
Sterowniki nowej serii w połączeniu produktami Lenze, takimi jak m.in. motoreduktory, przemienniki oraz nowoczesne oprogramowanie, tworzą kompletny system automatyki, który można zastosować w różnorodnych maszynach i konfiguracjach.
Źródło: Lenze Polska
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Prosty falownik MOVITRAC® basic od SEW-EURODRIVE
- Zarejestruj się na spotkanie w DemoVanie Stäubli
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- SCAN FORUM 2024 - Forum technik CT oraz skanowania 3D CT
- Proof of Concept w robotyzacji
- Stäubli TX2-200: Nowy Członek zrobotyzowanej Rodziny
- Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU
- Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji?
- Lenze i750 cabinet otwiera nowe możliwości
- VII Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze