Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji?
Firma B&R integruje roboty Codian D2, D4 i D5 ze swoim systemem automatyzacji. W rezultacie bardzo precyzyjne aplikacje pick-and-place mogą być teraz wdrażane szybko i sprawnie.
B&R oferuje w swoim systemie automatyzacji siedem serii robotów Codian Delta.
Dzięki temu klient ma jednego dostawcę sterowników i środowiska programistycznego, a także robotów.
Ponieważ jeden sterownik może kontrolować zarówno maszynę, jak i robota, często nie ma potrzeby stosowania szafy sterowniczej robota.
Zmniejsza to powierzchnię zajmowaną przez system i minimalizuję nakład pracy producenta maszyny.
Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji ?
-
Higieniczna konstrukcja.
Seria HD robotów Codian posiada higieniczną konstrukcję więc temat jest szczególnie do rozważenia, jeśli jesteś z branży spożywczej, napojów czy farmaceutycznej. Robot pozwala np. na bezpieczną obróbkę otwartej żywności. - Otwarta mechanika
Otwarta mechanika robota Codian może być łączona z dowolną platformą sterującą i jest używana do precyzyjnych zadań typu pick-and-place. Ten robot wesprze Cię idealnie w szybkich aplikacjach zrobotyzowanych.
- Wszechstronność
Roboty Codian umożliwiają sortowanie, montaż lub układanie produktów na przenośnikach taśmowych z prędkością do 60 m/min. Spektrum obejmuje zarówno bardzo małe roboty o udźwigu do 1,5 kg i minimalnym zakresie roboczym od 500 mm do 2100 mm, które nadają się również do ograniczonych warunków instalacji, jak i większe modele o udźwigu do 35 kg, a nawet 125 kg. Umożliwia to wykonywanie zadań pick-and-place nawet z ciężkimi produktami. Dostępne są specjalne wersje higieniczne do pakowania podstawowego w przemyśle spożywczym i napojów.
- Szybkie, ciche, czyste
Codian mogą przenosić przyśpieszenia do 15 g. Roboty typu D2 mają dwa lub trzy stopnie swobody, a roboty typu D4 – trzy lub cztery stopnie swobody. Czas realizacji cyklu 25 mm × 305 mm × 25 mm dla robota D4-500 przy pełnym obciążeniu 2 kg wynosi 1 s, a dla robotów D4-800 i D4-1000 przy obciążeniu 3 kg wynosi 0,6 s.
Zbudowane z włókien węglowych, anodyzowanego aluminium, elementów plastikowych, a nawet tytanowych.
- Prostota i precyzja
Predefiniowane bloki funkcyjne upraszczają programowanie sekwencji ruchu. Parametry wydajnościowe robotów są dostarczane zgodnie z normą ISO 9283, co znacznie ułatwia planowanie projektu i eliminuje potrzebę przeprowadzania wewnętrznych testów wydajności. Ponadto jednostka składająca się z robota, kontrolera, interfejsu HMI i oprogramowania jest już zadeklarowana jako częściowo ukończona maszyna zgodnie z dyrektywą maszynową. Skraca to czas wprowadzenia produktu na rynek i zapewnia przewagę konkurencyjną.
Podczas pracy użytkownik końcowy korzysta z precyzyjnej synchronizacji osi mechanicznych i ruchów robota. Gwarantuje to krótkie czasy cykli, a tym samym szybszą produkcję i krótsze procesy logistyczne. Ponadto robotyka i automatyzacja mają ten sam interfejs użytkownika, co ułatwia szkolenie.
- Możliwość personalizacji.
Gama standardowych opcji zapewnia, że roboty możesz dostosować do swoich unikalnych wymagań. Otrzymujesz swobodę wyboru idealnej kombinacji serii robotów, obszaru roboczego, modelu, przekładni i osi obrotowych. Pełnia szczęścia dla kochających nieograniczone możliwości.
Skontaktuj się naszym ekspertem @Michał Dluski, michal.dluski@br-automation.com który oceni jaki robot sprawdzi się w Twoim projekcie i obliczy jego wydajność.
Więcej na stronie https://www.br-automation.com/pl/produkty/robotyka/open-robot-mechanics/
Więcej na stronie Zachęcamy też do obejrzenia webinaru „Robotyzacja linii produkcyjnych w oparciu o roboty delta Codian”
Źródło / Autor: B&R
61-129 Poznań
+48 61 8460 500
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dynamika przemysłu w październiku
- Czujnik ciśnienia z płaską celką pomiarową
- Odliczamy czas do Targów Control-Stom 2025