Szukaj w działach:

Jak zoptymalizować proces produkcji żywności?

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Zastanawiasz się, jak zoptymalizować proces produkcji żywności w swojej firmie? Rozwiązaniem jest wdrożenie robota SM pick & place od LinMot.


Higieniczne zrobotyzowane pakowanie żywności 

Szukasz sposobu na uproszczenie Twojego systemu pakowania? A może chcesz skrócić czas poświęcony na mycie i dezynfekcję urządzeń w Twojej fabryce? Dla każdego przedsiębiorcy wybór odpowiednich maszyn nie należy do łatwych. Jeszcze trudniejszy wybór jest w branży produkcji żywności z powodu licznych wytycznych sanitarnych i środowiskowych, jakie muszą spełnić te przedsiębiorstwa. W związku z tym, firma LinMot opracowała specjalistycznego robota pick & place, który charakteryzuje się higienicznością, precyzją, wydajnością i dynamiką.

Roboty pick and place zwiększające bezpieczeństwo żywności 

Czyszczenie urządzeń w parku maszynowym potrafi być bardzo czasochłonne, a do tego w niektórych przypadkach nieefektowne. Robot typu pick and place LinMot SM ułatwia ten proces. Obudowa silnika i elementy montażowe robota zostały zaprojektowane ze stali nierdzewnej w taki sposób, aby można było go dostosować do pracy w trudnych środowiskach. 

Robot jest dostępny w stopniach ochrony IP69 lub IP67S. Jest pyłoszczelny i wodoodporny nawet przy stosowaniu strumienia pod wysokim ciśnieniem. SM pick & place jest odporny nawet na kontakt ze żrącymi chemikaliami.

Dostępne są również dodatkowe elementy do robota, które zwiększają poziom higieniczności urządzenia, spełniając nawet najbardziej wymagające wytyczne. Pośród tych dodatkowych komponentów znajdują się: pręty prowadzące z utwardzanej powierzchniowo stali nierdzewnej oraz prowadnica z liniowymi łożyskami kulkowymi ze stali nierdzewnej i smarem dopuszczonym do kontaktu z żywnością (NSF H1) lub gładka prowadnica z łożyskami polimerowymi zatwierdzonymi m.in. przez FDA.

 

 

Zachowaj jakość swojego produktu 

Wybór odpowiednio higienicznego urządzenia do produkcji żywności jest ważne, ale niewystarczające. Aby spełnić wymagania sanitarne, nie wystarczy łatwość w czyszczeniu takiego urządzenia, albo to, że nie ulega korozji i nie gromadzi na sobie brudu. Istotne jest również to, w jaki sposób taki robot obchodzi się z artykułami spożywczymi. Czy robot stosuje do ich przenoszenia odpowiednią siłę? Czy chwyta je w odpowiednim miejscu? Czy delikatnie odkłada produkt? 

Robot pick and place od LinMot w subtelny sposób radzi sobie z różnego rodzaju artykułami spożywczymi, nie pozostawiając po tym zauważalnych śladów.

Zwiększ swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju 

Prowadząc produkcję żywności z pewnością jesteś zobowiązany do przestrzegania wytycznych różnych inspekcji sanitarnych i środowiskowych. Spełnienie tych wymagań nie będzie stanowiło dla Twojej produkcji problemu, jeśli zastosujesz roboty pick & place od LinMot. Dzięki nim: 

  • Zapewnisz 95% oszczędności energii w porównaniu z innymi rozwiązaniami. 
  • Zredukujesz emisję dwutlenku węgla o 97%. 
  • Zredukujesz ilość odpadów materiałowych (robot SM składa się ze znacznie mniejszej ilości komponentów).

Zmniejsz całkowity koszt parku maszynowego 

Chwytaki w robotach przemysłowych dość często ulegają zużyciu. Z tego powodu LinMot oferuje do swoich robotów wytrzymałe chwytaki, które są wykonane z wytrzymałego tworzywa bezpiecznego dla żywności. 

Ponadto system SM pick & place zmniejsza liczbę ruchomych części wykorzystywanych w robocie - zniknęły przekładnie, paski i kłopotliwe przewody. Wszystko to sprawia, że robot firmy LinMot jest łatwiejszy w utrzymaniu, mniej podatny na awarie i wiąże się z niższymi kosztami w całym okresie eksploatacji m.in. za sprawą swojej energooszczędności. 

Czy jesteś gotowy do optymalizacji opakowań podstawowych za pomocą higienicznych robotów LinMot?

 

Źródło: MultiprojektMultiprojekt
Pilotów 2E
31-462 Kraków
+48 12 413 90 58
POWIĄZANE
Co to jest nowoczesna robotyzacja? Robotyzacja i dedykowane do niej rozwiązania software’owe dają elastyczność przezbro...
Zintegrowany sterownik maszyn i robotów od OMRON Firma OMRON przedstawia nowe innowacyjne rozwiązanie automatyzujące proces projektowania i...
Przemysł 4.0 – Na co można pozyskać dofinansowanie? Co kryje się za hasłem Przemysł 4.0? Na jakie inwestycji w ramach Przemysłu 4.0 można uzy...
Odbierz bezpłatne zaproszenie na STOM-ROBOTICS 2023! Tradycyjnie przemysłowy cykl spod znaku STOM wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie ...
Nowy innowacyjno-szkoleniowy kampus dla automatyki ABB ABB otworzyła nowy globalny kampus innowacyjno-szkoleniowy w siedzibie B&R w Eggelsbe...
Najlepszy produkt, najlepszy dostawca, czy jedno i drugie? Planując inwestycje w urządzenia produkcyjne, firmy patrzą nie tylko na produkt, ale cora...
Partnerzy