Szukaj w działach:

Branża drzewna spotka się na WOODWORK EXPO

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Krakowskie Targi Przemysłu Drzewnego WOODWORK EXPO to pierwsze wydarzenie skierowane do branży drzewnej w Małopolsce, które zgromadzi przedstawicieli biznesów związanych ze stolarstwem, tartacznictwem, produkcją oraz budownictwem drewnianym. Organizowane przez firmę Targi w Krakowie Sp. z o.o. wydarzenie odbędzie się w EXPO Kraków, w dniach 24-26 maja 2023.


Pierwsze takie targi w Małopolsce!

Małopolska to region historycznie związany z przemysłem drzewnym. Tu powstał pierwszy cech stolarski, tu rozwinęła się branża meblarska, której miastem – symbolem jest Kalwaria Zebrzydowska. Obecnie, najwięksi producenci tarcicy w Małopolsce przecierają rocznie nawet 400 tysięcy m3 drewna i przodują wśród największych firm branży drzewnej w Polsce. Wybór stolicy Małopolski jako lokalizacji targów WOODWORK EXPO, jest realną odpowiedzią na potrzebę spotkania przedstawicieli branży drzewnej działających w tym regionie, z krajowymi i międzynarodowymi producentami rozwiązań dla sektora drzewnego. 

Szeroki przekrój tematyczny 

W zakresie tematycznym targów znalazły się cztery strefy wystawiennicze:

 • Tartak i transport drewna - technologie tartaczne (wytwarzanie tarcicy), maszyny do przecierania drewna i przerobu drewna okrągłego, transport drewna okrągłego, zarządzanie surowcem, suszenie i impregnacja drewna, technologia pakowania, technologia transportu wewnętrznego.

 • Stolarnia, produkcja przemysłowa - przechowywanie tarcicy, półproduktów stolarskich, sprzęt do konserwacji i produkcji narzędzi, urządzenia do obróbki maszynowej, obrabiarki CNC: wiertarki, tokarki, frezarki, technologia łączenia na wczepy, czopiarki, systemy odciągające i magazynujące trociny, tarcica - krajowa i egzotyczna - dystrybutorzy i producenci, chemia dla stolarni.

 • Produkcja mebli, automatyka i robotyka - produkcja forniru, produkcja laminatów i folii, maszyny do obróbki wtórnej, robotyka, urządzenia elektroniczne do przetwarzania danych i zarządzania produkcją mebli, akcesoria meblowe.

 • Budownictwo drewniane, eko rozwiązania - maszyny stosowane przy budowie domów prefabrykowanych, narzędzia ręczne, urządzenia do wtórnego wykorzystania odpadów, wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej z wykorzystaniem paliwa drzewnego, centra obróbcze stolarki otworowej.

Program Wiedzy WOODWORK EXPO

Przedsiębiorcy, poza nawiązaniem relacji biznesowych i zapoznaniem się z ofertą wystawców, będą mieli okazję, w ramach Programu Wiedzy WOODWORK EXPO, zaczerpnąć inspiracji do rozwoju swoich biznesów. Na scenie głównej tragów poruszone zostaną ważne dla branży drzewnej zagadnienia: 

 • Dotacje i programy wsparcia dla branży drzewnej: przegląd aktualności.
 • Kryzys branży budowlanej i jego wpływ na rozwój budownictwa drewnianego. Czy drewniane osiedla w Europie i inwestycje deweloperskie w drewniane budownictwo mieszkaniowe są szansą dla branży drzewnej?
 • Automatyzacja produkcji i technologie CNC: konsekwencje zmian na rynku pracy.
 • Technologie pakowania i przechowywania, czyli jak funkcjonować w zgodzie z obowiązkami związanymi z recyklingiem opakowań.
 • Ścieżka SMART jako narzędzie do pozyskania środków na projekty rozwojowe.
 • Mokra tarcica na więźbie a drewno suszone komorowo - nadchodząca zmiana praktyk budowlanych?
 • Domy z bali drewnianych - specjalność górali z Małopolski? Zalety budownictwa z pełnego bala.
 • Drewno Konstrukcyjne - charakterystyka klas, wymogi budowlane - odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.
 • Certyfikacja drewna (PEFC, FSC) - charakterystyka procesów certyfikacji, koszty, wymagania, różnice. 
 • E-commerce branży meblowej: 10% europejskiej sprzedaży odbywa się w Internecie. Marketplace vs. własna platforma sprzedażowa. 
 • Kredyt ekologiczny jako narzędzie wsparcia dla firm dążących do optymalizacji zużycia energii meblarskiej. 
 • Liderzy branży drzewnej i meblarskiej w Małopolsce - historie sukcesu.
 • Optymalizacja pozyskiwania drewna oraz wykorzystania leśnych baz surowcowych.
 • Edukacja, szkolnictwo, podnoszenie kwalifikacji, czyli analiza niezbędnych inwestycji w zasoby ludzkie branży drzewnej.
 • Energia elektryczna i cieplna z wykorzystaniem paliwa drzewnego: eko-rozwiązania i propozycje dla potencjalnych producentów paliw naturalnych.
 • Przewagi konkurencyjne w przemyśle drzewnym – sposoby ich identyfikowania, wzmacniania i zarządzania.


Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem: https://woodworkexpo.pl/


Źródło: Targi w Krakowie 

POWIĄZANE
Zautomatyzowane pakowanie w nowoczesnej produkcji Optymalizacja procesów produkcyjnych jest fundamentalnym elementem zapewniającym k...
Packaging Innovations w nowej odsłonie Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations to znany od ponad 10 lat branży opako...
Najnowsze zmiany i aktualizacje Gantry Tool Storage Najnowsze zmiany i aktualizacje firmy Fastems w Gantry Tool Storage (GTS - centralnego ma...
VIII edycja targów TransLogistica Poland już za nami VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w Warszawie - wiodącego...
Robot współpracujący Omron z serii TM Omron ogłosił wprowadzenie do oferty na całym świecie rodziny robotów współ...
Kodeks Postępowania SEW-EURODRIVE Polska Jako rodzinne przedsiębiorstwo z ponad 90-letnią historią działające na całym świecie, SE...
Partnerzy